Odkłócanie obrazu w 250

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Uka
Posty: 339
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 19:57
Lokalizacja: Otwock

Odkłócanie obrazu w 250

Post autor: Uka »

Cześć,
Mam pytanie o odkłócanie obrazu w 250-ce. Mój setup to silniki MT2204, ESC Dys XM20A (16kHz), zasilanie z płytki Matek 5 i 12V. W spoczynku obraz jest bardzo dobry, ale po uruchomieniu silników zaczynają biegać mrówki (prędkość nie zmienia się od prędkości silników). Zastosowałem 2 kondensatory 100uF i 100nF i obraz do połowy gazu jest OK, powyżej znowu mrówki, na full pojawiają się czarne pasy. Czytałem, że trzeba zrobić filtr LC i już mam części, ale przeglądając ofertę różnych sklepów widziałem, że niektórzy stosują stabilizatory do zejścia z 4S na 12V i do filtrowania. Co o tym myślicie?
Płytka dystrybucji:
Obrazek

Filtr LC gotowiec:
Obrazek

Płytka ze stabilizatorami:
Obrazek
Drone them all...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Odkłócanie obrazu w 250

Post autor: PiotrSz »

Masz najwidoczniej za dużo makaronu albo któryś kabel idzie niewłaściwą trasą.
Szczerze powiedziawszy nigdy nie miałem w racerze problemów z zakłóceniami od zasilania, nawet wtedy jak zasilałem pierwszego quada bezpośrednio z baterii bez jakiegokolwiek filtra na zasilaniu toru VTX. Ułóż inaczej kable od zasilania toru video a jak nie pomoże to wsadź inne PDB.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Odkłócanie obrazu w 250

Post autor: Gmeracz »

Używam tego mateka PDB i świetnie się spisuje. ZERO zakłóceń.
Możliwe, że masz coś pomigane z masami, albo jak Piotr napisał.
No i wszelkie przewody mają być skręcane w warkocz.

Aha, jeden u mnie miał podobnie, bo kamera była na 5V i mu siadało napięcie. Zmienił źródło zasilania i po ptokach.
Od śmigła...
Uka
Posty: 339
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 19:57
Lokalizacja: Otwock

Re: Odkłócanie obrazu w 250

Post autor: Uka »

Instalacja jest prosta. Do wyjścia CAM podpinam kamerę i kable do kamery lecą pod górnym pokładem. Z wyjścia VTX podpinam OSD ze wspólną masą do nadajnika (też pod górnym pokładem) i płytki PCB. Wyciągnąłem graty na zewnątrz i zasiliłem OSD z innej baterii i to samo.

Teraz czekam na nowy FC, w starym pokusiło mnie wymienić piny z prostych na kątowe i wyrwał mi się pad do lutowania.

O przyczynek aktualnie podejrzewam 2 rzeczy:
- luźne przewody przy kamerze, aktualnie wlutowałem je na sztywno
- kamerę, jest na tylko 12V, może jakby miała większy zakres to napięć to by lepiej tolerowała skoki.

Dzięki

Łukasz

EDIT - scalenie

Wina leżała/ leży po stronie płytki dystrybucji. Problem rozwiązałem wymieniając cewkę na płytce ze 100uH na 220uH (ze starego czegoś) i dodając 2 kondki 100nF i 100uF. Do 80% gazu brak mrówek, efekt bardzo dobry.

PZDRo
Drone them all...
ODPOWIEDZ