Podłączenie nadajnika TS832 oraz kamery RunCam PZ0420H

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ejassie
Posty: 0
Rejestracja: wtorek 21 cze 2016, 05:46
Lokalizacja: Wrocław

Podłączenie nadajnika TS832 oraz kamery RunCam PZ0420H

Post autor: ejassie »

Witam bardziej doświadczonych użytkowników i proszę o pomoc.

Studiowałem już różne fora, video na yt oraz inne zakątki internetu jednak chciałbym się upewnić, że wszytko dobrze rozumiem.
Mam PDB jak na rysunku. Zamówiłem kamerę oraz zestaw TS832 i RC832. Chciałbym to wszystko podłączyć i niczego nie spalić.

http://i.imgur.com/z6B64nD.jpg

Moje pytania brzmią:

1. Czy tu wszystko jest dobrze oznaczone. Czy wyjścia 5V i 12V dobrze zaznaczyłem?
2. Z kamery wychodzi od góry plus, minus i sygnał, a na transmiterze sygnał, plus i minus. Czy powinienem zamienić te kable w czarnej wtyczce od TS832?
3. Po co w kamerze jest ta wtyczka na dole? GLRSUD?
4. Po co są te przełączniki pod płytką PDB? I jak powinny być ustawione?

http://www.readymaderc.com/store/images ... ini-01.jpg
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Podłączenie nadajnika TS832 oraz kamery RunCam PZ0420H

Post autor: kamilborkowski »

1. Na tym PDB chyba nie masz żadnego stabilizatora więc żaden pad nie da Ci 5V tylko wszystkie dadzą tyle ile ma zasilający pakiet.
2. Możesz zamienić przewody we wtyczce od nadajnika albo w jakimś przedłużaczu, który tam zastosujesz. W każdym bądź razie trzymaj się oznaczeń żeby przypadkiem na dać zasilania odwrotnie.
3. Gniazdo w kamerze na dole prawdopodobnie służy do podpięcia klawiatury obsługującej OSD (ale nie sprawdzałem tego)
4. Przełączniki pozwalają włączyć lub wyłączyć zasilanie na małych padach. Jak mają być ustawione musisz sprawdzić sam - miernikiem albo eksperymentalnie tzn. cokolwiek tam podpinając i sprawdzając w której pozycji przełącznika działa.
Awatar użytkownika
ejassie
Posty: 0
Rejestracja: wtorek 21 cze 2016, 05:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podłączenie nadajnika TS832 oraz kamery RunCam PZ0420H

Post autor: ejassie »

1. Czy to oznacza, że mimo wszytko mogę tam podłączyć ledy? Były w zestawie do składania więc powinny działać prawda? Mimo że podam im 11.1V? Bo w sumie wszędzie indziej potrzebuje większego napięcia do esc, kamery itd? Więc nie potrzeba tu stabilizatorów mimo wszystko. Mam rację?

Mam jeszcze inne pytanie jeżeli mógłbyś pomóc.
Chciałbym wyprowadzić ten przewód zasilający do kamery z czerwoną końcówką JST.
Kiedy miałem tarantulę x6 ludzie na necie robili takiego moda, że dokładali jej włącznik (bo nie miała) więc zakłądali coś takiego:
http://www.banggood.com/pt/On-or-Off-Sw ... 77399.html

Sprawdziłem to wtedy i moja tarantula odrazu migała diodami, że słaba bateria. Tam było lipo chyba 2S 7.4V czy ten przełącznik chyba w jakiś sposób ograniczał przepływ prądu. mam go do dzisiaj i pomyślałem, że idealnie nada się do podłączenia kamery po małym lutowaniu do PDB, ale przypomniała mi się sytuacja z Tarantulą. Czy tam są po prostu za cienkie kable? Musze kupić jakieś grubsze żeby podpiąć kamerę 12V? Może da się jakoś wykorzytać tą wtyczkę i tylko kable podmienić? Nie wiem czy mam, ale obojętnie jaki to kabel byle by grubszy?

Dzieki bardzo za poświęcony czas i pomoc.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Podłączenie nadajnika TS832 oraz kamery RunCam PZ0420H

Post autor: kamilborkowski »

1. Nie wiem jakie masz ledy. Spróbuj sprawdzić jakąś ich nazwę, oznaczenie i poszukaj w necie jakie napięcie przyjmą. Ewentualnie pytaj sprzedawcę.
2. Ten przełącznik jest przeznaczony raczej do obsługi urządzeń o malutkim poborze prądu a nie zasilania całego quadrocoptera. Kable pewnie były gorące po chwili używania go w tarantuli, prawda? Nie chodziło o napięcie a bardziej o natężenie prądu. Do kamery myślę, że będzie OK.
ODPOWIEDZ