Słaby zasięg video

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

zgrywcio
Posty: 61
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

Słaby zasięg video

Post autor: zgrywcio »

Cześć,
latam sobie latam i do 3 km obraz super(choć mam wrażenie, że jakość jest przeciętna). Dalej zaczyna być gorzej -paski na ekranie, zanik wizji, obraz śnieży... Co ciekawe udało mi się dzisiaj zrobić 10km, tylko że co chwilę traciłem wizję.
Nadajnik AV to fox 800 z koniczynką od kkacpra na 1120.
Odbiornik to ten z zestawu racewood 1.2ghz 4 kanały(z napisem mini)-koniczynka też od kkacpra. Dokonałem w nim jednej modyfikacji: wyjście rssi + arduino do strojenia częstotliwości.
W modelu (mini talon) nadajnik video jest na dziobie a antena eleresa na ogonie. W bazie odległość między odbiornikiem a nadajnikiem to 50cm a całość znajduje się 1.5m nad ziemią. To co wiem to to, że eleres nie wpływa na video (zmieniałem moc i na obraz to nie wpływało). Co zrobić z tym fantem? Wymiana filtra SAW?
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Słaby zasięg video

Post autor: zeman0 »

Zmień anteny.
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
skazi
Posty: 1430
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Słaby zasięg video

Post autor: skazi »

10 km na koniczynach, to chyba nie jest zły wynik :-)
zgrywcio
Posty: 61
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słaby zasięg video

Post autor: zgrywcio »

No niby nie jest ale co to za zabawa tracić wizję i mieć śnieg zamiast obrazu co parę sekund. Bardziej chodzi o to że, wizja jest tak samo nie stabilna na 4 km od bazy jak i na 10. Rozumiem że koniczynki nie są najbardziej efektywne ale jeśli odbierają z 10 km to liczę na co najmniej 5 km bez zakłóceń. Mam wrażenie że to kwestia czułości odbiornika i stąd pytanie o filtr SAW czy wymiana zmieni cokolwiek? Biquad i tracker się robią...
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: Słaby zasięg video

Post autor: FlyPro »

zgrywcio pisze: Mam wrażenie że to kwestia czułości odbiornika i stąd pytanie o filtr SAW czy wymiana zmieni cokolwiek? Biquad i tracker się robią...
Wymieniłeś ten filtr SAW?
Ja planuję dołożenie na diversity do bazy, drugiego odbiornika FOX z wymienionym filtrem SAW
eLRS Smart, OSD+AP 1.3 i GS by Zbig & Pitlab, JETI duplex DS14, Fatshark HDO2 + RapidFIRE, Mini Talon.
( dawniej RCkopter )
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Słaby zasięg video

Post autor: Baqsthc »

Hmm bardziej bym sprawdził jak zamocowałeś I jak zasilasz tego foxa. Bo twoje objawy "raz git raz śnieżyca" są dość dziwne..
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Słaby zasięg video

Post autor: tombstone »

może antena panelowa byłaby lepsza
ODPOWIEDZ