Zmiana anten - warto?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Zmiana anten - warto?

Post autor: alkatras13 »

dudi011 pisze:No właśnie nie ukrywam, że niektórzy opisują tutaj bezproblemowe loty na tym zestawie do 1km. Trochę szkoda mi ograniczać FRSky zasięgiem video :-). A z drugiej strony nie ukrywam, że ładowanie się w mocniejszy nadajnik też raczej mija się z celem. 1.2 GHz znów nie lubi się z FRSky. Tak więc ciężko znaleźć złoty środek w tym przypadku :-)....

ja mam te antenki i podobny problem miałem na ts832 600m , nadawczą zostawilem i zrobiłem sobie helikala 5 i 7 zwojów do odbiorczej ,2km z palcem w nosie robię, testy naziemne 3km i obraz dobry jeszcze był.. koszt samoróbki niecałe 10zł
dudi011
Posty: 90
Rejestracja: piątek 05 sie 2016, 19:24
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zmiana anten - warto?

Post autor: dudi011 »

Niestety jestem z Gliwic, więc do Krakowa mam kawałek :-). Jeśli chodzi o objawy to na pewno nie są to zakłócenia, gdyż ewidentnie pojawia się śnieżenie, aż do całkowitego zaniku obrazu. Jeśli chodzi o budowę drona to cały czas się uczę, gdyż najpierw latałem na Symie, a potem kupiłem złożony 450 który teraz ulepszam i poznaje :-). Nie ukrywam, że faktycznie każdy szczegół w tym hobby ma znaczenie, ale wciąga to ogromnie :-). Na razie eksperymentuję z kanałami i sprawdzam czy to coś poprawi. Niestety dziś wyniknął mi nowy problem, gdyż zaczęła mi szwankować Aparatura Turnigy i boję się, że ta sprawa wyjdzie na pierwszy plan :-). A poza tym bardzo mnie kusi przesiadka na Reptile 500 V3, gdyż mój jest już trochę za bardzo dociążony, a w tamtej ramie mogę zrezygnować z podwozia, gdyż gimbal pójdzie do przodu :-).
Alkatras13 powiem Ci, że zainteresowałeś mnie tym rozwiązaniem, ale najpierw muszę dojść ładu z Turnigy :-).
ODPOWIEDZ