Fpv audio - czyli latanie z mikrofonem

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kidier
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 13:54

Fpv audio - czyli latanie z mikrofonem

Post autor: Kidier »

Witam
Ostatnio się zastanawiam nad jednym rozwiązaniem. Potrzebuję w sygnale fpv ścieżki audio. I doszedłem do momentu, że mam kable do nadajnika fpv i jest wideo podpięty. I mam kabel sygnałowy od audio i uziemienie. Tylko za Chiny nie mogę dojść, jak ten sygnał nadać. Bo spróbowałem przysługiwać mikrofon pojemnościowy, ale sie domyślam , że to było z góry głupie. Jaki muszę sygnał nadać, aby nadajnik to wysłał? Czy wystarczy np. Taki czujnik dźwięku od Arduino podpiąć?? P

Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Fpv audio - czyli latanie z mikrofonem

Post autor: Rurek »

Nie uziemienie bo to do ziemi nie dotyka :-) tylko masa.
A po drugie - było sto razy na forum, poszukaj w googlach MP 2-R
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Kidier
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 13:54

Re: Fpv audio - czyli latanie z mikrofonem

Post autor: Kidier »

No proszę... Nie przyszedłem na lekcje polskiego... Rozumiem, masa ok nieważne. Ale skoro o czymś piszę to oznacza , że tego nie znalazłem, a nie że nie chciał mi się szukać. Poza tym nie jestem omnibusem na tym forum. Nie ogarniam go, ponieważ nie ma takiego nowego interfejsu. Więc proszę bo którąś z koleji osoba mi piszę ,że jestem smierdzacym leniem bo nie chce mi się tego znaleść, ale to nie jest takie proste.
Więc proszę. Przyszedłem tu na forum z problemem i bardzo proszę o pomoc w jego rozwiązaniu, a nie przyszedłem się kłócić że zaś jestem bezmuzgiem, który google nie używa -_-. Proszę o zrozumienie
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Fpv audio - czyli latanie z mikrofonem

Post autor: Verid »

Kidier pisze:No proszę... Nie przyszedłem na lekcje polskiego...Rozumiem
Nie, nie rozumiesz. To nie lekcja polskiego tylko elektryki/elektroniki.
Kidier pisze:Ale skoro o czymś piszę to oznacza , że tego nie znalazłem, a nie że nie chciał mi się szukać. Poza tym nie jestem omnibusem na tym forum. Nie ogarniam go, ponieważ nie ma takiego nowego interfejsu
"Nowość" interfejsu niespecjalnie ma znaczenie bo do szukania czegokolwiek wystarczy okienko do wpisania frazy - jak tego nie ogarniasz to serdeczne wyrazy współczucia bo będzie ci bardzo ciężko i to nie tylko na tym forum...
Wystarczy wklepać "mikrofon" w starą, zardzewiałą forumową szukajkę i nacisnąć [ENTER] żeby trafić choćby http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=482 albo http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=42&t=12686 no i sam powiedz, jak tu nie podejrzewać lenistwa lub gorzej?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Fpv audio - czyli latanie z mikrofonem

Post autor: PiotrSz »

Niestety przez to że dostępna jest cała masa form komunikacji oraz wymiany informacji innych niż forum, zauważyłem że na rc-fpv pojawia zdecydowanie mniej nowych informacji a szczególnie da się to zauważyć w dziale class-250... facebook rządzi a informacje którymi ludzie się tam wymieniają giną w setkach innych postów.
Na naszym forum na temat mikrofonów używanych z vtx nic nowego się nie pojawiło, przynajmniej szukajka nic nie pokazuje nic nowszego niż z przed kilku lat a wiele rzeczy się już przeterminowało...

W połowie zeszłego roku przerabiałem u siebie w racing quadach temat mikrofonu do nadajnika video i skończyło się tym że kupiłem na BG takie coś https://www.banggood.com/FA-MT01-6-12VD ... 82003.html
Niestety nie da się użyć samej wkładki, dźwięk będzie zbyt cichy albo w ogóle go nie będzie. Trzeba zbudować układ wzmacniający lub kupić gotowca jak z mojego linku.
Kidier
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 13:54

Re: Fpv audio - czyli latanie z mikrofonem

Post autor: Kidier »

Ehhh....
"Nie, nie rozumiesz. To nie lekcja polskiego tylko elektryki/elektroniki"
Tu się nie zgodzę, bo to jest pozostałość po starej wymowie. Ludzie to stosowali zamiennie mimo, że to teraz w teorii coś innego. Ale to mnie nie interesuje, bo skupiasz się na mojej wymowie, a nie na problemie który mam. To jest wredne.

