DJI AVL 58 - padł link

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

DJI AVL 58 - padł link

Post autor: Marcin »

Jak zacząłem odkurzać sprzęt to chyba mnie już przestał lubieć :(

Po kolei:

Zrobiłem kilka lotów Eflite Opterra 2m z systemem fpv opartym o nadajnik DJI AVL 58 na oryginalnej antenie i goglach Eachine EV100. Wszystko działało. Wiadomo, link czasami zaśnieżył (nie latałem daleko, tak do 500m od siebie), ale na początek było OK.

Przyszło OSD Tarot. Wpiąłem je wczoraj zgodnie z pinami. Masy wszędzie wspólne, zasilanie też (kamera 12V). Wszystko zadziałało, w goglach miałem podgląd z kamery, ustawiłem osd na angielski.
Posprzątałem kable, schowałem pod balsową pokrywką, podłączam zasilanie i śnieg w goglach. Sprawdziłem każdy kanał i nic.
Podpiąłem odbiornik AVL 58 do monitora i mam blue screen. Wygląda jakby nadajnik padł, ale to tylko mój domysł. Podpięcie kamery bezpośrednio do nadajnika z ominięciem OSD też nic nie daje.
W weekend sprawdzę na sprzęcie kumpla, czy jego gogle zobaczą mój sygnał video z nadajnika a moje gogle jego sygnał video.

W sumie pytanie - ma ktoś pomysł co mogło się stać, że tak nagle padło? Nic nie zmieniane między uruchomieniem, tyle, że skoczyłem na 4 godziny do pracy i po powrocie chciałem coś jeszcze zerknąć. Może po prostu pech / złośliwość rzeczy martwych.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DJI AVL 58 - padł link

Post autor: PiotrSz »

Marcin, na początek przedmuchaj miernikiem wszystkie przewody, sprawdź czy któryś przewód nie wysunął Ci się z wsuwki. Miałem tak kiedyś że przewód video od kamery trzymał się na samej izolacji silikonowej i nie podawał sygnału. Wyszło to dopiero po akcji z miernikiem...
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DJI AVL 58 - padł link

Post autor: Marcin »

Kretyn ze mnie - szkolny błąd - słabe luty na przewodzie sygnałowym od kamery do OSD - po zalutowaniu po raz drugi już działa.
Załączniki
8fc9f8e6d1305b13efb9aa20b4c2624b.0.jpg
8fc9f8e6d1305b13efb9aa20b4c2624b.0.jpg (233.2 KiB) Przejrzano 2689 razy
ODPOWIEDZ