co i gdzie kupować w kwestii zestawu TX/RX na 1.2 GHz

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Post autor: Ben »

Wielkie dzięki, jedna fotka a wyjaśnia wszystko. Waga moim zdaniem to nie więcej jak 30g. Antena to pewnie "koniczynka" na kabelku RG402, z jakiego drutu ją zwinąłeś i jak wysoko jest nad nadajnikiem.

8-km tylko pozazdrościć i pogratulować, ja do tej pory zaliczyłem max 1500m :-/
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Antena to pewnie "koniczynka"
Nie, latam na inverted V.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Post autor: Ben »

Ok, dzięki Tomek za wszystkie informacje ;-)
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Czy ten FOX z pierwszego posta polecany przez Rurka http://www.banggood.com/FPV-1_2G-8CH-80 ... rrency=USD pójdzie na 9V? Chodzi mi głównie o odbiornik bo nic tam nie piszą, a boscam 5.8 niby tez jest na 12V, a działa nawet na 7V
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

9V to już mało dla Fox-a, będzie problem z sygnałem.U mnie np. zaczynała się "czkawka" z wizją.
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Właśnie podłączyłem pod zasilacz i poniżej 9.6 V mój daje ciała.
Mirek
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kiepuri »

Temat wielokrotnie poruszany. Dla FOXA najlepszy aku żelowy.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Dzięki Panowie :)
Aku żelowy niby tak, ale duży ciężki i przede wszystkim czas ładowania, LiFe naładuje w godzinę, jest bezpieczna, mała i nie muszę o nią dbać jak o LiPo (storage).
Chodzi o to żeby mieć mały, lekki i dość pojemny akumulator do bazy tak aby naładować go po powrocie by już nie tracić czas na ładowanie (jak w przypadku LiPO) przed samym lataniem.

Hmm tak sobie teraz pomyślałem, ale ku żelowy ma znamionowe 12V bo to jest prawie taki sam aku jak kwasiak w samochodzie tylko kwas jest w żelu czyli w pełni naładowany ma 13,8V - takie napięcie nie zjara foxa czy boscama? Bo jeśli tak to LiFe 4S może było by dobrym pomysłem? W pełni naładowane będzie miało trochę ponad 13V czyli tak jak żeluś czy kwasiak.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Dołóż 12V stabilizator i pogoń z czego chcesz ;-)
Zasilam swój odbiornik jak i dwa inne lawmate z samochodu bezpośrednio i nic im nie jest.
Mirek
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Z tymi stabilizatorami to też jest rożnie, jak dałem taką przetwornicę do modelu żeby z 6S zrobić 12V dla nadajnika to mi obraz po 5 metrach znikną, a niby do 1,5A daje, gdzie nadajnik nawet 0,5A nie bierze.

Wolał bym bez takich kombinacji, czym mniej gratów tym lepiej i bezpieczniej. Dlatego pytam czy te foxy co polecacie mają te 12V i ani grosza więcej czy to takie bardziej umowne tak samo jak akumulator 12V co daje od 11 do 13,8 zależnie jak naładowany :D

PS. Z samochodami też jest różnie, często alternator nie ładuje pod korek i na zgaszonym silniku masz 12V albo 12 z groszami, w nowszych samochodach (znaczy takich co mają mniej jak 15 lat :D) są też często jakieś odbiorniki prądu (komputery, alarmy itp. pierdoły), które ssają akumulator nawet ja wyciągniesz kluczyki więc taki z auta nigdy na maksa naładowany nie jest, a jak byś naładował prostownikiem czy ładowarką modelarską (tak jak w przypadku akumulatora do bazy gdzie są cykle ładowania do pełna) to by miał grubo ponad 13V.

Myślę że jeśli koledzy działają na żelowych, ładują je do pełna i fox się nie gotuje to chyba z LiFe 4S będzie dobry pomysł bo prawie takie samo napięcie - czy się mylę?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Post autor: Ben »

Głuś pisze:...jak dałem taką przetwornicę do modelu żeby z 6S zrobić 12V dla nadajnika to mi obraz po 5 metrach znikną...
Weź przyjrzyj się jakiego sprzętu używają Koledzy którzy mają spore osiągnięcia. Mogę Ci podpowiedzieć że unikają wszystkiego co może "SIAĆ", czyli wszystkiego co pracuje impulsowo ;-)
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Głuś pisze: PS. Z samochodami też jest różnie, często alternator nie ładuje pod korek i na zgaszonym silniku masz 12V albo 12 z groszami, w nowszych samochodach (znaczy takich co mają mniej jak 15 lat :D) są też często jakieś odbiorniki prądu (komputery, alarmy itp. pierdoły), które ssają akumulator nawet ja wyciągniesz kluczyki więc taki z auta nigdy na maksa naładowany nie jest, a jak byś naładował prostownikiem czy ładowarką modelarską (tak jak w przypadku akumulatora do bazy gdzie są cykle ładowania do pełna) to by miał grubo ponad 13V.
Czyli powstaje nowa teoria
Nie ładować akumulatora w samochodzie nigdy prostownikiem ponieważ można spalić wszystkie jego odbiorniki :lol:
Tak samo w czasie jazdy samochodem nie powinniśmy podłączać np. do gniazda zapalniczki żadnych odbiorników opisanych 12V ponieważ alternator wtedy ładuje akumulator i napięcie w instalacji pojazdu wzrasta siłą rzeczy do 13.5V- 13.8V
To teraz ja zadam odwieczne pytanie.
Jak żyć ?
Po co i dla czego wsadziłeś do modelu przetwornicę wiesz tylko Ty
Ja piszę o stabilizatorze i to nie w modelu.
Mirek
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: zeman0 »

rycerz100 pisze:Czyli powstaje nowa teoria


....też odnoszę takie wrażenie... ;-)


Ja w swojej bazie używam żelka 100Ah i jak mi pokazuje 12V to biegnę szybciutko go naładować. Więc to chyba normalne jak wpełni naładowany ma ok 13v.... :-D
Do tej pory jeszcze nic się nie zjarało a są momenty, że z tego jednego akumulatorka są zasilane dwie ładowarki, które ciągną po 10A każda, monitor 19", lutownica, cała GS....
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

Panowie spokojnie takie przeświadczenia z samochodem są dość częste.
A co do przetwornicy to Głuś, lata copterem na 6S i niestety nie widzę innej opcji jak zasilanie foxa z przetwornicy( nie ma raczej liniowego stabilizatora, który by pracował w takich warunkach). No chyba że zasilać ze złącza balansera ale czy to wpłynie na akku to nie wiem.

A tak przede wszystkim to śmiecimy w wątku nie dość że przyklejonym to jeszcze nie w temacie. Może warto to wydzielić?
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

rycerz100 - po co ta ironia... odbiorniki samochodowe są przystosowane do pracy w warunkach w jakich przyszło im "żyć", a fox to fox dlatego pytam bo różnie to bywa z elektroniką.
zeman0 - dziękuję i taka odpowiedz mi właśnie była potrzebna.
cebulator - jak zwykle pięknie podsumował :) bo Was zapytać o woltaż to zaraz się rozgadacie - no dobra, a ja z Wami :D

Dziękuję za pomoc :-)

PS. a ten http://www.banggood.com/Partom-FPV-1_2G ... 23436.html to to samo co podał Rurek tylko większej mocy czy to lipa i nie brać?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