micro fpv

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

micro fpv

Post autor: Kris_po »

Już jakiś czas temu kupiłem sobię ten nadajnik i kamerkę. W końcu postanowiłem to połączyć i zrobić system micro fpv który mogę przekładać np. na skrzydełko, kopterka, samolot, samochód itp. i żebym mógł go ewentualnie zamontować w sanki pod mobiusa. Korzystając z chwili czasu uruchomiłem DSM i zaprojektowałem takie coś :
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Najważniesze w tym jest to że system może działać zasilany z jednej celi, mam zamiar wykorzystywać baterię z mojej H8'ki. Na razie nie testowałem jeszcze tego systemu w 'polu' ale jestem dobrej myśli :)
gierek
Posty: 167
Rejestracja: piątek 19 lut 2016, 02:01
Lokalizacja: Rzeszów

Re: micro fpv

Post autor: gierek »

Jaki masz do tego odbiornik ? Testowałeś to już w polu ? Jaki zasięg ?
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Re: micro fpv

Post autor: Kris_po »

odbiornik mam w goglach, bodajże RX5808, niestety pogoda nie pozwala na testy w powietrzu :(
gierek
Posty: 167
Rejestracja: piątek 19 lut 2016, 02:01
Lokalizacja: Rzeszów

Re: micro fpv

Post autor: gierek »

Daj znać jak się to sprawuje. A mógł byś podać dokładnie model kamerki nadajnika i odbiornika bo też chcę sobie taki system zmontować.

Aha, czy może to być zasilane z pakietu modelu 7.4v i czy jest opcja jakoś ten obraz z kamerki zgrać ?
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Re: micro fpv

Post autor: Kris_po »

dzisiaj troszkę przetestowałem to moje micro fpv i jest fajnie, obraz ładny i czytelny, niestety nie dało się polecieć za daleko bo nieźle wiało, jedyny minus tej kamerki jak dla mnie to szeroki kąt - za szeroki. Ja zasilam moje fpv z jednej celi (150mA) i wiem że wystarczy na około 15min lotu - jak dla mnie spoko gdyż to ma być fpv np. do mojego Z-84, może do modeli które robię z depronu itp. Linki do kamerki i nadajnika są w pierwszym poście. nadajnik działą na 5v, ale wiem że na niższym napięciu też działa. Jakbyś chciał korzystać z 2cel to potrzebny będzie stabilizator lub podłączenie pod bec'a.
gierek
Posty: 167
Rejestracja: piątek 19 lut 2016, 02:01
Lokalizacja: Rzeszów

Re: micro fpv

Post autor: gierek »

No właśnie chciałbym z 2 cel korzystać bo nie chce dodatkowego ciężaru. A ile mpix ma ta twoja kamerka i czy jest możliwość zgrania tego obrazu gdzieś ?.
z tego co widzę to na tym odbiorniku trzeba lutować wszystko.
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Re: micro fpv

Post autor: Kris_po »

jak już wcześniej pisałem link do kamerki jest w pierwszym poście, tam się dowiesz wszystkiego na temat tej kamery.
oczywiście że jest możliwość nagrywania obrazu, wystarczy do odbiornika podłączyć nagrywarkę i po problemie
gierek
Posty: 167
Rejestracja: piątek 19 lut 2016, 02:01
Lokalizacja: Rzeszów

Re: micro fpv

Post autor: gierek »

Ok. Czekam na dalsze relacje . Zasięg itd. :)
ODPOWIEDZ