Chwilowe utraty video na 5.8.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

thomash666
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 20:43

Chwilowe utraty video na 5.8.

Post autor: thomash666 »

Są dni, że tak mi haczy video:

Nie śmiejcie sie ze stylu latania, to pierwsze kroki w acro :)

Ten sam zestaw potrafi działać bez zarzutu przez kilkanaście lotów. Problem wraca co jakiś czas i znika.
Macie jakieś pomysły?
Próbowałem różne anteny na tx. Większych różnic nie odnotowałem.
Awatar użytkownika
radokizi
Posty: 159
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 13:45
Lokalizacja: Radom

Re: Chwilowe utraty video na 5.8.

Post autor: radokizi »

No według mnie to zwyczajne zaniki za drzewem i do tego za każdym razem za tym samym.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Talon Mini - szykuje się
FX-61 - czeka na klienta
Pioneer 1400, Skrzydło "podkładowe" KFm6, Tarot FY450, AR Drone 2.0 + MiruMod - początki
Awatar użytkownika
Arche
Posty: 164
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chwilowe utraty video na 5.8.

Post autor: Arche »

normalna sprawa,za drzewami zawsze będzie zanik sygnału video na 5.8 GHz
ALIEN 5" | REPTILE CLOUD 149 | SKY SURFER 2000 | EASY GLIDER PRO
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Chwilowe utraty video na 5.8.

Post autor: Chestnut »

nie wiem jak to się ma do 5.8, ale jest taka ciekawostka u mnie, i nie tylko u mnie myślę- po wojnie na większych płaskich obszarach gdzie były bombardowania- zostawały leje po bombach- które wypełniało się czym kto mógł, a że czasem ta "ziemia" którą wypełniano mogła zawierać np. żużel z huty stali, pomijając resztki bomby- stąd w ziemi powstały takie śmieszne półkule (czy jaki kształt miał rzeczony lej) charakteryzujące się tym, że nad nimi czy w ich pobliżu nich wariują wykrywacze metali, modele na 35MHz, czy czasem nawet kompasy.
Łatwo je wypatrzyć, bo np. dla okolic naszego lotniska, czy samego lotniska (trawiastego) są to okrągłe placki innej roślinności / innej trawy (z ziemi którą zasypano lej)
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
Awatar użytkownika
radokizi
Posty: 159
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 13:45
Lokalizacja: Radom

Re: Chwilowe utraty video na 5.8.

Post autor: radokizi »

Chestnut pisze:nie wiem jak to się ma do 5.8, ale jest taka ciekawostka u mnie, i nie tylko u mnie myślę- po wojnie na większych płaskich obszarach gdzie były bombardowania- zostawały leje po bombach- które wypełniało się czym kto mógł, a że czasem ta "ziemia" którą wypełniano mogła zawierać np. żużel z huty stali, pomijając resztki bomby- stąd w ziemi powstały takie śmieszne półkule (czy jaki kształt miał rzeczony lej) charakteryzujące się tym, że nad nimi czy w ich pobliżu nich wariują wykrywacze metali, modele na 35MHz, czy czasem nawet kompasy.
Łatwo je wypatrzyć, bo np. dla okolic naszego lotniska, czy samego lotniska (trawiastego) są to okrągłe placki innej roślinności / innej trawy (z ziemi którą zasypano lej)
Masz jakiś filmik z góry jak to wygląda?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Talon Mini - szykuje się
FX-61 - czeka na klienta
Pioneer 1400, Skrzydło "podkładowe" KFm6, Tarot FY450, AR Drone 2.0 + MiruMod - początki
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: Chwilowe utraty video na 5.8.

Post autor: kolsek345 »

Normalne zaniki za drzewami lisciastymi ;-) .Albo sie musisz przyzwyczaic do zjawiska ktore w sumie nie jest grożne na takich odleglosciach - albo poczekac aż liscie opadną :mrgreen:
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
thomash666
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 20:43

Re: Chwilowe utraty video na 5.8.

Post autor: thomash666 »

Pocieszające jest to co powiedzieliście, na 600mW też jest tak słabo, czy jest znaczna poprawa?

Aktualnie walczę z wibracjami, jest jakiś koszmar, obraz w trakcie lotu potrafi zmienić się na pare sekund w coś takiego:
Obrazek

albo takiego:

Obrazek

Mocowanie kamery mam takie:
Obrazek

Jak zamontuje na piance i trytkach nie ma aż takich problemów, ale obraz cały czas w białe pasy.
kamera i vtx zasilane z bec 12v
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: Chwilowe utraty video na 5.8.

Post autor: kolsek345 »

Cos jakby z kamera nie teges bo przeciez nałozone na obraz OSD sie wyswietla w miare dobrze.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
aligator
Posty: 152
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 13:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Chwilowe utraty video na 5.8.

