Jak przesłać HDMI na ziemię?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

w trakcie zdjęć czy filmów ? bo kefir coś mi wspominał o tym fakcie ale chyba o filmy chodziło .
griszka
Posty: 270
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2011, 10:54
Lokalizacja: Toruń

Post autor: griszka »

Bez różnicy. Po włączenie aparatu jak jest za dużo światła to zaczyna dziczeć niezależnie od trybu... Trzeba przymknąć przysłąnę i wszystko wraca do normy.
Pozdrawiam Griszka
http://www.facebook.com/LatajacyNajder
Podniebny blog
swistak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 18:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: swistak »

A macie jak zamienic sygnal z hdmi na protokol tcp/ip ?? Jesli tak to full hd ciagnie jakies 8-15 mb roznie z tym jest, a taki sygnal mozna przeslac za pomoca wifi od 4.9 ghz do 6.0 ghz :) pasma 900 mhz 2.2-2.6 ghz tez dostepne, sprzet jest tani i pociagnie bez problemu 15 mb w niezaszumionym terenie opoznienia powinny byc kolo 2-10ms

Jesli chcecie miec obraz 720p live na ziemi to proponuje kamere ubnt aircam lub inna ktora jest kamera ip plus dwa razy routerboard 711 i tyle bedzie smigac :) sprzet routerboard mam sprawdzony od paru lat korzystam z niego w swojej sieci lokalnej.
Jesli cos dziala, to lepiej nie ruszac :)
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

griszka pisze:Bez różnicy. Po włączenie aparatu jak jest za dużo światła to zaczyna dziczeć niezależnie od trybu... Trzeba przymknąć przysłąnę i wszystko wraca do normy.
przy jakiej przyslonie wraca do normy , ja uzywam powyzej 4 zazwyczaj
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ludzie to jest problem elektryczny a nie optyczny (choć wynika z przepalenia optycznego)
Kręcenie przysłoną to półśrodek. Trzeba osłabić sygnał wideo. Albo odpowiednim potencjometrem w nadajniku/odbiorniku albo kombinując z lepszym dopasowaniem impedancji we/wy kamera-tor AV.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
griszka
Posty: 270
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2011, 10:54
Lokalizacja: Toruń

Post autor: griszka »

aleksandrowicz pisze:
griszka pisze:Bez różnicy. Po włączenie aparatu jak jest za dużo światła to zaczyna dziczeć niezależnie od trybu... Trzeba przymknąć przysłąnę i wszystko wraca do normy.
przy jakiej przyslonie wraca do normy , ja uzywam powyzej 4 zazwyczaj
No to przecież zależy od ilości światła, którego dopływ należy ograniczyć, więc bywa różnie...
Pozdrawiam Griszka
http://www.facebook.com/LatajacyNajder
Podniebny blog
griszka
Posty: 270
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2011, 10:54
Lokalizacja: Toruń

Post autor: griszka »

Rurek pisze:Ludzie to jest problem elektryczny a nie optyczny (choć wynika z przepalenia optycznego)
Kręcenie przysłoną to półśrodek. Trzeba osłabić sygnał wideo. Albo odpowiednim potencjometrem w nadajniku/odbiorniku albo kombinując z lepszym dopasowaniem impedancji we/wy kamera-tor AV.
Zgadzam się z tobą w pełni. Tylko chyba w nadajniku i odbiorniku (lawmate 200) brak jest regulacji takowej? Rozumie, że zapewne jakiś rezystor należy zastosować? Sorki za lamerskie pytania ale moja wiedza z zakresu elektroniki ogranicza się głównie do umiejętności lutowania :-)

Sry za 2 posty
Pozdrawiam Griszka
http://www.facebook.com/LatajacyNajder
Podniebny blog
Awatar użytkownika
kuki83
Posty: 2091
Rejestracja: wtorek 19 paź 2010, 19:08
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpacie

Post autor: kuki83 »

swistak pisze:A macie jak zamienic sygnal z hdmi na protokol tcp/ip ?? Jesli tak to full hd ciagnie jakies 8-15 mb roznie z tym jest, a taki sygnal mozna przeslac za pomoca wifi od 4.9 ghz do 6.0 ghz :) pasma 900 mhz 2.2-2.6 ghz tez dostepne, sprzet jest tani i pociagnie bez problemu 15 mb w niezaszumionym terenie opoznienia powinny byc kolo 2-10ms

Jesli chcecie miec obraz 720p live na ziemi to proponuje kamere ubnt aircam lub inna ktora jest kamera ip plus dwa razy routerboard 711 i tyle bedzie smigac :) sprzet routerboard mam sprawdzony od paru lat korzystam z niego w swojej sieci lokalnej.
no niby tak kiedyś myślałem żeby wykożystać właśnie ns M900 do tego ale duże gabaryty :-(

bullet był by do tego dobry bo mały tylko przydał by się konwerter hdmi -> lan
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

takie małe OT strzelę ,temat przeczytałem od dechy do dechy.
Nie kombinujcie bo "HDMI" nie da się przesłać na ziemię ,ono już tu jest :-P

Co najwyżej jakości HD.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
smootny

Post autor: smootny »

marcin.gala pisze:takie małe OT strzelę ,temat przeczytałem od dechy do dechy.
Nie kombinujcie bo "HDMI" nie da się przesłać na ziemię ,ono już tu jest :-P

Co najwyżej jakości HD.
No to pisz w takim razie jaśniej panie :p
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Smootny - nie kumasz ? :lol:
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
swistak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 18:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: swistak »

Kuki rozumiem ze musisz podawac sygnal hdmi np z aparatu ?? i nie chcesz go zmieniac tylko miec z niego podglad ? Hmmm tutaj trzeba bylo by zalozyc jakis serwer video i do tego np bulleta ale serwer video kosztuje wazy swoje itd Jedyne sensowne wyjscie to chyba ta kamera ubnt do tego 2 razy bulet i mamy 720p na ziemi. Te bulety duzo nie waza po wypatroszeniu najciezsze tam jest zlacze N.

A swoja droga skoro wozicie lustrzanki ktore troche sobie waza to moze zamiast lustrzanki zalozyc kamere ip z zapisem na karte sd ?? i do tego wlasnie jakis link wifi ?

taka kamera np po patroszeniu ma super rozmiary wedlug mnie, ma lan i zapis na karte
http://www.dipol.com.pl/kamera_ip_kopul ... _K1551.htm
Jesli cos dziala, to lepiej nie ruszac :)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

No niestety przetwornik CMOS nie jest najlepszy.

Zastanawiam się czy nie dałoby się jakoś pchać wprost na dół tego co wychodzi z kamery jako IP bez użycie routerów i WiFi, w końcu to jest punkt-punkt połaczenie.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Kamera IP w Wifi + wzmak w sensie takim? Są tplinki 300mb które po wywaleniu zasilacza i opakowania ważą bardzo mało.
Ale co z opóźnieniem? z pół do sekundy może być...
No i ciekawe jak to sieje, po RC?
^ sens tylko w postępie ^
swistak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 18:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: swistak »

Odradzam tp-linki one dzialaja po 2.4 ghz.
Rozwiazanie ktore podalem na routerbord pcha sygnal bez maskowania itd zwykle polaczenie ptp
Jesli cos dziala, to lepiej nie ruszac :)
ODPOWIEDZ