Jak przesłać HDMI na ziemię?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

a możesz podesłać link do jakiegoś routerbord który będzie tani i da rade?
^ sens tylko w postępie ^
swistak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 18:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: swistak »

Wszystkie urzadzenia ponizej dadza rade link stacjonarny zmontowany na antenie dookolnej z drugiej strony panel 19 dbi moze uciagnac z zachowaniem widocznosci optycznej 3-4km niby i pociagnie dalej ale przepustowosc moze byc slaba i pingi moga skakac, wszystko zalezy od anten na biurku zamyka porty ethernet 100mb

to jest najbardzej zdatna postac rbeka
http://www.wesspol.net/product_info.php ... cts_id=466 mozna to dosyc odchudzic i dziala od 4.9 do 6 ghz

http://www.wesspol.net/product_info.php ... ucts_id=28 tu jest to samo na innej plytce

http://www.wesspol.net/product_info.php ... ucts_id=69 a tu masz wersje bez wbudowanego radia do tego mozna zalozyc rozne karty np 900mhz 2.4 ghz 3ghz 5ghz i co tam jeszcze znajdziesz na minipci

Ze sklepow ktore maja ten sprzet
to
http://interprojekt.pl/
http://www.cyberbajt.pl/


http://www.wesspol.net/product_info.php ... cts_id=217
Taka antena po rozebraniu wyglada smiesznie jest to prosta konstrukcja do znalezienia w necie mozna z niej wywalic zlacze N zalutowac cienki kabel do rb i calosc zamknac w termokurczce i niech sobie dynda z quada :)

Na baze polecam panel z tego wzgledu ze ma wiekszy kat promieniowania ewentualnie antene sektorowa ktora do tych 3-4 km bez problemu sobie poradzi ale ma waski kat promieniowania w pionie.
Zdecydowanym liderem w produkcji anten jest TETRA robia bardzo dobrze dostrojone anteny

Trzeba pamietac o zachowaniu polaryzacji !!

Jak sie Wam nie pali bardzo to jak kuki mi przysle silniczki i uruchomie quada to moge przetestowac jak to sie zachowuje w locie.

A najprosciej to potrzebuje kogos z Krakowa z quadem mam caly sprzet ten o ktorym pisalem wiec mozna zrobic test tylko ktos musi quada pilotowac i w sumie nie mam zadnej anteny ktora mozna by zamontowac na quada mam same klocki duze :/ ale artu albo rurek lub ktos inny madrzejszy ode mnie bedzie wiedzial o ile obciac kabel rg zeby zrobic antenke jak w nadajniku frysky, i nie mam kamery ip :/
Jesli cos dziala, to lepiej nie ruszac :)
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Popatrzyłem na te zabawki i trzeba:
kamerę IP
płytę główną (jedna z nich miała małe gniazdko na antenkę, więc chyba karta już nie potrzebna?)
antenę nadawczą + ew. wzmak
zasilanie tego (widziałem że i 24V)

na ziemi:
antena odbiorcza, router, laptop

Chyba tyle? Ale główne pytanie pozostaje otwarte: jakie będzie opóźnienie w przesyle obrazu, bo jak za duże to się nie będzie dało latać i by mogło służyć tylko do podglądu, a wtedy mija się z celem. Więc to jest zagadka to rozwikłania. Jeśli dało by się kodować i dekodować obraz w 50ms to już by było cacy :)
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

A może z tym da się coś zrobić http://www.crn.pl/news/sprzet/przetwarz ... ?src=nl_dz
ale patrząc na pasmo to kiepsko będzie
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

taaa, zasięg Zyxela to niecałe 10 metrów....
- Be positioned within the same room within 30 feet of each other
- The units should be positioned such that the WHD6215-R has a clear view of the portion of the room where the
WHD6215-T is located
- There should have clear line-of-sight between the units with no obstructions
Poza tym 60GHz to chochlik drukarski :-)

Edicao: hmm a jednak 60GHz :shock: :shock: :shock:
System:
60GHz Wireless Frequency
4Gbps Maximum throughput
In-room range range of up to 30'
WirelessHD 1.0 Standard compliant
HDMI® with CEC support
HDCP 2.0 content protection

Hardware:
HDMI® with HDCP output
Wireless Link Latency: 2ms
Signal Compatibility: 480i (SDTV), 480p (EDTV), 720p (HDTV 2D & 3D), 1080i (HDTV), 1080p (FHDTV 2D & 3D), Supports 7.1ch surround sound.
2D Resolution Capability: 480i / 480p / 720p / 720p-3D / 1080i 1080p / 1080p-3D.
3D Format Support: Frame Packing, Side by Side, Top/Bottom, SENSIO, RealD
Audio Support: 2-8ch LPCM @ 32KHz-192KHz, Dolby Digital & DTS 5.1ch @ 44.1Khz and 48KHz
ale nadal 30 stóp :-) można sobie na małej salce gimnastycznej polatać, baaaardzo małej ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Zasięg pewnie wynika z małej mocy, pytanie czy da się to jakoś "dopalić"
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
swistak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 18:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: swistak »

