Pewny tx/rx 1.2-1.3 mocy 500-700 mW ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Pewny tx/rx 1.2-1.3 mocy 500-700 mW ?

Post autor: sigreg »

Pieknie, po raz drugi padl mi nadajnik 1.3 300 mW z RV. Tym razem podzialal jakies 2 miesiace. Objaw identyczny jak poprzednio - utrata 2 kanalow, zamiana pozostalych dwoch, bardzo slaby zasieg. Przy sprawnym nadajniku mialem czysty obraz przy tescie naziemnym na dystansie 430 metrow - i to w dodatku z modelu stojacego w aucie, dzisiaj stracilem wizje z helika w locie po okolo 100 metrach.
Oczywiscie moglbym znowu napisac do Wowy, znowu odsylac nadajnik i byc moze znowu dostalbym nowy ktory czego jestem prawie pewien - znowu by padl po kolejnych 2-3 miesiacach. Tym bardziej ze podobny problem pojawil sie u kolegi latajacego floaterem (wiec to nie kwestia wibracji) - kolega mowiac po zolniersku wywalil go w cholere i szuka "chinczyka".
Ja rowniez mam dosc, koniec, spisuje bagatela 170$ jako frycowe i zestaw ląduje w szufladzie :evil:

NINIEJSZYM!
Poszukuje zestawu do FPV, sprawdzonego, czyli takiego ktory po prostu dziala. Czestotliwosc 1.2-1.3 GHz, o mocy (rzeczywistej) w granicach 500-700 mW lub cos kolo tego. Chinczyk, no name, czy "markowy" - wszystko jedno, aby dzialal. Wielkosc nadajnika nie ma w sumie znaczenia, w raptorze sporo sie miesci. Nadajnik musi akceptowac napiecia lipo 3S czyli od 12.6V w dół.

Co moglibyscie polecic i gdzie taki polecany sprzet moglbym kupic ?
Slyszalem cos o calkiem dobrych zestawach 1.3 o mocy bodajze 700mW w cenie 70$ za zestaw rx/tx, ale nie potrafie tego namierzyc.

Grzesiek
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

polecam ten zestaw:
http://cgi.ebay.pl/8CH-800MW-Wireless-C ... 3effdce3b4
po wyjeciu z zewnetrznej obudowy jest fajne, male blaszane pudelko.

ewentualnie ten:
http://cgi.ebay.pl/15CH-700MW-Wireless- ... 27b1811a32
po wyjeciu jest sama plytka ale nie grzeje sie bardzo.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Ten pierwszy zestaw dostalem do testow. Popróbuje rowniez i dam znac :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Sprawdz sprawdz, bo wyglada obiecujaco. Tym bardziej ze czestotliwosci 4 kanalow pokrywaja sie z odbiornikiem RV, a ze mam dual output wiec super by bylo gdybym mogl przy nim zostac.

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ten drugi mam w dwóch egzemplarzach :-) bo niby spalił mi się egzemplarz (po czym sam naprawił się) i poszła reklamacja do ping-ponga; przysłał w gratisie drugą sztukę ;-)
Na zlocie ECO latał na tym niby-spalonym. Ja robiłem dzisiaj na boisku zlotowym ;-) testy drugiego egzemplarza, 300m po ziemi trzymał...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Michał jeśli można wiedzieć to Ty ten zestaw do testów od Ledy dostałeś :?: Pytam bo ja muszę kupić sobie dwa takie komplety, a może będą niedługo w PL dostępne.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Tak od Ledy, już są dostępne te zestawy u niego. Przetestować chce współprace z odbiornikiem NR Thomasa, loty dalekie przy ziemi oraz loty miedzy przeszkodami (ten test najbardziej mnie akurat interesuje).
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Ok dzięki.
A wiesz może czy nadajnik z tego zestawi będzie współpracował z odbiornikiem Betatronica :?:
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Odbiornik to chyba ten sam. JR65 ma odbiorniki z wersji 400mw i 700mw (diversity) wiec testniemy.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Ok. Mój Betatronic też padł :-( i szukam czegoś nowego.
No chyba że da się go jakoś naprawić. Miś coś mówił że jakiś rezystor się mógł przepalić czy coś.
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Aaa ... sklep u Ledy to ktory to ? Sprawdze ceny, moze nie oplaca sie sciagac z HK.

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

U Ledy kosztuje ten zestaw 320zł + przesyłka. Troszke duzo.
http://www.abcrc.pl
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Hmm, rozumiem ze mowimy o tym zestawie od Ledy ?
http://www.abcrc.pl/p/63/1277/fpv_-_tra ... mery_.html

Moze Diem dostal do testow cos czego jeszcze nie ma oficjalnie w ofercie, bo zestaw proponowany przez Chola ma inny nadajnik:
http://cgi.ebay.pl/8CH-800MW-Wireless-C ... 3effdce3b4

Myslalem ze moze to ten sam nadajnik ale juz po wydobyciu z tej obudowy, ale z tropu zbil mnie sposob wybierania kanalu w nadajniku. Ten od Chola, z ebay ma wybor kanalu poprzez pojedynczy przycisk o ile dobrze widze, Leda w opisie pisze o zworkach. No chyba ze to jakas przerobka.

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Jutro zerkne na niego dokladniej, dzisiaj padam po weekendzie...
pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