Kamera FPV AIO 600TVL i podłączenie do Hubsan-a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
gebe14
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 14:19
Lokalizacja: polska

Re: Kamera FPV AIO 600TVL i podłączenie do Hubsan-a

Post autor: gebe14 »

dziekuję . kupiłem już to kombo ... http://www.banggood.com/Eachine-TX02-Su ... ds=myorder .

teraz szukam dobrych lipo 3,7 v ... bo te co kupiłem to padaka . do mojej carrera rc drone - czyli to samo co hubsan x4 z kamerką bez fpv
macie jakiś sprawdzony sklep ?

EDIT - scalenie

słuchajcie ... mam pytanko jeszcze ..
mam tego hubsana x4 .. tzn jego klon firmy carrera .. ma zajebiste radio dlatego mi go szkoda a udzwignie to kombo .
i teraz pytanie ...
chce kupić tą ramę : http://www.banggood.com/Kingkong-Q100-1 ... 87903.html

przełożyć na nią płytę główną , silniki 8,5 x20 ( kupiłem nowe bo sie zuzyły stare i mam wrażenie że są silniejsze ) .. czy mogę kupić większą baterię np 500mah ? orginalnie było dwieście coś , teraz latam na 380 mah ... pus o kombo .. czy te silniki , kontroler to wszystko udzwigną ? teraz lata krótko bo bateria sła ba ale naprawde zajefajnie ... w trybie expert to juz wogóle ... jak myslicie to ma sens ? teraz jak wywaliłem z niego kamere to wprost wyrywa w góre ... latam na 10-20 % wychyleniu manetki ... jest strasznie wyrywny .

może inaczej ... czy w tym droniku : http://www.banggood.com/Tiny-QX90-90mm- ... 69614.html
silniki sa takie same jak w tym hubsanie x4 ?
jakie największe śmigła mogę zastosować ... ?

proszę o jakieś info bo nie wiem co zamawiać ...
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kamera FPV AIO 600TVL i podłączenie do Hubsan-a

Post autor: Roger »

połamałeś ramę hubsana? Silniki sie nie zmieszczą? Jeśli nie, to po co idziesz w koszty? Nie widzę żadnej zalety tej ramy co byś chciał kupić.
Do hubsana to jesli nie masz to kup tylko osłony na śmigła, albo zrób sam z czegoś.
Serio, zainwestuj w więcej baterii ramę odpuść.
Co do baterii to zastanów się nie koniecznie na dużo większą pojemnością, ale baterią z większym C - wydajnością prądową, bo to będzie istotniejsze przy większej wadze całości i poborze prądu.
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Awatar użytkownika
gebe14
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 14:19
Lokalizacja: polska

Re: Kamera FPV AIO 600TVL i podłączenie do Hubsan-a

Post autor: gebe14 »

dziękuję .
zamówiłem tajk dla frajdy ta ramę jednak : http://www.banggood.com/GM05-120mm-Carb ... p-alsolike

do tego silniki : http://www.banggood.com/2-X-8x20mm-Moto ... mds=search 3 komplety .


tylko nie wiem co jest , ale zamówiłem z ali silniki 8,5 x 20 , są dużo mocniejsze i mam wrażenie że momentalnie drenują baterie . ma strasznego kopa . czy to możliwe że jedne silniki 8,5 x20 są mocniejsze od drugich ? na nowym pakiecie polatam max 3 minuty i już migają diody .. na 550 mah tez tak krótko .

teraz zamówiłem te z banggood niby że do hubsana , ale ludzie piszą że są mocniejsze .... i już mam wątpliwości czy nie bedzie to samo .

co myślicie też o śmigłach 3 płatowych ? jest sens ? tez zamówiłem 1 kpl na próbe .

EDIT - scalenie

Przyszło kombo eachine tx02 . podłączyłem go do malutkiego drona ala xubsan x4 ... i działa!!
z goglami quanum cyclops .

