TS5828 + BOSCAM 805 :(

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Glizzda
Posty: 18
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 20:59
Lokalizacja: zachpom

TS5828 + BOSCAM 805 :(

Post autor: Glizzda »

Cześć Witam.

Panowie. Mam problem, chodzi o zgranie ze soba tych 2ch urzadzen. Pytanie nieco laikowate wiec bez owijania w bawelne.

Podlączam nadajnik i ustawiam na "odpowiednia" czestotliwosc. Nastepnie na odbiorniku wybieram identyczną czestotliwosc poprzez wybranie odpowiedniego kanału.

I...

I NIC. Widze, ze cos sie pojawia na telewizorze, ale nie jestem w stanie nic absolutnie nic zobaczyc. Ekran pruszy i snieży.

Czym może to być spowodowane ??
Dodam, ze odbiornik kupilem tydzien temu i testuje to w warunkach domowych pod telewizorem bo do tej pory latałem bezposrednio przesylajac dane do telefonu na androidzie przez aplikacje. Latalem tak nawet wczoraj wiec nadajnik działa. Co do anten to nie mam stockowych ani na odbiorniku ani na nadajniku.

Generalizujac. CZY to, ze sprawdzam dzialanie tego zestawu na telewizorze ma jakis wplyw na to, ze to po prostu nie dziala ?? Czy moze ten zestaw ze soba nie wspolgra ? Pomozcie bo naprawde na ta chwile brakuje mi pomyslow




k
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: TS5828 + BOSCAM 805 :(

Post autor: skazi »

Jesteś pewien że masz dobre kanały ustawione? Nadajnik masz 32 kanałowy, odbiornik 8. Może masz ustawione złe pasmo na nadajniku.
Glizzda
Posty: 18
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 20:59
Lokalizacja: zachpom

Re: TS5828 + BOSCAM 805 :(

Post autor: Glizzda »

Tak. Zastanawiam sie tylko do czego sluzy ten 6 przelocznik przy ustawianiu kanalow i frekwencji. Moze byc tez tak ze to byla wina telewizora ? Moze caly slrzet byl za blisko siebie ??
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: TS5828 + BOSCAM 805 :(

Post autor: Adrián »

skazi pisze:Jesteś pewien że masz dobre kanały ustawione? Nadajnik masz 32 kanałowy, odbiornik 8. Może masz ustawione złe pasmo na nadajniku.
Też to podejrzewam.

Pokaż, które kanały masz ustawione, najlepiej zdj, szczególnie nadajnika i jaki kanał jest ustawiony w odbiorniku?

To nie wina tv, chyba, że źle podpiąłeś przewody. To czy jest blisko czy nie, nie ma w tym wypadku znaczenia.

Oczywiście, nie włączałeś zasilania nadajnika bez anteny?

Tylko piszesz, że latałeś już na tym nadajniku i odbiorniku? I działało z androidem? Jak jeszcze raz podłączysz to nadal działa, tylko nie działa na tv?
To źle podpiąłeś kabelki (podpiąłeś sygnał i masę?), lub źle wybrałeś źródło obrazu w tv.
Glizzda
Posty: 18
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 20:59
Lokalizacja: zachpom

Re: TS5828 + BOSCAM 805 :(

Post autor: Glizzda »

Ok dzieki !

Wszystko sie udalo. Okazalo sie, ze po prostu do telewizora podlaczylem nie ten kabel BIAŁY//ZÓŁTY. Dzisiaj ponownie sparowalem je ze soba na odpowiednich czestotliwosciach i zobaczylem, ze to kabel z odbiornika wchodzacy do telewizora moze po prostu nie pasowac, i tak wlasnie bylo.

Dzieki za odpowiedzi a temat można zamknac chyba, ze na przyszlość dla kogos kto popełni tak samo błahy błąd.


Dzieki raz jeszcze, pozdrawiam !




k
ODPOWIEDZ