Z nowości Ebay'owych - dwa nowe modele, ktoś testował?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Z nowości Ebay'owych - dwa nowe modele, ktoś testował?

Post autor: Rurek »

Szperając znalazłem kolejne modele chyba jeszcze nie opisywane jako nadające się do FPV, otóż:
CHIŃCZYK NUMERO UNO - wygląda fajnie ten nadajnik - taki mały i w blaszanej puszeczce...do tego bardzo ważna sprawa - made in taiwan (wypatrzyłem na nadajniku) a to robi różnicę
PING-PONG NUMERO DUE - tutaj widać mooooc :-) no i pewnie trochę dłubaninki przy nadajniku żeby go wybebeszyć...
Może któryś kupię w ramach kolejnych testów i po przejściach z pierwszym moim wynalazkiem ;-) w sumie mogę każdy z nich przy RC Tx/Rx na 35Mhz...ale ten pierwszy na 1,2G jakoś mnie mocno przekonuje, co sądzicie? Chociaż niby ten drugi ma stabilizację PLL w opisie (heh po chińsku PPL im wyszło ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Nie kumam ciebie rurek lubisz ryzyko czy co ?
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

2W ja bym sobie od razu darowal :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Kefir, absolutnie nie chodzi o to że sprawdzone są droższe (lawmate i spółka) tylko o o to że kto pyta nie błądzi ;-) ....poza tym fajnie by było odkryć kolejne urządzenie nadające się do FPV nie sądzisz? a nuż okaże się że ten sprzęcik w tej cenie daje radę bo jak wiesz, konkurencja nie śpi i postęp goni do przodu ;-) - może jakiś kolejny ambitny chińczyk wypuścił coś wporzo... z kolejnej strony nie chciałbyś aby Te forum było cytowane na rcg ;-) i pobierany stąd byłby nowy patent na sprzęt FPV a nie jak do tej pory przepływ informacji idzie tylko w drugim kierunku heh? tak sobie teoretyzuję ;-)
A co do ryzyka to z niezłej strony te pytanie ;-) udało Ci się, pozdrawiam :-)
Poza tym - o sprzęt który Ty obecnie używasz prawdopodobnie ktoś w podobnym kontekście zapytał na zagranicznym forum i zobacz jak to się skończyło.... lawmate to teraz jak mercedes sprzed 20tu lat - wzorzec niezawodności
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

diem pisze:2W ja bym sobie od razu darowal :D
ee tam to pewno są chińskie 2 Waty ;-) tak jak te moje 700mW i 100m zasięgu :-) :-) :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Mimo wszystko, Ty mozesz trafic na 500mW a kolejna osoba na 2W ktore ją strącą :D Jestem jak najbardziej za testami ale rozsądnych cyferek :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Jestem jak najbardziej za eksperymentowaniem z różnymi "chińskimi" wynalazkami, bo faktycznie nie wszystkie to szajs, i można trafić na perełki. Ale te waty mocy należy respektować, i najgorszym pomysłem jest zwiększanie zasięgu poprzez zwiększenie mocy nadajnika. To tak jak 20 lat temu na CB radiu był trend na "dopałki" po 100 i więcej watów. I co z tego było ? Same problemy, sianie na telewizory, radia i lodówki :-P . Nie tędy droga. Głupie 3dB więcej z anteny odbiorczej to to samo co 4x większa moc nadajnika :!: Mając nędzne 100, 300 czy 500mW mocy w nadajniku, można uzyskać stabilny link na odległość 5-10km !. Wystarczy tylko odpowiednia antena odbiorcza.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

dlatego mój działająco-niedziałający zestaw pojedzie do Krakowa i tam spec się wypowie i może właśnie zestroi mi to cudo i powalczy z antenami...chociaż swoją drogą to dopał zrobiłem ;-) wylutowanie 7812...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

To nie dopał, to tylko przystosowanie do innego źródła zasilania dające szanse na osiągnięcie pierwotnej mocy (specjalnie piszę "pierwotnej", bo może ona mieć niewiele wspólnego z deklarowaną przez chińczyka).
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Nie będę cię namawiał ale możesz zapytać się przemasa ile już kupił chińczyków łącznie z kamerami za 250zł a wyszło tak ze ja cały czas latałem a on kombinował
Co do chińczyków to sprawa wygląda tak że kupisz jakiś o i jest super rozpowiadamy to a chińczyk wysyła inny ale przecież taki sam :)
Wczoraj przyszła kamera dla przemasa miała być taka sama jak moja bo i zamawiana w tym samym sklepie i zgadnijcie co przyszło ? Przyszła całkowicie inna kamera z wklejonym szkiełkiem w poprzek ostrości nie idzie ustawić bo nie da się wkręcić dalej obiektywu bo opiera się o szkiełko a bezzwłoczność ma taką że przez prawie 1sek. ustawia
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Kefir masz rację, przecież ja przy pierwszym zakupie FPV się o tym przekonałem , miałem dostać to co na aukcji i na zdjęciach (i polecane przez kolegów) a dostałem inne z innej aukcji bo przecież PRAWIE takie same ("prawie" co jak się okazało czyni różnicę) Pan kitajec się tłumaczy że ma ałt-of-stok i jego dostawcy już nie mają tego co na zdjęciach....echhh. Tak więc jak to mówią: na dwoje babka współżyła ;-) i poszukiwania trzeba zacieśniać patrząc też poniekąd na to czym dany chińczyk handluje....Mój video TX/RX kupowałem od takiego co ma mydło i powidło elektroniczne....i może tu tkwi problem, bo kamerkę którą sobie bardzo chwalę kupiłem u innego który specjalizuje się w kamerkach....przyszło to co zamawiałem i zgodne z parametrami podanymi.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

jest tak jak pisze Rurek. przed zakupem trzeba sprawdzic sprzedajacego na wszelkie mozliwe sposoby. poczytac komentarze, zobaczyc czym jeszcze handluje itp.
oczywiscie 100% pewnosci nigdy nie ma ale szansa trafienia bubla jest mniejsza.

ze swojej strony moge polecic ten sklep:
http://www.securitycamera2000.com/
maja dosc duzy wybor i nigdy jeszcze nie mialem uwag co do obslugi.

mam sprawdzone (chociaz czesc kupowana taniej przez ebaj):
http://www.securitycamera2000.com/produ ... 3.6mm.html
http://www.securitycamera2000.com/produ ... rity-.html
http://www.securitycamera2000.com/produ ... 700MW.html
http://www.securitycamera2000.com/produ ... r-Kit.html
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

no właśnie kamerkę u nich kupiłem a nie wiem co mnie podkusiło żeby transmitter wziąć u innego pinga....nie wierzę że skąpstwo bo nie jestem ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