""Nowość" interfejsu niespecjalnie ma znaczenie bo do szukania czegokolwiek wystarczy okienko do wpisania frazy - jak tego nie ogarniasz to serdeczne wyrazy współczucia bo będzie ci bardzo ciężko i to nie tylko na tym forum..."
Tylko to była ironia -_- wybacz, ale nie znalazłem forum z tak starym i nie odświerzonym interfejsem. Ale to nie jest istotne. Poco o tym wspominasz? Czy serjo taką radość sprawia ci hejcenie innych i pokazywanie ,że jesteś lepszy?

"Wystarczy wklepać "mikrofon" w starą, zardzewiałą forumową szukajkę i nacisnąć "
I znowu kolejny raz sie powtórzę, za każdym razem ktoś mnie "poucza" ,"nie szukałeś ,masz tu linka". Tylko taki szczegół... To zupełnie nie to o co pytałem. Tematy dotyczą tego samego tematu , ale ja pytam o zupełnie co innego.
Czy da się podłączyć czujnik dźwięku z Arduino ,żeby zadziałał?
O to pytam od początku , a zamiast tego ktoś krytykuje wszystko inne, tylko nie to.
Proszę was!
Serjo to mogło by być naprawdę spoko forum, ale takim "napuszonym" zachowaniem odstraszacie młodych.
Więc Proszę. Zajmijmy się sprawami o które pytamy, a nie pokazjmy sobie na wzajem kto jest lepszy i gdzie jest kogo miejsce. To jest nie potrzebne.

Edytuj posty!
PiotrSz pisze:Niestety przez to że dostępna jest cała masa form komunikacji oraz wymiany informacji innych niż forum, zauważyłem że na rc-fpv pojawia zdecydowanie mniej nowych informacji a szczególnie da się to zauważyć w dziale class-250... facebook rządzi a informacje którymi ludzie się tam wymieniają giną w setkach innych postów.
Na naszym forum na temat mikrofonów używanych z vtx nic nowego się nie pojawiło, przynajmniej szukajka nic nie pokazuje nic nowszego niż z przed kilku lat a wiele rzeczy się już przeterminowało...

W połowie zeszłego roku przerabiałem u siebie w racing quadach temat mikrofonu do nadajnika video i skończyło się tym że kupiłem na BG takie coś https://www.banggood.com/FA-MT01-6-12VD ... 82003.html
Niestety nie da się użyć samej wkładki, dźwięk będzie zbyt cichy albo w ogóle go nie będzie. Trzeba zbudować układ wzmacniający lub kupić gotowca jak z mojego linku.
DZIĘKUJĘ
Właśnie o to prosiłem. Zgadzam się, bo na tym forum jest mało o tym dziale informacji. Bardzo dziękuję za tą odpowiedz bo była taka jaka być powinna mila, zwięzła i na temat. Jeszcze raz wielkie dzięki ;)
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: Fpv audio - czyli latanie z mikrofonem

Post autor: Rawen 75 »

Co Panowie? Młodszy kolega wam pocisnął, bo to i prawda, co napisał.Tak się dziwnie składa, ale na każdym forum widzę problemy z uzyskaniem odpowiedzi przez ,,młodszych" forumowiczów, nie koniecznie wiekiem. Istnieje zasada, pomogę bo znam go, a temu nie bo nie znam...Moderator może zrobić co chce z tym postem.
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Fpv audio - czyli latanie z mikrofonem

Post autor: Verid »

