Boscam RC805 + TS351 - niekończąca się opowieść..

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kirjaim
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 02 paź 2016, 19:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Boscam RC805 + TS351 - niekończąca się opowieść..

Post autor: kirjaim »

Witajcie. Jestem nowy na forum - za zbędne komentarze z góry dziękuję.

Piszę z prośbą o poradę, szukam rozwiązania już od dobrych kilku tygodni przeszukując różne wątki, próbując wszelkich rozwiązań jednak efektów brak..
Posiadam Phantoma 2 z gimbalem h3-3d (latam z sj4000) do tego nabyłem zestaw FPV RC805+TS351. Mój problem polega na tym że po zmontowaniu i spięciu całego zestawu mam piękny obraz ale tylko do momentu odpalenia silników. Wtedy pojawiają się pasy, gdy dodaję gazu obraz zaczyna skakać i po oddaleniu się drona na jakieś 10 metrów ledwo co widać. Na początku zasilałem TS351 z zasilania głównego platformy, później kupiłem osobne pakiety i efekt ten sam. W jednym ze sklepów modelarskich odradzono mi stosowanie filtra LC - jak mnie poinformowano nic to nie zmieni skoro mam zasilany fpv z osobnego źródła - czy to prawda?
Z góry dzięki za wskazówki!

P.s. Wiem że ts351 ma powalone kanały w instrukcji - jak wspomniałem obraz żyleta do włączenia silników.

Pozdr!
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Boscam RC805 + TS351 - niekończąca się opowieść..

Post autor: Verid »

kirjaim pisze:za zbędne komentarze z góry dziękuję.
Dla własnego dobra radzę tego typu tekściki zachować dla siebie.
kirjaim pisze:W jednym ze sklepów modelarskich odradzono mi stosowanie filtra LC - jak mnie poinformowano nic to nie zmieni skoro mam zasilany fpv z osobnego źródła - czy to prawda?
Tak. Osobne zasilanie powinno wyeliminować zakłócenia od napędu.

Do sprawdzenia:

Test 1
Odepnij nadajnik i kamerę całkowicie od koptera. Włącz i zacznij odchodzić z odbiornikiem. Zobacz kiedy zacznie zrywać.

Test 2
Odepnij nadajnik i kamerę całkowicie od koptera. Włącz nadajnik z kamerą. Włącz kopter i uruchom silniki. Zobacz w jakiej odległości koptera od nadajnika zaczyna wchodzić zakłócenie.

Być może elektronika jest uwalona i byle co (kopter, minimalna odległość) ją zakłóca.

Test 3
Odepnij nadajnik i kamerę całkowicie od koptera. Włącz nadajnik z kamerą. Postukaj delikatnie w nadajnik.

Możliwe że masz coś niedolutowane i wibracje od koptera powodują sieczkę.

BTW - mam nadzieję że nie zdarzyło ci się uruchomienie VTx bez anteny.
Ten wredny...
kirjaim
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 02 paź 2016, 19:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Boscam RC805 + TS351 - niekończąca się opowieść..

Post autor: kirjaim »

Dziękuję za wskazówki. Co do włączenia bez anteny - pilnuję tego od początku posiadania zestawu i to się nie przytrafiło. Pukając w nadajnik nic się nie zmienia - szumów brak. Niestety na chwilę obecną mogę chodzić tylko między pokojami w domu i obraz urywa po przejściu 2 pokoje dalej ( przez ściany? ).
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Boscam RC805 + TS351 - niekończąca się opowieść..

Post autor: Verid »

kirjaim pisze:Niestety na chwilę obecną mogę chodzić tylko między pokojami w domu i obraz urywa po przejściu 2 pokoje dalej ( przez ściany? ).
Sprawdzaj na otwartej przestrzeni. Ściana ścianie nierówna, to nie jest wiarygodne i porównywalne do czegokolwiek. Poza tym 5,8 GHz ma niską przenikliwość i przeszkód terenowych nie lubi.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Boscam RC805 + TS351 - niekończąca się opowieść..

Post autor: NeXuS »

Dobrze by było, żeby naszkicować schemat połączeń. Piszesz, że masz oddzielne zasilanie, ale różne cuda ludzie wyprawiają.
ODPOWIEDZ