Bardzo dużo zakłóceń

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kataklysm
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 22:01
Lokalizacja: Polska

Bardzo dużo zakłóceń

Post autor: kataklysm »

Cześć, mój post tyczy się samochodu nitro z zainstalowanym podglądem fpv.

Mój nadajnik to TS832
Odbiornik z OTG do telefonu z androidem
Kamera 700 linii przetwornik Sony 1/3

Opcjonalnie używam gimbala na dwóch osiach ale ostatecznie chyba z niego zrezygnuje

Problem polega na tym, że już od 2m odległości zaczynają się bardzo duże zakłócenia, obraz cały czas się rwie i szumi.
Co ciekawe odjechałem do tej pory na około 200m (dalej się bałem bo model był już za budynkiem) i nic się nie zmieniło, obraz nadal jest i zakłócenia na nim się nie zmieniają bez znaczenia czy jest 5m odległości czy 200m

Obie anteny mam oryginalne z zestawu może w nich problem? A może zmiana kanału?

Proszę o pomoc bo nie wiem gdzie szukać problemu :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Bardzo dużo zakłóceń

Post autor: Verid »

Generalnie poprawnie zdiagnozowałeś swój problem
1)zasięg przy ziemi zawsze jest słabszy od tego w powietrzu. Daj nadajnik najwyżej jak się da - na spoiler, jakiś maszt czy co tam masz lub możesz założyć.
2)anteny typu bacik (z zestawu) nadają się jeno do testów na biurku. W powietrzu są z nimi kłopoty natomiast używanie ich przy glebie to proszenie się o katastrofę na obrazie którą z resztą otrzymałeś. Zakłócenia których doświadczasz to odbicia - 5,8GHz bardzo chętnie się odbija od przeszkód terenowych (podłoża też). Nadajnik pracuje poprawnie czego dowodem jest niezmienna jakość obrazu mimo wzrostu odległości - to odbicia sygnału dewastują ci obraz. Koniecznie wymień anteny na coś o polaryzacji kołowej.
3)zmiana kanału jest dobrym pomysłem o tyle że nasze nadajniki potrafią nadawać z różną mocą na różnych kanałach. Warto sprawdzić empirycznie lub wertując forum na którym kanale twój nadajnik spisuje się najlepiej i pod taką częstotliwość zamówić anteny u któregoś z forumowych producentów.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