Eachine TX01 źle podpięta bateria

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

wknott
Posty: 1
Rejestracja: piątek 25 lis 2016, 10:48

Eachine TX01 źle podpięta bateria

Post autor: wknott »

Witam, ponieważ kupione na alli baterie 150mah miały identyczne wtyczki jak kamera TX01 firmy Eachine, podpiąłem ją, jak się okazało niestety mimo tego iż bateria pasowała, podpiąłem ją na odwrót.
http://www.banggood.com/Eachine-TX01-Su ... 88374.html
Gdy się zorientowałem było już za późno, ponieważ usłyszałem syknięcie i poczułem spalony element. O dziwo kamerka nie przestała działać całkowicie, ale jest uszkodzona, jej objawy wyglądają tak. Gdy podłączę ją do samej baterii, normalnie wysyła obraz i da się go oglądać w odbiorniku, choć zasięg jest słabszy niż przed zajściem, jednakże gdy podłączę kamerkę do tego samego zasilania do którego podpięty jest dron, obraz jest przesyłany normalnie, jeśli nie dodaje gazu, wraz z dodawaniem gazu, obraz stopniowo zanika, aż do całkowitego zaniku obrazu. Wygląda na to, że spalił się jakiś rezystor, czy moja diagnoza może być poprawna, a co ważniejsze, czy jest możliwe jest wykrycie spalonego elementu i jego wymiana w domowych warunkach, czy od razu zamawiać nową?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Eachine TX01 źle podpięta bateria

Post autor: Verid »

Po pierwsze - nigdy przenigdy nie podłączaj ponownie zasilania do przyswędzonej elektroniki. Pogłębiasz w ten sposób uszkodzenia.
Po drugie - jest Sylwester więc wróżki mają wolne. Jak chcesz podejmować jakiekolwiek próby reanimacji nie będąc elektronikiem (zakładam że lutownicą umiesz się posługiwać i nie jest to transformatorówka) to bez szczegółowych i ostrych fotek ze szczególnym nastawieniem na miejsce z którego uleciał magiczny dym się nie obędzie.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