Kidier pisze:Tu się nie zgodzę, bo to jest pozostałość po starej wymowie. Ludzie to stosowali zamiennie mimo, że to teraz w teorii coś innego. Ale to mnie nie interesuje, bo skupiasz się na mojej wymowie, a nie na problemie który mam. To jest wredne.
Zgodnie z podpisem. A co do terminologii - stosuj poprawną to nie będzie problemu ze zrozumieniem czego szukasz.
Kidier pisze:Tylko to była ironia -_- wybacz, ale nie znalazłem forum z tak starym i nie odświerzonym interfejsem
Ma to jakiekolwiek znaczenie w pozyskiwaniu zawartych tu informacji? Nie. Zatem, cytując kolegę, po co o tym wspominasz?
Kidier pisze:Czy serjo taką radość sprawia ci hejcenie innych i pokazywanie ,że jesteś lepszy?
Nie, denerwują mnie przygłupy które nie potrafią się wysłowić a na zwróconą uwagę lamentują w nowomowie bo co innego mieli na myśli, nawet jak dostaną odpowiedź.
Kidier pisze:To zupełnie nie to o co pytałem. Tematy dotyczą tego samego tematu , ale ja pytam o zupełnie co innego.
Czy da się podłączyć czujnik dźwięku z Arduino ,żeby zadziałał?
Nie, nie o to pytałeś. W pierwszych słowach swojego postu pytałeś o przesył audio nadajnikiem FPV i jako opcję którą wyciągnąłeś klaczy spod ogona podałeś "jakiś" czujnik do Ardu. Rurek ci uświadomił co ci jest potrzebne (i wcale nie Ardu ani jego czujnik) bo nie potrafisz skonstruować prostego jednowyrazowego zapytania do szukajki to zamiast podziękować i poszukać tego nieszczęsnego MP 2-R to się zacząłeś fochac że ktoś miał czelność cię upomnieć.
Kidier pisze:Serjo to mogło by być naprawdę spoko forum, ale takim "napuszonym" zachowaniem odstraszacie młodych.
Pomyliłeś fora - to nie forum pedofilskie, nie jesteśmy zainteresowani "młodymi".
Kidier pisze:DZIĘKUJĘ
Właśnie o to prosiłem. Zgadzam się, bo na tym forum jest mało o tym dziale informacji. Bardzo dziękuję za tą odpowiedz bo była taka jaka być powinna mila, zwięzła o na temat. Jeszcze raz wielkie dzięki ;)
Jak już skończysz to czochranie jęzorem przedziałka wobec Piotra to wypadałoby uskutecznić to samo wobec Rurka który podał ci praktycznie to samo urządzenie tylko pod inna nazwą i, o zgrozo, nie w formie linku który mógłbyś kliknąć tylko do, o kolejna zgrozo, do samodzielnego wyszukania.

I na koniec - oprócz szukajki warto byś opanował regulamin forum z naciskiem na pkt.9 i związana z nim edycję postów.

Rawen75 - jeżeli to żałosne jojczenie to dla ciebie "pocisk" to sugeruję popracować nad standardami :mrgreen: A jakbyś przeczytał wątek ze zrozumieniem (trudne, wiem, ale postaraj się) to byś zauważył że Kidier dostał 3 odpowiedzi z których mógł skorzystać tylko że załapał dopiero za 3 razem więc twoja teoria o "nie pomaganiu" młodym stażem nieznajomym bierze w łeb.
Ten wredny...
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: Fpv audio - czyli latanie z mikrofonem

Post autor: Rawen 75 »

A widzisz Verid, napuszyłeś się. Pamiętaj, krótkie pytanie, jeszcze krótsza odpowiedź dla pytającego który nie jest w temacie zapanbrat jak Ty, czy Rurku, co widać choćby poprzez użycie słowa ,,uziemienie". Czego się spodziewasz! Ze Tobie kwiaty kupi! Tylko PiotrSZ rozwinął temat, ot parę słów obejmujących wszystko. Także jeżeli ktoś pyta to udziel pełnej odpowiedzi, a nie na odpirdziel, no chyba że to cholerna tajemnica zawodowa, zdobyte doświadczenie za które karzesz sobie płacić, objęte prawami autorskimi, a nie tylko niechęć do pisania, i dzielenia się z innymi. To zmienia sens -forum, pomocy, czy też jakiegokolwiek dzielenia się zdobytym doświadczeniem. Czytałem wątek, widzę, że interpretacja jest tu zależna od punktu leżenia. Dla mnie czarne to czarne, białe to białe.Dla mnie to wszystko w temacie, nie będę więcej się rozpisywał, bo widzę,że faktycznie to dla starych forumowiczów POCISK.
Przesłanie regulaminu to przede wszystkim uświadomienie użytkowników, że to forum hobbystyczne, którego celem jest wymiana wiedzy w zakresie tematycznym forum.
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Fpv audio - czyli latanie z mikrofonem

