Słaby zasięg zestawu fpv

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kidier
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 13:54

Słaby zasięg zestawu fpv

Post autor: Kidier »

Witam.
Mam pewien problem. Mam fpv w dronie i borykam się z zakłóceniami. Parametry jak na zdjęciach. Czy jest jakaś opcja, aby polepszyć jakość? I przy okazji zasięg?? Widziałem wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=tlOfwz2ZsCo
I to obraz z kamery jest bardzo stabilny i dokładny, gdzie w moim wypadku często skacze i "trzeszczy" oczywiście da się latać, ale nie ma łatwo i jak dalej odleci to jest gorzej. Pomógłby ktoś?
Załączniki
20170301_201010-774x1032.jpg
20170301_201010-774x1032.jpg (190.61 KiB) Przejrzano 4532 razy
Nadajnik
Nadajnik
20170301_201046-774x1032.jpg (194.24 KiB) Przejrzano 4552 razy
Ostatnio zmieniony środa 01 mar 2017, 21:51 przez Kidier, łącznie zmieniany 2 razy.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Słaby zasięg zestawu fpv

Post autor: skazi »

Ja tutaj na zdjęciu nie widzę żadnych parametrów, tylko fatsharki.
Kidier
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 13:54

Re: Słaby zasięg zestawu fpv

Post autor: Kidier »

skazi pisze:Ja tutaj na zdjęciu nie widzę żadnych parametrów, tylko fatsharki.
No nie chce mi wczytać drugiego zdjęcia. Wyślę go tutaj.
Załączniki
20170301_201010-774x1032.jpg
20170301_201010-774x1032.jpg (190.61 KiB) Przejrzano 4536 razy
jarnet86
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 19 sty 2016, 21:02
Lokalizacja: Malbork

Re: Słaby zasięg zestawu fpv

Post autor: jarnet86 »

Sprawdź najpierw czy masz taką samą polaryzację anten.
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Słaby zasięg zestawu fpv

Post autor: wrepinski »

Problemem może być niedopasowana między antenami ich polaryzacja, jak też
uszkodzenie toru nadawczego nadajnika - jeśli mu dane było pracować bez anteny, jak też
praca nadajnika i odbiornika na innych kanałach lub "band" , co powoduje niedopasowanie w częstotliwości , albo też
ta antenka nadawcza... to chyba chińczyk i może być różnie, polecam sprawdzone i pomierzone anteny:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=36&t=39483




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Słaby zasięg zestawu fpv

Post autor: ghambit »

Kolejna opcja to zle dobrane gniazda antenowe (rp sma vs sma).
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Słaby zasięg zestawu fpv

Post autor: lotpawel »

Kidier pisze:gdzie w moim wypadku często skacze i "trzeszczy"
w jakich momentach skacze i trzeszczy?
jak leży na biurku czy jak pracują silniki? Bo jeszcze wchodzi w grę stabilność i "czystość" zasilania.
Kidier
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 13:54

Re: Słaby zasięg zestawu fpv

Post autor: Kidier »

Odpowiadając na pytania. Nie, że jestem początkującym w tej dziedzinie, ale podstawowe zasady znam i rozumiem że podpięcie zasilania nadajnika bez anteny to zabójstwo. Nie, nie robiłem tak, wyjście też jest dopasowane. Co do jakości to nie wiem czy to jest Chińczyk, może będę musiał dokupić nowe. Co to żalem, to pojawiają się podczas lotu, oczywiście im danej tym gorzej. I to może być od silnika, bo zasilania jest podpięte, do kopia. Co do piłkarzu to nie mam pojęcia o co chodzi.

EDIT - scalenie

Poza tym, jakim cudem ktoś z tego filmu co linka podałem miał taki dobry obraz! Czym różnił się jego sprzęt od mojego? W zasadzie to powinien mieć lepszy zasięg bo mam wydajniejszy nadajnik o 400mw.

EDIT - scalenie

Czy opłaca się inwestować w dual divercity? Żeby lepiej wychwytywało?
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Słaby zasięg zestawu fpv

Post autor: matulekpl »

edytuj posty. bo już 3 jeden za drugim to lekki hardkor;P
poza tym "diversity". A Dual Diversity to będzie aż 4:P
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Słaby zasięg zestawu fpv

Post autor: Adrián »

Kidier pisze:Poza tym, jakim cudem ktoś z tego filmu co linka podałem miał taki dobry obraz! Czym różnił się jego sprzęt od mojego? W zasadzie to powinien mieć lepszy zasięg bo mam wydajniejszy nadajnik o 400mw.
Po tym filmie, widać tylko tyle, że gość doleciał daleko i obraz był dobry.
Nie ma wzmianki co miał na pokładzie, ani kwestia anten, bazy naziemnej itd.
Druga sprawa, że równie dobrze mógł mieć np fox'a 1.2 lub/i tracker

Moc to nie wszystko, ważna jakość nadajnika/odbiornika/anten i co równie ważne instalacji.

