openTX - zmiana krzywej pod przełącznikiem

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

morel
Posty: 44
Rejestracja: sobota 09 sty 2016, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

openTX - zmiana krzywej pod przełącznikiem

Post autor: morel »

Mam wrażenie że to będzie jakiś oczywisty i standardowy ficzer openTX, ale nie potrafię skojarzyć jak to zrobić :) Chciałbym pod jednym z przełączników aparatury mieć możliwość zmiany krzywej (albo wagi, albo offsetu) dla jednego z kanałów. Czyli jak ten switch jest w jednej z pozycji, to dla wybranego kanału obowiązuje krzywa/waga/offset X, a jak w drugiej - krzywa/waga/offset Y. Jak to zrobić, ewentualnie pod jakim hasłem szukać tego w dokumentacji?
morel
Posty: 44
Rejestracja: sobota 09 sty 2016, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: openTX - zmiana krzywej pod przełącznikiem

Post autor: morel »

Nie wiem jak to zrobiłem, że nie trafiłem z tym tematem we właściwe forum :) Poproszę moderatora o przeniesienie na forum Nadajniki i odbiornikiu RC.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: openTX - zmiana krzywej pod przełącznikiem

Post autor: Tanner »

Poczytaj o skryptach LUA, da się tego nauczyć nawet i wtedy bez problemu zrobisz sobie co potrzebujesz, tzn. skrypt na wyjście, a na jego wejście przełącznik i właściwe źródło które chcesz modyfikować.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: openTX - zmiana krzywej pod przełącznikiem

Post autor: pawelsky »

Tanner pisze:Poczytaj o skryptach LUA
A po jakie licho angazowac w to LUA - od tego masz miksery.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: openTX - zmiana krzywej pod przełącznikiem

Post autor: Tanner »

Pomyślałem, że jak nikt nie odpisał przez cały dzień, to może mikserem nie da się wymnażać, zapewne masz racje, nie potrzebowałem nigdy nic miksować więc nie studiowałem tych opcji.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: openTX - zmiana krzywej pod przełącznikiem

Post autor: pawelsky »

Tanner pisze:Pomyślałem, że jak nikt nie odpisał przez cały dzień, to może mikserem nie da się wymnażać, zapewne masz racje, nie potrzebowałem nigdy nic miksować więc nie studiowałem tych opcji.
Nikt nie napisal bo to absolutne podstawy korzystania z miksera i wystarczy zajrzec do OpenTX University, chwilke pomyslec i problem rozwiazany
http://open-txu.org/open-tx-for-beginners-sticks-mixer/
morel
Posty: 44
Rejestracja: sobota 09 sty 2016, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: openTX - zmiana krzywej pod przełącznikiem

Post autor: morel »

Dzięki za podpowiedź, popróbuję te mixery. Z LUA niestety nie skorzystam bo OpenTX na tgy9x takowych nie obsługuje.
ODPOWIEDZ