Skaczacy obraz w googlach

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

zebrox
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 15 wrz 2016, 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Skaczacy obraz w googlach

Post autor: zebrox »

Mam kamerę 700TVL Cam, OSD Multiwii dla naze32, nadajnik TS832 Boscam. Jak spinam wszystko do kupy skacze mi obraz w goglach.

Odpinam kamerę i wtedy mam stabiliny obraz i napisy generowane przez OSD nie skacza.

Odpinam OSD a podpinam kamerę i obraz jest wtedy stabilny nic nie skacze.

Spinam wszystko razem i znowu skacze.

Podpiąłem wszystko pod inny nadajnik FT200 VTX i sytuacja identyczna.

Dodam jeszcze że wcześniej wszystko działało na nadajniku FT200 VTX.

Chlopaki macie jakis pomysl co moze byc winne wczoraj z 3h na to poswiecilem i nic.
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: Skaczacy obraz w googlach

Post autor: Szper »

Nie masz gdzieś namieszanego z ustawieniami NTSC / PAL ?
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Skaczacy obraz w googlach

Post autor: Adrián »

Co to za kamera? Może się nie "trawią" i stąd te skoki. Jeszcze zasil bezpośrednio samo osd z osobnego pewnego beca gdzie idzie 5V. Oczywiście wszystko spiete, nadajnik, kamera i osd.
Często jest to spowodowane, że minim nie dostaje 5V i po podłączeniu innych rzeczy bec nie wyrabia i stąd takie zachowanie. Pod warunkiem, że obraz jest, tylko minim skacze.
zebrox
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 15 wrz 2016, 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skaczacy obraz w googlach

Post autor: zebrox »

Szper pisze:Nie masz gdzieś namieszanego z ustawieniami NTSC / PAL ?
Właśnie przełączałem na kamerze na jedną i na drugą opcje i nie ma żadnej różnicy.
Adrián pisze:Co to za kamera? Może się nie "trawią" i stąd te skoki. Jeszcze zasil bezpośrednio samo osd z osobnego pewnego beca gdzie idzie 5V. Oczywiście wszystko spiete, nadajnik, kamera i osd.
Często jest to spowodowane, że minim nie dostaje 5V i po podłączeniu innych rzeczy bec nie wyrabia i stąd takie zachowanie. Pod warunkiem, że obraz jest, tylko minim skacze.
Trawić się trawiły z miesiąc temu a czekałem na różne części chciałem zmodyfikować zabralem sie za robote a tu taka niespodzianka. Właśnie podłaczyłem OSD pod zasilacz zewnętrzny i nadal to samo.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Skaczacy obraz w googlach

Post autor: kamilborkowski »

Zasilacz zewnętrzny to znaczy taki z gniazdka?
zebrox
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 15 wrz 2016, 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skaczacy obraz w googlach

Post autor: zebrox »

Tak warsztatowy z regulowanym napieciem. Ale jest to samo czy zasilam z PDB czy z zasilacza skacze.

Oddzielnie zasilone OSD z zasilacza, bez wlaczonej kamery - nie skacze.
Podłaczam kamere zasilona z PDB zaczyna skakac(PDB zasilona z Lipo). Odłączam OSD i zostawiam kamere i skacze. Juz mi sie pomysły koncza.

Zapomnialem napisac kamera to kamera Eachine.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Skaczacy obraz w googlach

Post autor: Adrián »

To pokaż jeszcze krótki film. Bo może rozumiemy inaczej skaczący obraz z osd.
zebrox
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 15 wrz 2016, 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skaczacy obraz w googlach

Post autor: zebrox »

Wczoraj mnie olśniło. Dzisiaj to sprawdzę czy mam rację i opiszę. Aż się wstyd przyznać.
zebrox
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 15 wrz 2016, 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skaczacy obraz w googlach

Post autor: zebrox »

No wiec problem rozwiązany. Rzeczywiście wstyd się przyznać. Problem dotyczył drona eachine racer falcon. W płytce jest złącze do video1, które mi odpadło na skutek uderzenia (w związku z tym że miałem przerwę przez kreta na miesiąc o tym fakcie zapomniałem). W związku z tym podpiąłem do drugiego złącza. Natomiast sygnał obrazu z drugiego złącza idzie bezpośrednio na nadajnik. W związku z tym na nadajnik szedł bezpośrednio obraz z OSD oraz obraz bezpośrednio z kamery. Podpiąłem wyjście z kamery na OSD i wszystko działa.
ODPOWIEDZ