Koniec z zakłócaniem Foxa przez eleReSa :)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
daniellol
Posty: 194
Rejestracja: piątek 25 lip 2014, 11:01
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Koniec z zakłócaniem Foxa przez eleReSa :)

Post autor: daniellol »

Witam. Dużo pisać nie będę, zdjęcia wszystko wyjaśniają :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedyny problem to taki, że trzeba mu zrobić nową obudowę. Normalnie z 0,2W nie miałem już obrazu. Teraz dopiero 1W robi na nim delikatne wrażenie. Polecam wykonać obudowę z laminatu nie wytrawionego. Będzie wtedy dodatkowy ekran. Testy robiłem bez obudowy.
Sky Surfer 1400, eLeReS v2 i eLeReS max :), S500 na KFC32FTB, FOX800,
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Czyli w sumie cały wic polegał na skróceniu kabelków pomiędzy głowicą a płytką odbiornika ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
daniellol
Posty: 194
Rejestracja: piątek 25 lip 2014, 11:01
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Post autor: daniellol »

Myślę bardziej, że chodzi o masę. Teraz jest ona powiedzmy o równym potencjale (głowica przylutowana bezpośrednio do masy płytki) Kiedy zaekranowałem kable nic nie pomogło, skrócenia nie próbowałem.
Sky Surfer 1400, eLeReS v2 i eLeReS max :), S500 na KFC32FTB, FOX800,
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Post autor: Japim »

Daniel - a moglbys pofatygowac sie i napisac WAS/IS?
Bo dla kogos kto nie ma w reku FOXa ciezko jest zrozumiec.
A moze problem/rozwiazanie jest aplikowalne do innych komponentow?
Gdybys napisal co bylo problemem, jaka byla sytuacja przed (objawy, stan techniczny zastany).
Krotki opis modyfikacji i co sie poprawilo (to akurat jest).
Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Foxowe odbiorniki mają to do siebie że głowice w nich montowane to loteria, zazwyczaj elementem który kwalifikuje się do wymiany, jest filtr saw z szerokim bandpass'em.
W wielu przypadkach przy stosowaniu rc 433mhz, i odbiorników fox 1.2, na ekranie w najlepszym przypadku pojawiają się pasy, w najgorszy obraz całkowicie znika.
Zjawisko wzmacnia się wraz z mocą nadawania lrs'a, często trzeba odsuwać nadajnik od odbiornika o 3m aby dało się latać.
Pomaga wymiana filtru na węższy, oraz jak widać skrócenie kabli oraz zlutowanie mas.
Sam mam dwie sztuki róznie zachowujących się głowic które były w odbiornikach, jedna z saw F480-3 potrzebuje ok 30cm na 100mW eleresa, druga na zardzewiałym filtrze (brak oznaczenia) ok 1m.
Swoją drogą to także mają inną czułość, mianowicie ta bardziej podatna na zakłócenia lepiej zbiera sygnał bez anteny odbiorczej niż druga.
W praktyce wygląda to tak:
-nadajnik z oryginalnym bacikiem za 3 ścianami
-odbiornik mniej podatny na eleresa śnieży na ekranie
-odbiornik bardziej podatny na eleresa, nie śnieży lub tylko trochę
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Post autor: ReMo »

Ale również daje dużo to że po rozebraniu odbiornika (obudowy oryginalnej) i zeszlifowaniu obudowy tam gdzie styka sie masa plus dodanie foli alu. Mi za każdym razem pomagało.
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Post autor: Japim »

Remik - jakies foto moda?

Czy problemem jest masa na obudowie zamiast na ekranie gdzie byc powininna?
Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Problemem jest BRAK masy na obudowie. Powinna być tak obudowa spasowana elektrycznie aby robiła za "klatkę Faraday'a"
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
daniellol
Posty: 194
Rejestracja: piątek 25 lip 2014, 11:01
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Post autor: daniellol »

Każdy sposób dobry. Ja zrobiłem tak jak na zdjęciu, czyli oba kawałki polutowałem w jeden i jest git. Sposób Remo polega dokładnie na tym samym tylko bez lutowania.
Remik - jakies foto moda?

Czy problemem jest masa na obudowie zamiast na ekranie gdzie byc powininna?
Dlatego chciałem zdjęcia Twojego odbiornika, może problem wygląda podobnie. Spróbuj podłączyć masę do obudowy owiń wszystko folią aluminiową i sprawdź czy jest poprawa. W odbiorniku od Foxa800 jest liche połączenie mas głowicy płytki i płytki sterującej do obudowy i dlatego też występuje problem z zakłóceniami.
Sky Surfer 1400, eLeReS v2 i eLeReS max :), S500 na KFC32FTB, FOX800,
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: arek2081 »

daniellol, zrobiłem dokładnie tak samo jak Ty i zakłócenia zniknęły. Co prawda nie mam MAX-a tylko Moda ale wcześniej na 100mW miałem zakłócenia, teraz jak dam na 500 i przystawię antenę na około 30 cm zaczyna coś szmerać na obrazie.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Wymieniłem saw na d480a, poprawa jest znacząca, kiedyś na 100mW trzeba było odsuwać antenę ok 1m żeby cokolwiek się pojawiło, teraz żeby zaszumić obraz trzeba dotykać anteną eleresa, obudowy odbiornika. (testy wykonywane bez anteny odbiorczej)
Jedynie mnie zastanawia, czemu dwa z pozoru identyczne odbiorniki (te same głowice i płytki sterujące), mają róży zasięg(bez anteny), jeden bez problemu łapie lekko zaszumiony sygnał zza 4ścian, drugi kompletnie nic.
Ktoś ma jakieś wytłumaczenie ? Może gniazdo sma jest lepiej zestrojone :-P ?
Obrazek
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Post autor: ReMo »

Japim pisze:Remik - jakies foto moda?

Czy problemem jest masa na obudowie zamiast na ekranie gdzie byc powininna?
Niestety mam 2 foxy zabudowane w walizce, ile byście mi zaproponowali to nie chce tego rozbierać:)
wykorzystałem tą taśmę http://www.emultimax.pl/sklep/pl_PL/p/T ... oCnk7w_wcB

P.S Ja już kiedyś opisywałem z Rurkiem nawet ze niektóre foxy mają dobrą obudowę zmasowaną a niektóre nie . I to jest powód zakłóceń (zaniku obrazu, pasków i skakającego ekranu)
Nie mogę namierzyć tematu. Opisywałem to w jednej z moich walizkowych baz bodajże.
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Post autor: Japim »

Wczoraj rozebralem RC832 i porobilem kilka fotek. Jak wrzuce je do sieci to podesle linka.
Jako upgrade-mod owinalem plytke (caly uklad) we wnetrzu za pomoca foli aluminiowej - sniadaniowej. Oczywiscie zabezpieczajac wczesniej tasma miejsca potencjalnycj zwarc. Niestety w odbiorniku jest okienko ma wswietlacz i dwa przyciski oraz w srodku kilka dyngsow, ktore dziurawia folie aluminiowa w kilku miejscach. Test wykazal poprawe - mozna trzymac nadajnik turnigy RC w rekach bez specjalnych zabiegow i pojawiaja sie tylko male prazki na ekranie. Przy zblizeniu anten nastepuje blackout. Kable AV nadal nie skrocone...
Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Post autor: ReMo »

Ale lepiej i tak jest zeszlifować obudowę w środku z tej farby alalelemunium.
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Post autor: Japim »

Cala wewnetrzna powierzchnie - czy punktowo? (zeby doprowadzic mase?)
Pozdrawiam,
Przemek
ODPOWIEDZ