Post autor: Baqsthc »

Ludki. Dajcie se siana. Verid jest naszym "odsiewaczem ziarna on plew" I świetnie mu to idzie. Rada ode mnie, nie wygracie z nim. A jak się zagłębicie w forum to z czasem zrozumiecie jego robotę. A ja uwielbiam czytać jego kontry, robi z nudnych tematów, ciekawe. Chociaz czasem za długo to się ciągnie. Pozdro. :D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Fpv audio - czyli latanie z mikrofonem

Post autor: Verid »

Rawen 75 pisze:A widzisz Verid, napuszyłeś się.
Aha, czyli nie dość że standardy leżą to jeszcze omamy...ok :mrgreen:
Rawen 75 pisze:Pamiętaj, krótkie pytanie, jeszcze krótsza odpowiedź dla pytającego
Rawen 75 pisze:Tylko PiotrSZ rozwinął temat, ot parę słów obejmujących wszystko
To może jednak się zdecydujesz? BTW - krótka (dwa zdania) odpowiedź była. Przeoczyłeś? Może za krótka...?
Rawen 75 pisze:Także jeżeli ktoś pyta to udziel pełnej odpowiedzi, a nie na odpirdziel, no chyba że to cholerna tajemnica zawodowa, zdobyte doświadczenie za które karzesz sobie płacić, objęte prawami autorskimi, a nie tylko niechęć do pisania, i dzielenia się z innymi.
Ty tak serio czy rzeczywiście przeczytanie czegokolwiek więcej niż tylko ostatni post przekracza twoje możliwości?
Rawen 75 pisze:Czytałem wątek
Ale bez zrozumienia najwyraźniej bo jakoś nie dopatrzyłeś się ani oznaczenia urządzenia podanego przez Rurka ani linków odpowiadających na pytanie Kidiera. Co oczywiście nie przeszkadzało ci pobiadolić bez sensu (o wnoszeniu CZEGOKOLWIEK chocby ociupinkę sensownego w temacie nie wspominając) i zmienić podpisu na znak buntu trzylatka. Mieliśmy już tu takiego który w ten sposób żalił się na doznane na forum krzywdy ale dorósł....przyroda nie lubi pustki jak widać.
Rawen 75 pisze:Przesłanie regulaminu to przede wszystkim uświadomienie użytkowników, że to forum hobbystyczne, którego celem jest wymiana wiedzy w zakresie tematycznym forum.
No brawo, wreszcie jakieś mądre słowa. Szkoda tylko że nie do końca rozumiesz to co piszesz. Owa "wymiana wiedzy" to nie helpdesk dla niepełnosprytnych z awersją do instrukcji i żłobek dla dotkniętych googlowstrętem. Nie po to tu ludzie gromadzą zdobyte doświadczenie żeby je potem przeklejać w setkach kopii każdemu leniowi któremu się nie chce samemu poszukać. Interesuje cię temat? To wejdź w niego. Nikt się z wiedzą nie rodzi, wiadomo, ale ona sama do łba nie najdzie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Fpv audio - czyli latanie z mikrofonem

Post autor: Rurek »

Chyba pora zamknąć temat bo nic nie wnosi do pytania zadanego w pierwszym poście...
Zasadniczo w drugim poście są moje dwa zdania - oba merytoryczne. Żadnych wycieczek osobistych. Do tego pierwsze zdanie, dla przymróżenia oka - z emotikonką.
No i co dalej czytamy - obrażony koleżka z wycieczkami osobistymi i morałami. Pytam się - za co? Po co?
Kidier - dostałeś odpowiedź krótką i zwięzłą plus delikatną sugestię co do posługiwania się na forum TECHNICZNYM terminologią przynajmniej nie kaleczącą powszechnie przyjętych definicji. I na tym powinien wątek się zakończyć.
BTW Uziemienie to ja robiłem jak budowałem sobie dom ;-) i posiłkowałem się taką wiedzą: https://pl.wikipedia.org/wiki/Uziemienie

Edicao:
PiotrSz pisze:... W połowie zeszłego roku przerabiałem u siebie w racing quadach temat mikrofonu do nadajnika video i skończyło się tym że kupiłem na BG takie coś https://www.banggood.com/FA-MT01-6-12VD ... 82003.html ...
Piotr, zauważ że nasze krajowe jest o tyle lepsze (i w cale się nie zdezaktualizowało) bo ma regulację poziomu wyjściowego, w odróżnieniu od Chińczyka z BG gdzie żadnej regulacji nie masz.


