Fpv na samochodzie nitro. Jaki zestaw?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kataklysm
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 22:01
Lokalizacja: Polska

Fpv na samochodzie nitro. Jaki zestaw?

Post autor: kataklysm »

Cześć, mam buggy nitro w skali 1/8
Założyłem na nim 2 osiowego gimbal'a zasilanego z małego pakietu 11.1 lipo 900mah

Do tego mam kamerkę eken N9 z funkcją WiFi

Całość wygląda bardzo fajnie i dobrze sobie radzi. Ale... Niestety obraz transmitowany z kamery na telefon (Galaxy S5)
jest płynny np. 10s a następnie łapie zwieche na 2-3s. Jest to mocno denerwujące, wcześniej miałem phantoma 3 i tam płynność obrazu była dla mnie zadowalająca. Tutaj chciałbym uzyskać podobny efekt.

Nie zależy mi na olbrzymich zasiegach, w zupełności wystarczy 500m. Za to chciałbym żeby podgląd był płynny. Fajnie by było żeby podgląd dało się realizować za pomocą telefonu ale nie musi tak być

Dlatego proszę o pomoc, jaki zestaw fpv kupić?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Fpv na samochodzie nitro. Jaki zestaw?

Post autor: Verid »

kataklysm pisze:Niestety obraz transmitowany z kamery na telefon (Galaxy S5)
jest płynny np. 10s a następnie łapie zwieche na 2-3s.
Co jest najprawdopodobniej związane z tym że RC od tego pędzidła masz na 2,4GHz i usiłujesz łapać podgląd po WiFi na tej samej częstotliwości.
kataklysm pisze: jaki zestaw fpv kupić?
Dowolny który nie pracuje na częstotliwości twojego RC. Listę polecanych masz w tym dziale. Pamiętaj tylko że przy glebie odbiór zawsze będzie gorszy niż w powietrzu więc porządne anteny i jakiś maszt na autku jak najbardziej wskazane.
Ten wredny...
kataklysm
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 22:01
Lokalizacja: Polska

Re: Fpv na samochodzie nitro. Jaki zestaw?

Post autor: kataklysm »

Verid pisze:
kataklysm pisze:Niestety obraz transmitowany z kamery na telefon (Galaxy S5)
jest płynny np. 10s a następnie łapie zwieche na 2-3s.
Co jest najprawdopodobniej związane z tym że RC od tego pędzidła masz na 2,4GHz i usiłujesz łapać podgląd po WiFi na tej samej częstotliwości.
kataklysm pisze: jaki zestaw fpv kupić?
Dowolny który nie pracuje na częstotliwości twojego RC. Listę polecanych masz w tym dziale. Pamiętaj tylko że przy glebie odbiór zawsze będzie gorszy niż w powietrzu więc porządne anteny i jakiś maszt na autku jak najbardziej wskazane.

Dzięki za odpowiedź, co do zakłóceń jednak się nie zgodzę. To tania kamera robi tak poza modelem również.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Fpv na samochodzie nitro. Jaki zestaw?

Post autor: Verid »

kataklysm pisze: co do zakłóceń jednak się nie zgodzę.
To że kam jest g...niana i ścina również poza autem nie znaczy że efekt nie występuje. Kilka osób już się o tym przekonało - o tyle boleśnie że w maszynach latających. Generalnie unikaj tej kombinacji, nawet w pojeździe bo i wideo i RC na tym cierpi.
Ten wredny...
kataklysm
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 22:01
Lokalizacja: Polska

Re: Fpv na samochodzie nitro. Jaki zestaw?

Post autor: kataklysm »

Verid pisze:
kataklysm pisze: co do zakłóceń jednak się nie zgodzę.
To że kam jest g...niana i ścina również poza autem nie znaczy że efekt nie występuje. Kilka osób już się o tym przekonało - o tyle boleśnie że w maszynach latających. Generalnie unikaj tej kombinacji, nawet w pojeździe bo i wideo i RC na tym cierpi.
W żadnym wypadku nie neguje. Akurat u mnie nie zauważyłem wpływu, fakt też że anteny są dość daleko od siebie.

Ale nie wracajmy już do tej chińskiej kamery. Myślę o takim odbiorniku: https://www.olx.pl/oferta/odbiornik-fpv ... muXjk.html

Warto? Jeśli tak to jeszcze potrzebuje nadajnika i kamery jeśli ktoś mógłby coś polecić
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Fpv na samochodzie nitro. Jaki zestaw?

Post autor: Pieth »

kataklysm pisze:Akurat u mnie nie zauważyłem wpływu, fakt też że anteny są dość daleko od siebie.
Dziwne ja próbowałem wszystkimi sposobami pogodzić Wifi z apką 2,4G i zasięg miałem do 50m, dobre i tanie i tanie rozwiązanie to dobra aparatura na 27 lub 40mHz lub moduł do apki 433mHz
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Fpv na samochodzie nitro. Jaki zestaw?

Post autor: Kowal »

kataklysm pisze:Myślę o takim odbiorniku: https://www.olx.pl/oferta/odbiornik-fpv ... muXjk.html
Kamera kamerą, ale to jest odbiornik 5,8GHz, więc niezbędny będzie nadajnik video na tą częstotliwość :-P
Kupilem sobie w zestawie na Ali Mini 5.8G FPV Receiver UVC Video Downlink OTG + TS832 48Ch 5.8G 600mw Wireless Audio/Video Transmitter for VR Android Phone (koszt około 125zł), i powiem, że w połączeniu z RC 2,4GHz działa całkiem zacnie :-D
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
kris70
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2014, 22:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Fpv na samochodzie nitro. Jaki zestaw?

Post autor: kris70 »

Witam.
Kowal powiedz, twój zestaw działa z każdym telefonem z androidem ? Trzeba zainstalować jakąś aplikację, sterowniki skąd je pobrać?
ODPOWIEDZ