TS832 a wibracje

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

toih
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 13 lip 2015, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

TS832 a wibracje

Post autor: toih »

Kupiłem jakiś czas temu na początki zabaw z FPV zestaw RC/TS832. Nie miałem czasu na latanie, wiec wyczekał swoje w szufladzie, a czas na zwrot do Chin minął. Sprawdziłem go wczesniej na stole i wszystko było w porządku, ale jak się okazało, tylko do momentu zainstalowania w copterze. Podczas lotu wyszło, że gubi obraz w zupełnie losowych momentach. Latając bardzo blisko czy nawet na granicy widoczności quada dla wzroku, co chwila na kilka sekund na ekranie pojawia się biały szum, po czym wizja grzecznie wraca. Nie ma to związku ze śmieciami w zasilaniu po uruchomieniu silników, bo sprawdzałem też na osobnym pakiecie. W sieci można znaleźć filmiki ludzi z podobnym problemem, ale nie widziałem, żeby ktoś opisywał przyczynę. Osobiscie obstawiałbym słabe chińskie luty lub luźno nawinięty dławik i te rzeczy sprawdzę w wolnej chwili po rozłożeniu nadajnika, ale chciałem też sprawdzić czy spotkał się już ktoś z podobnymi objawami i może nakieruje mnie w stronę rozwiązania.

Przykładowe, nie moje wideo obrazujące problem:
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: TS832 a wibracje

Post autor: kamilborkowski »

toih, bardziej bym na Twoim miejscu skupił się na odbiorniku i monitorze. Akurat identyczny problem wczoraj rozwiązaliśmy koledze na polu razem ze Scottem. Używał gogli Quanum i miał takie same zaniki obrazu. Po kilku testach okazało się, że trzeba było wypiąć wtyczkę audio między odbiornikiem a monitorem w tych goglach.
toih
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 13 lip 2015, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: TS832 a wibracje

Post autor: toih »

Wtyczki do audio to u siebie nawet nie posiadam, ale ciekawa sprawa, że ma to jakikolwiek wpływ na transmisję. Zanim zacznę go otwierać jeszcze raz dobrze opukam nadajnik podczas pracy, żeby się upewnić.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: TS832 a wibracje

Post autor: kamilborkowski »

No właśnie to co widzisz na ekranie raczej nie jest związane z nadajnikiem. Jeśli masz możliwość to sprawdź jak odbierasz obraz z innego nadajnika na swoich goglach (o ile też używasz Quanum) albo monitorze.
toih
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 13 lip 2015, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: TS832 a wibracje

Post autor: toih »

Niestety właśnie nie mam możliwości sprawdzenia z innym nadajnikiem, nikt ze znajomych nie bawi się w coptery czy inne FPV. Problem za to występował przy stukaniu w nadajnik leżący na stole, dlatego własnie zakładam, że to jego wina. No chyba, że występowanie przerwy w transmisji jest normalne przy pukaniu w nadajnik, który zresztą moim zdaniem ma bardzo duży związek z tym co widzę na monitorze, bo jeśli nie nadaje, to nic też nie dotrze do odbiornika.
rafik3
Posty: 15
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 10:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: TS832 a wibracje

Post autor: rafik3 »

I co z tym obrazem ? Wiadomo już coś?
ODPOWIEDZ