Post autor: aligator »

Tak jeszcze raz obejrzałem filmik i faktycznie widać, że zakłócenia są zawsze w tym samym miejscu, czyli to nie wina elektroniki tylko zakłócenie uwarunkowane aktualnym położeniem nadajnika.
Pozdrawiam Maciej. F450, Naza+GPS, TGY9XR, LRSv1, Boscam 5,8G 200mW, RemZibi OSD, Quanum V2.
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: Chwilowe utraty video na 5.8.

Post autor: Fiszbin »

thomash666 pisze:Pocieszające jest to co powiedzieliście, na 600mW też jest tak słabo, czy jest znaczna poprawa?
W pierwszej kolejności proponuję zainwestować w dobre anteny, te zaniki sygnału są delikatnie przesadzone 1-2s na max 100m to dużo, 600mw może troszkę poprawić sytuację ale ze słabymi antenami będzie podobnie.
Idealnie jeżeli umieścisz antenę jak na foto, podczas lotu będzie w najwyższym punkcie.

Obrazek
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
thomash666
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 20:43

Re: Chwilowe utraty video na 5.8.

Post autor: thomash666 »

Fiszbin pisze:
thomash666 pisze:Pocieszające jest to co powiedzieliście, na 600mW też jest tak słabo, czy jest znaczna poprawa?
W pierwszej kolejności proponuję zainwestować w dobre anteny, te zaniki sygnału są delikatnie przesadzone 1-2s na max 100m to dużo, 600mw może troszkę poprawić sytuację ale ze słabymi antenami będzie podobnie.
Idealnie jeżeli umieścisz antenę jak na foto, podczas lotu będzie w najwyższym punkcie.

Obrazek
Dzięki za wskazówki.
Myślisz, żeby od razu iść w SpiroNet, czy dać szanse Aomway?

mam na myśli te:
http://www.banggood.com/Fatshark-Immers ... 56810.html

i te:
http://www.banggood.com/Aomway-5_8GHz-F ... 61730.html
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Chwilowe utraty video na 5.8.

Post autor: Adrián »

Na Twoim miejscu, poszedł bym od razu w immersiony/fatsharki i powinien się problem skończyć. Lub coś od kolegów z forum, którzy robią antenki.
Awatar użytkownika
Tieman
Posty: 126
Rejestracja: czwartek 15 maja 2014, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chwilowe utraty video na 5.8.

Post autor: Tieman »

thomash666 pisze:...
Próbowałem różne anteny na tx. Większych różnic nie odnotowałem.
2 pytania.
1) jaki masz nadajnik? (model, moc itp)
2) jakie anteny juz testowałeś?

ps. możesz pokazać zdjęcie jak masz umieszczony nadajnik / antenę na quadzie?
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Chwilowe utraty video na 5.8.

Post autor: Chestnut »

radokizi, z poślizgiem ale odpowiadam na zapytanie - nagrań swoich z góry nie mam, najlepiej było to widoczne na obrzeżach naszego lotniska,
które jest zamknięte dla ruchu modelarskiego od jakiegoś czasu, a nagrywanie w modelach miałem trochę później (wcześniej płytka)
...ale jak dorwę się do jakiegoś miejsca gdzie to jest - a na podkarpaciu jest tego trochę - i mogę tam polatać - a to już gorzej -to wrzucę parę fotek.

W praktyce są to prawie idealne koła od kilku do kilkunastu metrów średnicy, na trawiastych obszarach, gdzie trawa ma wyraźnie inny odcień od reszty trawnika- pod uwagę bierzemy obszary bombardowane- gdzie są /były fabryki, lotniska, obiekty strategicznie ważne.
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
kapucynX
Posty: 20
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 19:09

Re: Chwilowe utraty video na 5.8.

Post autor: kapucynX »

W moim mini quadzie od jakiś 2 miesięcy dzieje się coś niedobrego a mianowicie tracę video na goglach po dodaniu gazu na maxa.Uniemozliwia mi to wykonywanie jakichkolwiek ewolucji.Nie są to zwykle zakłócenia tylko całkowity zanik obrazu,ktory występuje w trakcie lotu.Kiedy ściągam smigla i testuje na sucho wszystko hula.Wczesniej wszystko śmigało jak trzeba.Powoli tracę wiarę w rozwiązanie tego problemu.Kamerka fpv jest dość nowa więc może coś się stało z vtx.Czy może miał już ktoś taki problem wcześniej?
Frame: Martian 2
Motors Racestar 2300 KV
ESC Racestar 30A
FC Sp Racing F3
Battery Dinogy 1300
Link Eleres V2
Vtx FT48X 5.8G 600mW
Vrx Boscam RC 832
Antena Aomway
Cammera GoPro Hero 3 Black
FPV gogles Quanum V2
FPV cam RunCam 2 2.1mm lens
Radio Turnigy 9xr pro
ODPOWIEDZ