loop pisze:Popatrzyłem na te zabawki i trzeba:
kamerę IP
płytę główną (jedna z nich miała małe gniazdko na antenkę, więc chyba karta już nie potrzebna?)
antenę nadawczą + ew. wzmak
zasilanie tego (widziałem że i 24V)

na ziemi:
antena odbiorcza, router, laptop

Chyba tyle? Ale główne pytanie pozostaje otwarte: jakie będzie opóźnienie w przesyle obrazu, bo jak za duże to się nie będzie dało latać i by mogło służyć tylko do podglądu, a wtedy mija się z celem. Więc to jest zagadka to rozwikłania. Jeśli dało by się kodować i dekodować obraz w 50ms to już by było cacy :)
powiem tak na 4km mam linka punkt punkt na antenach panelowych i leci bez problemu 30-40mb pingi sobie skacza od 2 do 15 ms korzysta z tego kolo 70osob. Przy mniejszym ruchu nie ma az takich skokow. Gdyby nie ten sprzet to wielu z was nie mialo by neta :) RB711 ma juz karte na pokladzie dosyc mocna bo ma 19dbm rb grove rowniez ma karte w sobie i tez ma male zlacze w srodku.

Quada niby juz mam ale latac nie chce za bardzo :/ walcze z wibracjami wiec narazie nie mam jak wykonac testu. Najdluzszy link na tym sprzecie jaki zestawilem osobiscie to 25-30 km
Jesli cos dziala, to lepiej nie ruszac :)
Awatar użytkownika
kuki83
Posty: 2091
Rejestracja: wtorek 19 paź 2010, 19:08
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpacie

Post autor: kuki83 »

wykozystanie wifi to przesłania dhmi raczej się nie nada ewentualnie do przesłania obrazu hd ale to juz jest rozmowa na inny temat

(hdmi a hd to nie jest to samo )

a do przesłania czystego dhmi w rozdzielczości maksymalnej czyli 1920x1200/60klatek potrzebujemy 3.96Gbits

więc juz wiadomo dlaczego jest potrzebne np. pasło 60ghz :-)


kolejna sprawa można to skompresować przesłać radiem a potem z dekompresować z powrotem na złącze hdmi według mnie na tą chwile nie da się zrobić prosto

albo duże gabarytowo urządzenia (czyli pewnie komputer)

albo małe ale za to bardzo drogie
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

albo duże gabarytowo urządzenia (czyli pewnie komputer)
Raspbery Pi pociągnie temat, komputer wielkości karty kredytowej :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Krystek »

HDMI to jest złacze do przesyłu obrazu i dżwieku,a nie żaden sygnał
Piszesz ze do przesyłu sygnału HD jest potrzebna częstoyliwość 60GHz.
Do końca bym się nie zgodził.To powiedz w jaki sposób działa telewizja naziemna DVB-T?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Krystek, przeczytaj HDMI z Wikipedii chociażby :-)
HDMI jest nieskompresowane a telewizja DVB-T to mooocno ściśnięte cudo :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Krystek »

ale te cudo skompresowane ma dobrą jakość
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

ale te cudo skompresowane ma dobrą jakość
Ale jedno z drugim nie ma za wiele wspólnego, bo co innego subiektywne odczucie okiem że jest żyleta :-) a co innego twarde liczby...
Co powiesz na 600Mbit/s przy najlepszym z możliwych obrazie żylecie w DVB (to jest fullHD progresywne 50ramek) do 10Gbit/s (taaak gigabitów!!!! dla obrazu 1920x1200progresywne 60klatek) - twarde liczby mówią same za siebie HDMI potrzebuje ponad 15x większej przepływności od porównywalnej rozdzielczości i odświeżania DVB !!!
No i tu wypadałoby zakończyć te porównania.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
kuki83
Posty: 2091
Rejestracja: wtorek 19 paź 2010, 19:08
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpacie

Post autor: kuki83 »

Rurek pisze:
albo duże gabarytowo urządzenia (czyli pewnie komputer)
Raspbery Pi pociągnie temat, komputer wielkości karty kredytowej :-)
nie niem jakie to ma parametry ale , skompresowanie w locie obrazu fullHD ( 60klatek) może być ciężkie nie wiem czy intel I3 by sobie poradził

pasowało by to skompresować do H.264 żeby to miało sens w tedy mały mało danych a jak mamy mało danych nie trzeba nam dużo przepustowości

DVB-T jak Rurek napisał to jest obraz skompresowany zauważcie że żeby to oglądnąć trzeba mieć dekoder(EMPEG chyba 4) zewnętrzny lub w TV


wszystko to teoria proponuje skupić się nad gotowymi rozwiązaniami i ewentualnie zmodyfikować je do naszych potrzeb
Awatar użytkownika
kuki83
Posty: 2091
Rejestracja: wtorek 19 paź 2010, 19:08
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpacie

Post autor: kuki83 »

właśnie zakupiłem to na ebay'u

http://www.actiontec.com/products/product.php?pid=219

zapłaciłem 420zł z wysyłką / używka

zobaczymy co wyjdzie docelowo założenie mam takie aby na urządzeniu na ziemi założyć mocniejszą/kierunkową antenę
ODPOWIEDZ