Tyle ode mnie , zamknijmy tę dyskusję. W ramach pokuty (tak zawczasu bo póki co nie mam za co pokutować w tym wątku :-P ) podaję linka dla tych którzy mają kłopot z wyszukiwarką. ---> http://www.kamery.pl/produkty/moduly-fonii/mp-2-r.htm
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Kidier
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 13:54

Re: Fpv audio - czyli latanie z mikrofonem

Post autor: Kidier »

No dobra na podsumowanie i zamknięcie tematu :) :
Baqsthc pisze:Ludki. Dajcie se siana. Verid jest naszym "odsiewaczem ziarna on plew" I świetnie mu to idzie. Rada ode mnie, nie wygracie z nim
Tylko zadaj sobie pytanie. Czy to "odświeżanie" jest warte kwasów i awantur? Czy to jest tego warte, żeby w ten sposób odpowiadać? Osobiście, nie sądzę :/
Rurek pisze:Kidier - dostałeś odpowiedź krótką i zwięzłą plus delikatną sugestię co do posługiwania się na forum TECHNICZNYM terminologią przynajmniej nie kaleczącą powszechnie przyjętych definicji.
No.. I tu się zgodzę. Racja dostałem odpowiedź i pouczenie. Ale ja jeszcze się uczę i nie potrafię z poziomu liceum posługiwać się terminologią magistra inżyniera, wybacz ;P a wszedłem na forum, żeby wiedzę zdobyć. I nie mam pretensji o tą poprawę, wręcz przeciwnie, mimo iż tego nie wykazałem jestem wdzięczny ;) ale bałem się, że odejdziemy od tematu. Racja niepotrzebnie akurat o to się wykłucalem.
Ale co do odpowiedzi , żebym poszukał na forum, to sory, ale nie masz racji. Bo właśnie dlatego piszę, że mimo iż znalazłem PODOBNE tematy , nie byłem w stanie rozwiązać problemu. Od tego jest forum nie?

Co do kolegi Verida. Na serjo, trudno rozmawia się z ludźmi , którzy o wszystko się kłucą.
Verid pisze:Aha, czyli nie dość że standardy leżą to jeszcze omamy...ok
Verid pisze:Ty tak serio czy rzeczywiście przeczytanie czegokolwiek więcej niż tylko ostatni post przekracza twoje możliwości?
Verid pisze:Jak już skończysz to czochranie jęzorem przedziałka wobec Piotra
I Tu jest moje pytanie do ciebie. Czy czujesz się lepiej, kiedy tak komuś odpowiadasz? Tak szczerze, mnie to trochę zniechęca. Zniechęca do podjęcia kolejnej rozmowy. Nie chcę ci tego wypominać, abyś nie uznał to za kolejną obrazę i bronił się przez kilka stron, tylko żebyś to przemyślał.
Nie każdy kto wejdzie na forum i zada Podobne pytanie ,które ktoś kiedyś na forum poruszył jest bachorem (w moim przypadku) , któremu się nie chce szukać, tylko na prawdę potrzebuję pomocy w jakimś temacie.
Nie wiem czy to chciałeś swoimi odpowiedziami osiągnąć, ale udało ci się mnie zniechęcić do gadania na forum. Poprzez takie odpowiedzi. Jeśli faktycznie czerpiesz z tego satysfakcję, to droga wolna ;) ale nie sądzę, żeby takie zachowanie przyciągało nowych forowiczów, wręcz przeciwnie.

