Proszęo pomoc - problem z FPV

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

flasch
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 14 lut 2016, 21:26
Lokalizacja: Gdynia

Proszęo pomoc - problem z FPV

Post autor: flasch »

Cześć wszystkim taka oto sytuacja: https://youtu.be/BQ8whazh_qI
Kamera podłączono do zasilacza 12V, monitor z baterii
A taki oto zestaw :
TX 5.8GHz Rx Receiver TS351 RC805
HD 700TVL Sony CCD
Problem jak widać obraz jest po chwili coś się dzieje i obraz zanika może ktoś coś pomoże prąd na wyjściu na kamerę 11,88 V
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Proszęo pomoc - problem z FPV

Post autor: Poli25 »

Podłącz kamerę pod pakiet, być może zasilacz zaczyna siać jakiś syf.
flasch
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 14 lut 2016, 21:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Proszęo pomoc - problem z FPV

Post autor: flasch »

wcześniej miałem podłączone odwrotnie, było to samo. Natomiast zrobiłem test najpierw włączyłem obornik dałem mu się nagrzać i wałczyłem nadajnik. Po teście wiadome jest, że to wina nadajnika albo z nim związanego oprzyrządowania. I teraz pytanie czy możliwe żeby kamera była rozwalona czy raczej powinienem szukać winy w nadajniku. A zasilacz sprawdzony multimetrem wszystko z nim ok.
Ostatnio zmieniony niedziela 24 kwie 2016, 15:04 przez flasch, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Proszęo pomoc - problem z FPV

Post autor: misiekkk »

1. Gdzie uczyłeś się języka polskiego ? A może to nie jest Twój język ojczysty - wtedy nie było pytania. Zwrot "interpunkcja" coś Ci mówi ?
2. W jaki sposób sprawdziłeś miernikiem, czy nie ma zakłóceń od zasilacza, tak jak sugerował kolego Poli25 ? Ja bym nie potrafił. To jest dużo bardziej skomplikowane nić Ci się wydaje.
Posłuchaj rady kolegi, bo dobrze radzi.
3. Czy masz ustawione takie same częstotliwości w nadajniku i odbiorniku ? Jaka to częstotliwość ?
Takie tanie nadajniki nie nadają selektywnie i na pobliskich kanałach często można także znaleźć jakiś sygnał.
Po rozgrzaniu się nadajnika sygnał może się ustabilizować i zniknąć z tych sąsiednich kanałów, pozostając tylko na kanele zadanym.
4. Jakie masz napięcie na nadajniku, odbiorniku, kamerze ?
Czy jest ono w zakresie pracy tych urządzeń ?
Czy jest stabilne ?
Zasilacz nie jest dobrym pomysłem - przetwornica może dawać dużo zakłóceń. Baterie będą lepsze.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
flasch
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 14 lut 2016, 21:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Proszęo pomoc - problem z FPV

Post autor: flasch »

Panie poligloto.
1. Nie sprawdziłem ani zakłóceń ani częstotliwości tylko napięcie wyjścia na kamerę i napięcie wyjścia z odbiornika.
2. Sentencja "Wcześniej było odwrotnie" dotyczy odwrotnego podłączenia zasilania. Wydało mi się to logiczne, ale jednak nie, więc po tym wyjaśnieniu chyba zrozumiałeś.
3. Nie jestem w stanie sprawdzić częstotliwości nie mam odpowiedniego narzędzia. Natomiast kanały są te same. A oglądałeś filmik ?
Na filmiku widać, że problem pojawia się w momencie nagrzania nadajnika. Zrobiłem teścik, w którym najpierw podłączyłem odbiornik, trochę popracował, następnie włączyłem nadajnik. Sprawa wyglądała jak na filmiku, w odwrotnej kolejności obrazu nie było od samego początku po włączeniu monitora.
Co do napięcia to na wejściu do nadajnika napięcie jest lekko powyżej 12V, na wyjściu 11,88 tak jak pisałem. A czy nie powinno być tak, że jeśli przetwornica by siała to obrazu by nie było od początku ?
ps. rozumiem, że teraz oczy Ci kolego nie pękną, a ogólnie dzięki za sugestie.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Proszęo pomoc - problem z FPV