Obrazek
rosik89
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 08:42
Lokalizacja: Opole

Re: Kamera FPV AIO 600TVL i podłączenie do Hubsan-a

Post autor: rosik89 »

Jakiej w końcu uzywasz baterii? 150, 260 czy 500mAh?
Ile ci bateria trzyma z kamerka 200mW?
Smigielka 3 łopatkowe to dodatkowa waga, ale tez nieco lepsza stabilność i chyba oddawanie mocy, napewno nie wydłuży ci czasu lotu
M.I.A. ZMR250
ZMR 250- sold
Martian II 220 destroyed
Armattan Chameleon- still flying
Awatar użytkownika
gebe14
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 14:19
Lokalizacja: polska

Re: Kamera FPV AIO 600TVL i podłączenie do Hubsan-a

Post autor: gebe14 »

Na razie bateria 300 ... ale testowalem tez na 500 .
Na 300 latał ok 5 minut z tym ze 2 ostatnie minuty braklo mu mocy . Ale to slaby dron z silnikami 7x20. Bede go testowal z hubsanem x4 z silnikami 8.5 x20 ... czekam na silniki ... plyte od hubsana x4 h107c mam ... w sumie całe bebechy. Jestnduzo mocniejszy od tego co na focie .... a kamera zajebista ... zasieg extra przez 3 sciany w domu i przy routerze 5.8 ghz
rosik89
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 08:42
Lokalizacja: Opole

Re: Kamera FPV AIO 600TVL i podłączenie do Hubsan-a

Post autor: rosik89 »

Nadajnik 200mW jest jednym z powodow dlaczego tak mocno ci zrzera prąd z tego co pamietam tx02 ma pobór 500mA. tx01 ma nadajnik 25mW. tx03 ma miec będzie miećmożliwość wyboru.

P.S. ja czekam na h8 którego będę testować z tą samą kamerka ;)
M.I.A. ZMR250
ZMR 250- sold
Martian II 220 destroyed
Armattan Chameleon- still flying
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kamera FPV AIO 600TVL i podłączenie do Hubsan-a

Post autor: Adrián »

rosik89 pisze:tx03 ma miec będzie miećmożliwość wyboru.
Ma mieć, ale czy będzie to deklarowane, to nie wiadomo. Na swoją tx02 też czekam, ciekawe jak wypadną testy. Udało się wyrwać za 70zł, to nie było się nad czym zastanawiać. Ale nie będzie to wykorzystane do mikrusów, tylko do combata :-)
Awatar użytkownika
gebe14
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 14:19
Lokalizacja: polska

Re: Kamera FPV AIO 600TVL i podłączenie do Hubsan-a

Post autor: gebe14 »

możliwe że to kamera .. tylko dronik mojego syna jest słabiutki .... lata 8 minut ale tak delikatnie .. mam drugiego i on jest naprawde mocny ale jeszcze nie montowałem bo czekam na rame i tam bedzie aku 500 mah . sa filmiki i ludzie to montuja do różnych maluchów ....

EDIT - scalenie

a kamerke poleca ... jest tak mała że jestem w szoku ... jakośc obrazu zajebista jak na takiego malucha . za 74 zeta nie ma co żałowac ... docelowo chce to zastsowac do jakiejś 130 na silnikach bezszczotkowych ... może 250 ... mam też f330 na apm i tam bedzie idealnie

jedynie co chip sie grzeje do 70 stopni .. ale bedzie chłodzony wiaterkiem jak coś ;-)
Ostatnio zmieniony piątek 02 gru 2016, 05:54 przez gebe14, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kamera FPV AIO 600TVL i podłączenie do Hubsan-a

Post autor: Adrián »

Na forum edytujemy posty, pisząc jeden pod drugim.
Bo widzę, że masz to w zwyczaju ;-)
Później robi się bałagan.

Poprawiłem
ODPOWIEDZ