Problem nowicjusza

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Gustlik
Posty: 24
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 18:23
Lokalizacja: Łódź

Problem nowicjusza

Post autor: Gustlik »

Może moje pytanie jest śmieszne, ale proszę o wyrozumiałość. Zakupiłem ten nadajnik http://racequad.pl/nadajnik-tbs-unify-pro-v2 i ten odbiornik https://abc-rc.pl/mini-odbiornik-fpv-te ... nk-android. Mimo,że łącze je obok siebie to sygnał ma góra 70%. Po kilku bądź kilkunastu metrach się rwie. Nadajnik nie miał anteny, więc pożyczyłem ją od rutera wi fi. Czy to może być przyczyną? Dodam, że nadajnik nieźle się grzeje.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Problem nowicjusza

Post autor: Tanner »

Brzmi jak spalona końcówka mocy nadajnika, czy była sytuacja, że włączyłeś go bez zamontowanej anteny?
Grzanie to standard. Ew. "Posiada możliwość regulacji mocy od 0.1mW do 800mW," - może masz ustawioną bardzo małą moc nadawania?
Gustlik
Posty: 24
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 18:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem nowicjusza

Post autor: Gustlik »

Nie. O tym żeby najpierw dokręcić antenę wiedziałem. Natomiast, żeby włączyć moc 200, 500, bądź 800 mW. według tej specyfikacji str. 8 http://www.team-blacksheep.com/tbs-unif ... manual.pdf potrzebna jest licencja HAM. Przy okazji zapytam czy da się to jakoś obejść?
Awatar użytkownika
averal
Posty: 121
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 23:44
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Problem nowicjusza

Post autor: averal »

A oto recepta z tego samego manuala zajęło mi to 25 sec

"Unlock & power select mode
(FOR HAM USERS ONLY!) Press button for 20 to 25 seconds. The Red LED will flash 3 times to confirm. You
have unlocked the video transmitter for use with all frequencies (see frequency table below).
The power select mode is now accessible. Once unlocked, you can select the power level according to the
table below. To lock the transmitter, go back into band select menu and press the button for 20 to 25
seconds again."

Następnym razem proponuję się bardziej wczytać.
Gustlik
Posty: 24
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 18:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem nowicjusza

Post autor: Gustlik »

I ja to nawet zrobiłem, tylko nie byłem tego świadomy. :mrgreen:
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Problem nowicjusza

Post autor: kuczy »

Gustlik pisze:Nadajnik nie miał anteny, więc pożyczyłem ją od rutera wi fi.
Jeśli mówisz o "zwykłym" routerze Wi-Fi to WiFi pracuje na częstotliwości 2,4GHz a nadajnik FPV na częstotliwosci 5,8GHz.....
więc jakby to powiedzieć..... - zupełnie nie ta częstotliwość więc taka antena nie będzie prawidłowo działała. Efektem może być nawet spalona końcówka jak już ktoś tu zasugerował.

ps. pytam o "tradycyjne WiFi" bo też są już WiFi na 5GHz... - ale nie sądzę, że o taki router chodziło.
Gustlik
Posty: 24
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 18:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem nowicjusza

Post autor: Gustlik »

Tak też gdzieś wyczytałem. Ale chciałem się upewnić. W każdym razie dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Problem nowicjusza

Post autor: Poli25 »

Jakąkolwiek by miał antenę podłączoną i nie spalił by nadajnika, kawałek drutu by włożył i już by wystarczyło.
Gustlik
Posty: 24
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 18:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem nowicjusza

Post autor: Gustlik »

Czyli rozumiem, że raczej nie jest spalony? Zamówię sobie koniczynki i wtedy dam znać co i jak.
Gustlik
Posty: 24
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 18:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem nowicjusza

Post autor: Gustlik »

Przepraszam,że wracam do tematu po tak długim czasie, ale zupełnie nie miałem czasu. Zareklamowałem ten nadajnik w czerwcu i dostałem jego następną wersję V3. Co prawda dopiero w październiku i po kilku telefonach :evil: , ale niech tam. Antenki założyłem, koniczynki z prodrona. Niestety problem jest ten sam. Max 72 % mocy przy każdych ustawieniach, przy zbliżonych antenach. W instrukcji wyczytałem, że kiedy nadajnik się nagrzewa, to ogranicza sobie moc. Ponieważ testowałem go w domu, stacjonarnie, gdzie nie ma odpowiedniego chłodzenia a jest on owinięty termo kurczem, czy to możliwe, żeby to była przyczyna? Czy może wina leży po stronie odbiornika? Czy może w ogóle mi go nie wymienili, bo oba wyglądają tak samo, a na samych nadajnikach nie pisze, która to wersja.
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Problem nowicjusza

Post autor: wrepinski »

Najlepiej jak spotkasz się z innym pilotem dronów w twojej okolicy, tak szybciej można sprawdzić gdzie jest problem ... np idealnie pasuje tryb pitmode w odbiorniku lub nie dokładna częstotliwość w odbiorniku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Problem nowicjusza

Post autor: lotpawel »

skąd wiesz że 72% mocy? zastanawia mnie to ;)
Gustlik
Posty: 24
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 18:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem nowicjusza

Post autor: Gustlik »

Bo na tym odbiorniku https://youtu.be/an4X_1r7IXE?t=405 pokazuje mi max. 72%.
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Problem nowicjusza

Post autor: lotpawel »

a to sie jakos kalibruje? skad ten odbiornik wie kiedy jest 100 a kiedy 72%? w zaden sposób nie jest to miarodajne. miarodajny jest tu tylko obraz jaki uda Ci sie uzyskać
Gustlik
Posty: 24
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 18:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem nowicjusza

Post autor: Gustlik »

Aż tak to się nie znam. Generalnie, po twojej odpowiedzi przejrzałem trochę filmików z tymi odbiornikami i na niektórych też nie pokazuje 100%, chociaż w większości tak. Chyba kupię ten zestaw https://www.foxtechfpv.com/58g-400mw-vt ... p-551.html (czy będzie dobry? I czy to nie jest jakaś podróbka, bo wydaje mi się, że taki zestaw powinien kosztować około 50 dolców.) I przy okazji sprawdzę ten odbiornik nowym nadajnikiem.
ODPOWIEDZ