Post autor: piwko »

No to już po poradach masz :)
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Proszęo pomoc - problem z FPV

Post autor: misiekkk »

1. Pisanie poprawną polszczyzną nie jest jakimś bonusem, tylko zachowaniem które świadczy o szacunku do odbiorcy.
Chcesz pomocy - szanuj swoich rozmówców a nie zmuszaj ich do domyślania się, o co chodzi w danym zdaniu i co autor miał na myśli.
Taki tekst nie zachęca do pomocy.
2. Nadal nie zrobiłeś próby na zasilaniu bateryjnym wszystkich elementów: kamery, nadajnika, odbiornika, monitora.
Jeżeli masz zakłócenia od tego zasilacza - to będziesz się z tym bawił bardzo długo.
Jak sam stwierdziłeś - nie masz sprzętu ani doświadczenia aby to sprawdzić, więc dopóki tego nie wyeliminujesz, będziesz tkwił w tym punkcie.
Nikt za Ciebie tego nie zrobi.
3. Częstotliwość możesz ustawić tak samo poprzez analizę dokumentacji nadajnika i odbiornika ( tu uważnie, ponieważ czasami są pomylone oznaczenia mikro-switchy - w internecie można znaleźć prawidłową listę kanałów. Będziesz wiedział czy pracujesz na prawidłowej częstotliwości czy jakiejś pobocznej, na której tylko przez chwilę pojawia się obraz, do czasu nagrzania nadajnika.
Nadal nie wykluczyłeś tego przypadku.

Ogólnie rzecz biorąc: albo zaczniesz analizować problem metodycznie i eliminować poszczególne problemy albo nadal będziesz się użalał, jacy to ludzie są wredni i nie chcą pomóc.
Biorąc pod uwagę styl Twojej konwersacji i tak powiedziałem Ci za dużo.
piwko pisze:No to już po poradach masz :)
Coś w tym jest ;-)
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszęo pomoc - problem z FPV

Post autor: jervon »

Dla świętego spokoju wrzuć fotki z ustawień kanałów w tx i rx.
flasch
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 14 lut 2016, 21:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Proszęo pomoc - problem z FPV

Post autor: flasch »

Dzięki za pomoc serio. Sprawdzę jutro jak wszystko połączę na bateriach. Poszukam również tego prawidłowego oznaczenia kanałów.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Proszęo pomoc - problem z FPV

Post autor: Gmeracz »

Kolego... Lekki sarkazm pojawia się wtedy, gdy pytasz, dostajesz konkretne wskazówki, ale trwasz przy swoim, jak uparty osioł. No to co się dziwisz? Sam byś tak zareagował w innej sytuacji...
Zrób od początku porządnie, a będą jakieś wymierne zmiany, albo i nie. I wtedy będziemy nadal kombinować.

Wypieprz ten zasilacz. Sprawdź połączenia i testuj na bateriach. Wystarczy czasem, że się np. zrobi albo nie zrobi połączenia mas, a będą się działy jajca. O video wiele już tu pisano i nie bez powodu.
Jak dla mnie ewidentnie coś ci sypie śmieciami w torze, może z powodu odbiornika, ale nie koniecznie.
Ale na razie jesteśmy daleko od znalezienia przyczyny, bo nie zrobiłeś tego, co w pierwszej poradzie.
I przestań się dąsać jak panienka, bo chyba chcesz rozwiązać problem?
Od śmigła...
flasch
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 14 lut 2016, 21:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Proszęo pomoc - problem z FPV

Post autor: flasch »

Nie wiem kolego o co Ci chodzi, przecież napisałem że sprawdzę. A sarkazm możesz odczytać tylko z jednej odpowiedzi.

EDIT - scalenie

OK test wykonany wnioski w filmie.
https://youtu.be/4L15pYWRm2c
A tylko proszę się nie śmiać :)
ODPOWIEDZ