Uszkodzony Immersion VTX 600mW - parametry elementu

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Uszkodzony Immersion VTX 600mW - parametry elementu

Post autor: Japim »

Czesc,

Mam problem z moim nadajnikiem Immersion VTX 600mW. Otoz juz drugi raz wyrwalem antene (nawet z przylutowanym pigtailem).
Poprzednim razem musialem antena dolutowac sie az do tego malutkiego kondensatora SMD. Tym razem kondensator sie rozdwoil. Napisalem do dzialu repair Immersion o specyfikacje tego elementu, bo chcialbym wymienic go sam, ale bez odpowiedzi - pewnie bardziej oplaca im sie sprzedac kolejny nadajnik niz podac Kowalskiemu jakiej pojemnosci jest ten kondensator.

Czy ktos kto ma taki nadajnik i ma mozliwosc zmierzenia jego pojemnosci? Czy moge dolutowac jakikolwiek kondensator SMD? Domyslam sie, ze pewnie wplynie to na sprawnosc ukladu i w konsekwencji zasieg wideo. Moge kupic kilka rozmiarow i metoda prob i bledow wymieniac az zasieg bedzie ok.
Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Uszkodzony Immersion VTX 600mW - parametry elementu

Post autor: janjazda »

Ja u siebie wymieniłam ten kondensator, gdzieś się doszukałem, że jest to 1.5pF. Taki właśnie zamówiłem:
https://sklep.avt.pl/kondensator-1-5pf- ... 0-szt.html
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Uszkodzony Immersion VTX 600mW - parametry elementu

Post autor: Japim »

Dzieki wielkie za cynk. Juz kupilem - paczke 20szt :) bedzie na wymiany. Dam znac jak sie sprawuje po naprawie.
Pozdrawiam,
Przemek
dawjas
Posty: 37
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 17:02
Lokalizacja: malbork

Re: Uszkodzony Immersion VTX 600mW - parametry elementu

Post autor: dawjas »

Może nie w tym temacie, ale mam pytanie czy mormalne jest ten nadajnik grzeje się jak piekarnik aż mi rzep sam odpada?
***Beta 1400- EasyGlider- F450_naza lite/v2- turnigy x9- eleres max-FPV 5.8Ghz- xiaomi yi***
^Flying in the sky^
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Uszkodzony Immersion VTX 600mW - parametry elementu

Post autor: Japim »

Trochę to trwało ale nadajnik naprawiony. Kondensator wlutowany a do tego dodałem gniazdo ipx ufl i wszystko działa. Zastanawiam się tylko jak to teraz zabezpieczyć bo gniazdo ufl jest lutowane na styk do płytki. Zalać wszystko żywica albo CA?

Zdjecia tutaj:
https://picasaweb.google.com/1000448786 ... 7083228626
Pozdrawiam,
Przemek
ODPOWIEDZ