Problem z Fox 800A nadajnik video 1.2Ghz

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Tomek_sz28
Posty: 57
Rejestracja: sobota 11 mar 2017, 17:26
Lokalizacja: londyn

Problem z Fox 800A nadajnik video 1.2Ghz

Post autor: Tomek_sz28 »

Mój model to Miniskyhunter
Na pokładzie eLeReS, NAZE32, nadajnik video FOX800A

Wczoraj wszystko poskładałem i w celu sprawdzenia postawiłem go na stojaku do poziomowania, podłączona bateria, i tak sobie wisiał, nic się nie spaliło,
dym nie leciał nic nie było ciepłe poza Mikro minimOSD. 5V z BEC odcięte, oddzielna Przetwornica 5v 3A. (dodam, że wlutowałem dwa kondensatorki do zasilania BEC 1000 coś tam F) bo były zakłócenia na video,pomogło obraz czysty.
Bawiłem się silnikiem, menu OSD, lotkami czym tylko mogłem, aż padła bateria (3S 5500Mah FLOUREON) i video do ostatniej sekundy działało bez najmiejszego problemu
-------------------------------------------------------------------
Po naładowaniu baterii nie działa mi Video.
Kamerka sprawdzona na krótko, działa.
Nadajnik sprawdzony z kamerką na krotko działa, ale ..... była inna bateria, więc wszystko pcham z powrotem do modelu, podłączam baterię nie działa,
Biorę drugą baterie (3S 1800Mah) podłączam, działa z dużymi zakłóceniami, ale działa. Obie baterie były ładowane (Imax B6) z balancerem.
Mikro minimOSD też działa.

Nie mam pojęcia o co chodzi?
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z Fox 800A nadajnik video 1.2Ghz

Post autor: edixot »

Przyjrzyj się dokładnie tej przetwornicy na 5v, zmierz, czy na pewno daje takie napięcie jakie powinna. Poszczególne elementy testowałeś na tej samej przetwornicy, która jest w modelu czy na innej? To jakiś konkretny model przetwornicy?
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z Fox 800A nadajnik video 1.2Ghz

Post autor: darek_op »

A antena w nadajniku video była założona :shock: czy zapewniłeś mu chłodzenie, bo jeśłi był wyjety ze swojej oryginalnej ciężkiej obudowy to grzeje sie bardzo i trzeba go chłodzic :shock:
Tomek_sz28
Posty: 57
Rejestracja: sobota 11 mar 2017, 17:26
Lokalizacja: londyn

Re: Problem z Fox 800A nadajnik video 1.2Ghz

Post autor: Tomek_sz28 »

edixot pisze:Przyjrzyj się dokładnie tej przetwornicy na 5v, zmierz, czy na pewno daje takie napięcie jakie powinna. Poszczególne elementy testowałeś na tej samej przetwornicy, która jest w modelu czy na innej? To jakiś konkretny model przetwornicy?
EDIT - scalenie
darek_op pisze:A antena w nadajniku video była założona :shock: czy zapewniłeś mu chłodzenie, bo jeśłi był wyjety ze swojej oryginalnej ciężkiej obudowy to grzeje sie bardzo i trzeba go chłodzic :shock:
Anteny nie ściągałem( co prawda zrobiłem swoje kończynki) cały czas podłączone.
Tylko dziwi mnie to, że jeśli bateria jest ciut rozładowana i niema ponad 12v to działa, a naładowana 12.5v nic czarny obraz i od czasu do czasu mignie.

Nadajnika nie wyciągałem z obudowy niema takiej potrzeby.
Załączniki
Tak właśnie myślę, że to ona miesza.<br />Nie jest dedykowana do RC jak UBEC.<br />UBEC już zamówiłem i czekam, aż przyjdzie.
Tak właśnie myślę, że to ona miesza.
Nie jest dedykowana do RC jak UBEC.
UBEC już zamówiłem i czekam, aż przyjdzie.
Bez tytułu.jpg (50.73 KiB) Przejrzano 4310 razy
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z Fox 800A nadajnik video 1.2Ghz

Post autor: edixot »

Dedykowane, czy nie, liczy się jakość. Ja zrezygnowałem z tych małych przetwornic na rzecz LM2596. Chińczycy piszą o 3A ale to bajki, więcej jak 1A z nich nie wyciągniesz. Jak dojdzie UBEC to napisz czy pomogło. A sprawdziłeś napięcia na tej przetwornicy, którą masz?
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Problem z Fox 800A nadajnik video 1.2Ghz

Post autor: Lech55 »

edixot pisze: więcej jak 1A z nich nie wyciągniesz
Ja obciążałem testowo do 2A i napięcie wyjściowe nie drgnęło, a długotrwałego obciążenia nie testowałem.
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z Fox 800A nadajnik video 1.2Ghz

Post autor: edixot »

Może trafiłeś na lepszą serię, ja miałem 3 sztuki z jednego zamówienia i wszystkie zdechły. A miałem jeszcze inną z innego zamówienia, ta jeszcze żyje i daje takie zakłócenia, że dopiero dławik z kondensatorem pomogły. Także zraziłem się i przeszedłem na ceglaste LM2596.
ODPOWIEDZ