Ty masz 250, to nie porównuj się do tego filmu, tam masz mało miejsca. Jednak podstawy musisz podszkolić.

Na płatowcach, wystarczy i 25mw żeby mieć super obraz na ładne kilka (naście) km, ale do tego potrzebna jest wiedza. Z drugiej strony, płatowce rządzą się swoimi "prawami", ale podałem jako przykład, że moc to nie wszystko.

Editt
To co ja bym zrobił, to sprawdził samo fpv po za kopterem. Nawet jakiś test naziemny z widocznością anten. Jak dojdziesz do 100-150m to będzie dobrze z dobrą jakością obrazu.
Jak nie, to na pierwszy strzał anteny. Później testy w kopterze z włączonymi silnikami. Ewentualna poprawa instalacji i na końcu filtr, jak dalej jakość obrazu będzie słaba. Nie chodzi o zasięg.
Z drugiej strony widać, że anteny to loteria.
Kiedy jeszcze immersion jest ok, ale z drugą taką na kopterze. A nie to co masz.
Kidier
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 13:54

Re: Słaby zasięg zestawu fpv

Post autor: Kidier »

Adrián pisze:
Kidier pisze:Poza tym, jakim cudem ktoś z tego filmu co linka podałem miał taki dobry obraz! Czym różnił się jego sprzęt od mojego? W zasadzie to powinien mieć lepszy zasięg bo mam wydajniejszy nadajnik o 400mw.
Po tym filmie, widać tylko tyle, że gość doleciał daleko i obraz był dobry.
Nie ma wzmianki co miał na pokładzie, ani kwestia anten, bazy naziemnej itd.
Druga sprawa, że równie dobrze mógł mieć np fox'a 1.2 lub/i tracker

Moc to nie wszystko, ważna jakość nadajnika/odbiornika/anten i co równie ważne instalacji.

Ty masz 250, to nie porównuj się do tego filmu, tam masz mało miejsca. Jednak podstawy musisz podszkolić.

Na płatowcach, wystarczy i 25mw żeby mieć super obraz na ładne kilka (naście) km, ale do tego potrzebna jest wiedza. Z drugiej strony, płatowce rządzą się swoimi "prawami", ale podałem jako przykład, że moc to nie wszystko.

Editt
To co ja bym zrobił, to sprawdził samo fpv po za kopterem. Nawet jakiś test naziemny z widocznością anten. Jak dojdziesz do 100-150m to będzie dobrze z dobrą jakością obrazu.
Jak nie, to na pierwszy strzał anteny. Później testy w kopterze z włączonymi silnikami. Ewentualna poprawa instalacji i na końcu filtr, jak dalej jakość obrazu będzie słaba. Nie chodzi o zasięg.
Z drugiej strony widać, że anteny to loteria.
Kiedy jeszcze immersion jest ok, ale z drugą taką na kopterze. A nie to co masz.
Po pierwsze to nie. Nie mam 250, tylko 650. Więc nie powinno być w teorii problemu. Ale ten obraz naprawdę potrafi być niezdatny do podglądu czasami. Nie wiem faktycznie co na pokładzie ma ale to serjo jest problematyczne, bo on ma stabilny obraz i najwyżej mu do km piksele pojedyńcze skaczą, a mi po 15 metrach skaczą czarne paski i czasami "rzuci" obrazem. Może nagram film i pokaże, bo to naprawdę jest problematyczne bo już drugi raz się robiłem bo mi "zamazało" gałąź.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Słaby zasięg zestawu fpv

Post autor: Adrián »

Na zdjęciu masz 250. Lub coś jej pokroju.
Ale nie ważne..

Nie sugeruj się tym filmem, bo na tym co masz, tak daleko nie dolecisz.

Nagraj film, bo teraz nie ma o czym rozmawiać. Może to tylko zła instalacja i na 99% anteny.

Zrób zdjęcie, jak masz zamontowane anteny na tej 650 i jeśli to możliwe jej instalacje. Więcej szczegółów.
Kidier
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 13:54

Re: Słaby zasięg zestawu fpv

Post autor: Kidier »

Na zdjęciu pisze że to jest 600 MW, ale oczywiście, dzisiaj to nagram i wrzucę tu.
Ostatnio zmieniony sobota 04 mar 2017, 08:44 przez Kidier, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Słaby zasięg zestawu fpv

Post autor: lotpawel »

chyba coś mylisz.
250mm to rozmiar ramy - czyli Twojego latadła, na pierwszym zdjęciu sądząc po rozmiarach śmigieł, silników czy proporcji do ręki, to ta rama to nie 650 tylko 250mm... i chodzu tu dokładnie o ten fizyczny rozmiar, bo to wiele definiuje.
Kidier
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 13:54

Re: Słaby zasięg zestawu fpv

Post autor: Kidier »

Nie nie nie, oczywiście ramę mam 250 bez gadania xD, ja tu mówię o wydajności nadajnika fpv gdzie mam 600 MW. Faktycznie mogłem się źle wyrazić. Przepraszam :/
ODPOWIEDZ