W końcu się doczekałem.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

W końcu się doczekałem.

Post autor: marcin.gala »

Dzisiaj przyszła zamówiona wieki temu kamerka.
Trochę ciężka ale ta obudowa jak z czołgu 0.8mm blachy :shock:
Dane kamerki :.
Sensor 1 / 3 SONY CCD
TV System PAL/NTSC
Sync System Internal
Resolution 540TVL
S/N Ratio ≥48dB
Electronic Shutter 1/50~1/12000 second
Illumination 0.01Lux
White Balance AUTO
Range 3200~10000 K
Gain Control AUTO
Video Out Composite output 1.0Vp-p at 75 odm
Lens 2.8mm
Lens angel 100Deg
Gamma Correction 0.45
Operation Temperature -10 C~50 C(Withing85%RH)
Store Temperature -20 C~50 C(Withing85%RH)
Power DC 12 V
Power Current<50mA
Size(mm)36mm (L)X 36mm (W) × 30mm (H
Weight 85g
Proszę o jakieś wskazówki co do okablowania chodzi mi o to że chciałbym się pozbyć tych ciężkich końcówek i zrobić coś szybkiego i lekkiego.Dlatego dałem fotkę kabli.
Z góry dziękuję...
Załączniki
A ten drugi to chyba video out jak sądze.
A ten drugi to chyba video out jak sądze.
Ten po lewej prądowy.
Ten po lewej prądowy.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Kable obetnij i połącz najlżej, najprościej i jak najkrócej z nadajnikiem lub osd
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

no cóż obudowa pancerna=ciężka ale z tego co widzę jak latasz (z jakimi prędkościami) to dasz radę ;-)
co do kabli - wywal wszystko i wlutuj się w płytkę kamery solidnymi (np od serw) kabelkami, solidnymi znaczy się niekoniecznie grubymi ale w silikonie, elastycznymi, niełamliwymi. Masa jedna wspólna i jeszcze tylko dwa kabelki , zasilanie i video.
To samo zrób przy nadajniku, najlepiej wlutować się, tam z kolei pewno cztery kable bo jeszcze audio dochodzi...no chyba że nie przewidujesz odsłuchu. I najlepiej jakieś fajne wtyczki (ja robię na MPXsach do łączenia kamerki, nadajnika, GPSu i zasilania.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Ok dzięki za podpowiedzi.Jakieś "feryty" naokoło kabla video czy zasilania wsadzać albo ekranować kebel :-?.... i przewiduje audio dla baterii od napędu "chodzi o napięcie które sobie spadnie poniżej 3.6V na cele to mi będzie piszczał odpowiednio do sytuacji.OSD na razie nie mam będę latał koło nogi jak to się mówi.Może głupie pytanie ale masa od kamerki i nadajnika video idzie gdzie...do minusa baterii czy jak...nie chcę nic spaprać :roll:
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Mam takie pytanie ile czasu do rozładowania będzie trzeba kamerce i nadajnikowi video
kamera pobiera 50mA + nadajnik 120mA = 170mA pobór prądu
chciałem dać osobne źródło zasilania i mam do wyboru
Turnigy 3S 500mAh--(51g) albo 800mAh(75g)
kusi mnie ta lżejsza bo w końcu to 25g na baterii a u mnie ta obudowa trochę waży...wiedziałem ale nie pamiętam jak to obliczyć na ile czasu starczą te baterie 500mAh i 800mAh kiedy video będzie brało liczmy 180mA (z mikrofonem)...kto chętny policzyć... :oops:
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

No, to przecież proste:

dla pakietu 500 mAh: 500/180=2,78 godziny pracy
dla pakietu 800 mAh: 800/180=4,44 godziny pracy.

Nie ma tu wyższej matematyki :lol:.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

marcin.gala a co to masz za nadajnik że tylko 120mA bierze?

cobra ci teoretycznie wyliczył czas pracy.
praktycznie tyle może nie podziałać bo rozładowany pakiet 3s ma 9V a przy takim napięciu kamera może nie działać prawidłowo i nadajnik również.

Jeśli latasz chcesz latać krótko i blisko ( a podejrzewam że tak skoro masz taki słaby nadajnik) to 500 wystarczy.

ja mam 750 i po jednym ok 25min locie nadajnik, osd i kamera wysysa mi z niego ok 200mAh.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

marcin.gala pisze:Ok dzięki za podpowiedzi.Jakieś "feryty" naokoło kabla video czy zasilania wsadzać albo ekranować kebel :-?.... i przewiduje audio dla baterii od napędu "chodzi o napięcie które sobie spadnie poniżej 3.6V na cele to mi będzie piszczał odpowiednio do sytuacji.OSD na razie nie mam będę latał koło nogi jak to się mówi.Może głupie pytanie ale masa od kamerki i nadajnika video idzie gdzie...do minusa baterii czy jak...nie chcę nic spaprać :roll:
Możesz po jednym ferrycie dać na "wiązkę" kabelków przy kamerce i przy nadajniku. Masę zrób DOBRĄ i wszystkie masy z jednego punktu "na gwiazdę-rozgwiazdę" z minusa pakietu oczywiście
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

http://www.rangevideo.com/index.php?mai ... ucts_id=67
taki mam
Myślę że daleko też można na tym polatać wystarczy dobra antena kierunkowa..dzięki za wyliczenia..
Chyba się skuszę na 500mAh no bo kto lata "2,78godziny pracy" to liczmy że rozładowany pakiet 3S do 10V będzie sporo czasu na obraz video..nawet zasilanie napędu nie da rady tyle czasu ,chyba że dobrą termike złapię to się będę martwił jak będę wysoko na niebie :mrgreen:
Liczę do 10V bo dane nadajnika i kamery jakie mam działają przy tym zasilaniu tylko nadajnik może ograniczyć zasięg... :lol:
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
ODPOWIEDZ