Najpewniej coś uwaliłem...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

TheSlist
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 28 wrz 2015, 05:55
Lokalizacja: Zielona Góra

Najpewniej coś uwaliłem...

Post autor: TheSlist »

Hej,

Nazbierawszy i wyczekawszy swojego pierwszego zestawu FPV posklecałem wszystko do kupy. Aż się zdziwiłem, że od kopa wszystko ruszyło, naczytałem się forum i najwyraźniej czegoś się nauczyłem ;) No ale nie ma tego dobrego co bym nie spier*****. Zestaw to monitor Black Pearl)i nadajnik TH600 (taki o: http://www.banggood.com/TH600-5_8G-40CH ... 53017.html) podpięty do mobiusa. Nadajnik i kamerkę połączyłem kabelkiem kupionym na BG, wszystko działało prawie idealnie, ale miałem delikatne skośne pasy na ekranie... no i kabelki z nadajnika połączone z kabelkami kabelka... za dużo tych kabelków więc postanowiłem usprawnić konstrukcję... Rozebrałem obudowę mini USB i przelutowałem, druty (żeby nie powtarzać kabelki...;)) odbiornika bezpośrednio do złącza. Gdzieś jednocześnie wyczytałem, że jeśli zasilam kamerę z nadajnika, to najlepiej jest zrobić wspólną masę, Super, jeden przewód mniej, może wyeliminuje zakłócenia no i jak to teraz prawie schludnie wygląda.

ObrazekObrazek

I co? I doopa!:

Obrazek

I teraz po długawym wstępie pytanie do Was. Na tą chwilę nie mam niestety jak sprawdzić na innym nadajniku, odbiorniku, kamerce. Czy to wygląda dla Was na jakąś typową usterkę? Nadajnik, końcówka mocy? Antenę jak przykręciłem tak już jej nie zdejmowałem. A może odbiornik... nic w nim nie grzebałem. Mobius nagrywa ok... trochę mi się ręce załamują bo "jak działało do po ch... grzebałeś"... :) Na ekranie wydać kontury więc nadajnik coś tam wysyła albo odbiornik coś tam odbiera. Nadajnik grzeje się. Co jeszcze... Luty nie są złe, myślałem o tym, przelutowałem już z 5 wtyków... z nadajnika nie czuć spalenizny... nie wiem... Podpowiedzi?
Ostatnio zmieniony sobota 13 sie 2016, 19:39 przez TheSlist, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Najpewniej coś uwaliłem...

Post autor: MacPiston »

Hmmm... Zamieniona masa z video?
TheSlist
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 28 wrz 2015, 05:55
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Najpewniej coś uwaliłem...

Post autor: TheSlist »

Sprawdzałem 7 razy, zarówno we wtyku jak i w nadajniku jest ok. z mobiusa pin 2 video żółtym przewodem do nadajnika, 4+5 zwarty, pin 1 +5v dla kamerki. Próbowałem też podłączyć jak za pierwszym razem, dwie masy do nadajnika, osobno do video i zasilania mobiusa oraz odłączenia zasilania mobiusa i włączenie jego wewnętrznej baterii - wynik lipny.
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najpewniej coś uwaliłem...

Post autor: darek_op »

Jak widać kontury obrazu to może po prostu masz rózne kanały w odbiorniku i nadajniku :oops: . Podłącz mobiusa bezpośrednio do monitora i zobacz czy jest obraz. Nie zapomnij o masie :mrgreen:
TheSlist
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 28 wrz 2015, 05:55
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Najpewniej coś uwaliłem...

Post autor: TheSlist »

Kanały są ok, zapomniałem o tym napisać. sprawdzałem na różnych częstotliwościach. Nie mam kabelków, żeby puścić av do monitora... ide zepsuć jakieś słuchawki i spróbuje coś sklecić :) Nie zapominam o masie - najpierw masa, później rzeźba ;)

Edit - video z mobiusa podane na monitor działa bez zarzutu.

Edit2 - No nic. Na chłopski rozum odbiornika nie ruszałem czyli będzie ok. Kamerka nagrywa, sygnał AV będzie ok... Trzeba kupić nowy nadajnik :) Tylko te czekanie... cierpliwość jest cnotą :P
ODPOWIEDZ