Budowa anteny Inverted Vee - tutorial

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Wydaje mi się, że do bazy lepsza będzie GP - zysk trochę większy, a przecież dolna półsfera nas nie interesuje, bo pod ziemią nie latasz. Inv-Vee daje tylko trochę lepsze pokrycie nad samą głową.

Ja do bliskiego latania najbardziej zadowolony byłem z vee na modelu i gp w bazie. To było latanie tak w promieniu kilometra.
________________
Cobra
king99
Posty: 193
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 14:10
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: king99 »

No w sumie racja, pod ziemią nie latam chociaż warto było by spróbować :-) No to sobie w takim razie zmajstruję jedną In-Vee i raz GP
Jeszcze raz dzięki za pomoc ;-)
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Tak sie zastanawiam - czy jest szansa, zeby tutaj, przez forum, ktos poprowadzil mnie ze zbudowaniem takiej anteny Vee ale doslownie krok po kroku? Co prawda męczę jednego usera o taką antenkę, ale chciałbym spróbować samemu. Z tego, co na razie widzę, to muszę mieć kabel antenowy i wtyczkę co spasuje do nadajnika?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ejże, no przecież piszesz w wątku który jest....tutorialem ::-) Cóż więcej potrzeba - wszystko masz w pierwszym poście!
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
FPV Olo
Posty: 547
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 13:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: FPV Olo »

Marcin przyjade wpadnij do mnie to zrobię Ci taki sprzet tylko wez materialy
Aleksander Sitnikow
KONDOR FPV;DX 201; VIDEO Tx LM 1W 1,2 2,4Ghz;Diversity by Zbig;OSD 644 by Zbig ;Antena śledząca by Zbig 14dBi; RC:MX 16s, LRS by THOMAS
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Rurek - nawet nie spodziewasz sie, jakim debilem w tych sprawach jestem :( Dlatego mówiąc step by step chodzilo mi nawet o elementy typu co do czego przylutować :)

Olo - jak wrócisz, to chętnie Cię odwiedzę, tylko muszę wiedzieć dokładnie co kupić? Tylko kabel antenowy i wtyk? Zaciskarkę do końcówek masz?
Awatar użytkownika
FPV Olo
Posty: 547
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 13:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: FPV Olo »

Olo - jak wrócisz, to chętnie Cię odwiedzę, tylko muszę wiedzieć dokładnie co kupić? Tylko kabel antenowy i wtyk? Zaciskarkę do końcówek masz?
Bede w domu posprawdzam co mam,ty dokupisz reszte.
Aleksander Sitnikow
KONDOR FPV;DX 201; VIDEO Tx LM 1W 1,2 2,4Ghz;Diversity by Zbig;OSD 644 by Zbig ;Antena śledząca by Zbig 14dBi; RC:MX 16s, LRS by THOMAS
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Deal :)

EDIT

Znalazlem 2 zestawy pasujace do gniazda nadajnika ;P
pawel266
Posty: 543
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 20:47
Lokalizacja: Toruń

Post autor: pawel266 »

Marcin na pewno dasz radę sam zrobić, antena V jest bardzo prosta do wykonania. Na sam koniec wypadałoby sprawdzić jaki jest swr.

PS To nie jest obojętne jaki przewód będzie użyty ponieważ nałożony na promiennik pancerz izolacji ma swoją przenikalność elektryczną co wpływa na swr. Dla przykładu wystarczy pomierzyć np anteny na 2,4GHz stosowane w sieciach Wi-Fi - antena z osłoną z tworzywa, antena bez osłony zupełnie inny swr. Tak samo plexi 2mm grubości zbliżane lub oddalane od promiennika wpływa na swr. Aby uzyskać optymalne parametry każda antena powinna być sprawdzona.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Dziś przyszła do mnie antenka Vee. Czy ja dobrze rozumiem, ze cala filozofia to kabel antenowy przylutowany do 2 pręcików miedzianych ustawionych pod odpowiednim kątem i o odpowiedniej długości? :)
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Marcin pisze:Czy ja dobrze rozumiem, ze cala filozofia to kabel antenowy przylutowany do 2 pręcików miedzianych ustawionych pod odpowiednim kątem i o odpowiedniej długości? :)
tak ;-)
znaczenie ma też przekrój pręta
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Marcin pisze:Czy ja dobrze rozumiem, ze cala filozofia to kabel antenowy przylutowany do 2 pręcików miedzianych ustawionych pod odpowiednim kątem i o odpowiedniej długości?
Czegoś tu nie jarzę....polecałem Ci lekturę pierwszego posta...nie chciałeś bo za trudne....masz teraz antenkę w ręku i twierdzisz że banalne...
To czemu się jednak nie skusiłeś na przeczytanie tego tutoriala? Miałbyś od razu jasność że sobie taką zrobisz w godzinę...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
pawel266
Posty: 543
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 20:47
Lokalizacja: Toruń

Post autor: pawel266 »

Nie powiedziałbym, że to aż tak banalne. Wizualnie owszem. Ale zrobienie anteny o dobrych parametrach nie jest takie proste wymaga przeprowadzenia pomiarów, testów itd.
Artu

Post autor: Artu »

pawel266 pisze:Nie powiedziałbym, że to aż tak banalne. Wizualnie owszem. Ale zrobienie anteny o dobrych parametrach nie jest takie proste wymaga przeprowadzenia pomiarów, testów itd.
I Masz nadzieję (o naiwności ludzka), że ta kupiona antenka jest pomierzna, przetestowana i zestrojona Obrazek
pawel266
Posty: 543
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 20:47
Lokalizacja: Toruń

Post autor: pawel266 »

No właśnie żyję tą nadzieją hehe :P
ODPOWIEDZ