Tak, że dziękuję wszystkim za pomoc. Szczególnie Potrowi za zwięzłą odpowiedz, która jeśli była by na początku rozwiązała by problem, bez sporów i kwasów.
I za miłe i kurturalne wsparcie moderatorów.
Z mojej strony przepraszam, jeśli moje zachowanie kogoś uraziło, nie miałem tego na celu. Jeszcze nie mam tyle doświadczenia co niektórzy, ale jeśli to nie byłby problem chciałbym je zdobyć ;)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Fpv audio - czyli latanie z mikrofonem

Post autor: Verid »

Kidier pisze:Czy to "odświeżanie" jest warte kwasów i awantur?
Nie "odświeżanie" a "odsiewanie" - różnica dość znacząca. Tak, zdecydowanie warte. Jak napisał Baqsthc pobędziesz to zrozumiesz.
Kidier pisze:I Tu jest moje pytanie do ciebie. Czy czujesz się lepiej, kiedy tak komuś odpowiadasz? Tak szczerze, mnie to trochę zniechęca. Zniechęca do podjęcia kolejnej rozmowy. Nie chcę ci tego wypominać, abyś nie uznał to za kolejną obrazę i bronił się przez kilka stron, tylko żebyś to przemyślał.
Służę odpowiedzą - nie, nie czuję się lepiej. Raczej zażenowany że muszę się uciekać (szczęśliwie coraz rzadziej) takich "obrazowych" metod bo jakakolwiek próba kulturalnej perswazji z mojej czy innego forumowicza strony zawodzi i spotyka się z roszczeniowym bełkotem komu co się wydaje od czego jest forum, jak to wszyscy "starzy" pozapominali jak zaczynali i tym podobne, w kółko te same marudzenia niepocieszonych tym że w przypadku tego hobby trzeba zacząć samodzielnie myśleć. Czasem jest z tego trochę śmiechu jak pacjent wybitnie się błaźni ale generalnie to wstyd że niektórzy przedstawiciele najwyżej rozwiniętego intelektualnie gatunku na tej planecie wykazują tak daleko posuniętą niechęć do korzystania z tego intelektu i trzeba im bardzo dosadnie tłumaczyć reguły tu panujące.
Kidier pisze:Nie wiem czy to chciałeś swoimi odpowiedziami osiągnąć, ale udało ci się mnie zniechęcić do gadania na forum.
Dokładnie to. Powielanie pytań o to samo i gorzkie żale bo ktoś ośmielił się wspomnieć o szukajce (podając przy tym konkretną odpowiedź) powoduje że osoba która rzeczywiście chce coś z tego forum wynieść ma przegibane jak w ruskim czołgu więc jak się 3 razy zastanowisz przed dotknięciem klawiatury to tylko z pożytkiem dla innych.
Kidier pisze:le nie sądzę, żeby takie zachowanie przyciągało nowych forowiczów, wręcz przeciwnie.
Ta kwestia została wyjaśniona kilka postów wcześniej ale powtórzę troszkę inaczej ujmując, może tym razem trafi - to nie miejsce kultu, nie ma potrzeby masowego przyciągania kogo popadnie do grona "wiernych". Ci którzy coś wnoszą i dzięki którym to forum się rozwija albo, jak to określiłeś, rzeczywiście mają problem, nie wymagają przyciągania czy późniejszego "odsiewania".
Ten wredny...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Fpv audio - czyli latanie z mikrofonem

Post autor: PiotrSz »

Rurek pisze:Piotr, zauważ że nasze krajowe jest o tyle lepsze (i w cale się nie zdezaktualizowało) bo ma regulację poziomu wyjściowego, w odróżnieniu od Chińczyka z BG gdzie żadnej regulacji nie masz.
Masz rację Rureczku jeśli masz nadmiar miejsca, dostępne 12V ... ten moduł jest wielkości odbiornika FrSky XSR więc jest dosyć spory, ten Chiński z mojego linka jest grubości frytki z McDonalda i łatwiej go upchać. W obecnej chwili w racerach dosyć często nadajnik video i cam podłączany jest bezpośrednio do baterii a więc ciężko o 12V przy pakietach 4S na których się teraz lata a zakres napięć tego Chińczyka daje mu przewagę w postaci tego że można go podpiąć po 5V i działa.
Wszystko ma swoje zady i walety. Trzymam się racerów bo chyba Kidier miał na myśli te maszynki...
ODPOWIEDZ