Nadajnik TX - gubi zasieg co 1s przy 12v przy 5v ok

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Bazant
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2014, 08:43
Lokalizacja: Kamionka - Uwieliny

Nadajnik TX - gubi zasieg co 1s przy 12v przy 5v ok

Post autor: Bazant »

Hej,

Mam taki problem ze nadajnik "gubi" zasięg kanał... nie wiem jak to nazwać dokładnie.
Nadajnik: http://www.banggood.com/Eachine-Racer-2 ... 07088.html

Mam 2 wtyczki
1 (-)(+) (tu podpinam zasilanie -albo z pakietu albo z bec 5v)

2 (-)(+)(v) (to idzie do kamerki)


Podłączyłem nadajnik wedle oznaczeń obraz jest ale co chwila pojawia sie "no signal" - zasilanie padniętym pakietem 3s.
Mozna powiedzieć ze pól sekundy jest a pól nie ma i tak cały czas.

Dodam tylko ze to sa bardzo równomierne migania. Nie takie jak cos nie kontaktuje.

Nagrałem



Dodatkowa ciekawostka.
Gdzieś przeczytałem ze nadajnik jak dostanie napięcie to może od ciepła gubić kanał...

Jak podpinam mu zasilanie np z wyładowanego pakietu 3s to mam obraz przez 3 sekundy a później jest sekunda obraz i sekunda NOSIGNAL i sekunda obraz i sekund NOSIGNAL i tak w kolko.
Jak się podłączyło go po np 2h to obraz zaczynam migać po ok 3 sekundach a później to odrazu po podłączeniu migał chyba ze się odczekało .. długo.

Jak podłączyłem naładowany pakiet 3s to nawet kanału nie mogłem znaleźć pewnie cały czas migotał NASIGNAL...

Teraz podpiąłem nadajnik przez bec 5v i nie miga nie traci zasięgu jest ok (te powiedzmy 30 sekund dłużej staram się nie trzymać podpatrzonego) ALE nie po to to jest z osd wbudowanym zęby pokazywać ze bec daje 5v :)

Powinno działać z 3s spokojnie.
Awatar użytkownika
psposki
Posty: 59
Rejestracja: wtorek 08 gru 2015, 17:40

Re: Nadajnik TX - gubi zasieg co 1s przy 12v przy 5v ok

Post autor: psposki »

Wykluczyłeś problem po stronie odbiornika? Antenki nie uszkodzone? Jakichś przełączek używasz?

Naskrobane z tapatalka na moto G 2
Bazant
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2014, 08:43
Lokalizacja: Kamionka - Uwieliny

Re: Nadajnik TX - gubi zasieg co 1s przy 12v przy 5v ok

Post autor: Bazant »

A tak zapomnialemn napisac ze mam jeszcze drugi nadajnik - TS5828 ktory podpinam z ta sama kamerka i tym samym zestawem koniczyn i tymi samymi goglami z odbiornikiem i jest ok - podlaczenie samych kabli est minimalnie inne ale to wynika z tego ze ten "inny" nadajnik nie ma zasilania kamery i kamera ma zasilanie z beca.

EDIT:

Nikt nic?
Bazant
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2014, 08:43
Lokalizacja: Kamionka - Uwieliny

Re: Nadajnik TX - gubi zasieg co 1s przy 12v przy 5v ok

Post autor: Bazant »

Kolejne doniesienia z frontu.
Podlaczylem nadajnik pod pakiet a kamere do beca 5v.
I przy takiej konfiguracji jest ok...
Pozniej sprawdzilem jakie napiecie wychodzi z nadajnika do kamery i lekkie zdziwienie... 10.7 V
Wychodzi z tego ze to od zaduzego napiecia kamera dawala przerywany sygnal.
Troche dziwne te 10.7 v.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadajnik TX - gubi zasieg co 1s przy 12v przy 5v ok

Post autor: NeXuS »

A skąd założenie, że nadajnik na kamerę ma dawać 5V, może daje napięcie zasilania i stąd 11V. Co mówi manual?
Bazant
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2014, 08:43
Lokalizacja: Kamionka - Uwieliny

Re: Nadajnik TX - gubi zasieg co 1s przy 12v przy 5v ok

Post autor: Bazant »

Z tym miganiem co 1 sekunde sie uporalem.
Tutaj winna byla kamerka bo jest na 5v a dostawala "troche" mniej niz pakiet mial czyli kolo 11-12v.
Wrzucilem BEC za Filtrem i do kamerki i jest git.

Teraz ma inny klopot bo znika obraz co jakis czas (ale prawie nigdy w testach domowych albo jak juz spadne bez wizji i lezy quad na ziemie to tez obraz jest..) w ruchu co jakis czas znika na jakis czas, Czasami dopiero na ziemi odzyskuje wizje.
Testy wlaczenia silnikow z quadem w reku nie powoduja znikania obrazu.

Narazie zalalem wtyczki klejem na goraco bo wydawalo mi sie ze czasem jak pastwilem se nad wtyczka od TX to udawalo misie uzuskac "utrate" wizji ale generalnie (w locie cialge gubi a na stole w domu ciezkooo odtworzyc.. )
Jutro test z tymi zaglutowanymi wtyczkami :)
LeShQ
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 01:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Nadajnik TX - gubi zasieg co 1s przy 12v przy 5v ok

Post autor: LeShQ »

Jak się historia rozwinęła? Mam bardzo podobna przypadłość. Nadajnik standardowy 200mw z banggood. Zasilanie nadajnika i kamery wspólne z pakietu 3s. Po podłączeniu na zimno wszystko ok, po minucie ucieczki na inne pasmo i miga podobnie. Często się rozstraja o 2 kanały w prawo lub w lewo na tym samym bandzie, a czasem muszę szukać i skakać po pasmach. Po odpaleniu silników potrafi się zafiksowac na właściwym miejscu. Muszę zrobić testy z innym nadajnikiem tego samego typu.
pozdrawiam Leszek
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Nadajnik TX - gubi zasieg co 1s przy 12v przy 5v ok

Post autor: matulekpl »

Hmm ja mam podobne zjawisko. Kamerka to akurat Xiaomi ale dziwnie co kilka sekund zanika obraz czasami na sekundę a czasami na wiecej. Cholera wie co to. Nie miałem jeszcze czasów testować dokładnie. Jak przyjdzie nowy kabel do kamerki to dam znac.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
ODPOWIEDZ