Betatronik WS-2421 - AV 800-1200m - proszę o małą pomoc.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

smootny

Betatronik WS-2421 - AV 800-1200m - proszę o małą pomoc.

Post autor: smootny »

Pod koniec zeszłego roku zadzieliłem sobie zestaw betatronika WS-2421 + kamera sony 420 lini .
Dopiero w tym roku czas pozwolił by na własnej maszynie przetestować ten wynalazek.
Do tego zestawu mam dokupiony OSD REMZIBI.
Aktualnie mam wszystko, skonfigurowane i przetestowane w warunkach domowych.
Poproszę o info w sprawie podłączenia do tego zestawu zewnętrznego zasilenia.
Mam do tego celu zakupiony pakiet 1300 lub 1600 mAh 3s.
Czy podłączając trzeba dodatkowo przerabiać (jakieś stabilizatory czy inne elementy) zestaw video - czy podłączać "jak leci".
Awatar użytkownika
przemas
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 17:33
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: przemas »

do osd nic nie potzeba a przedewszystkim na jakie napiecie jest nadajnik?
smootny

Post autor: smootny »

przemas pisze:do osd nic nie potzeba a przedewszystkim na jakie napiecie jest nadajnik?
Zasilacze domowe są na 12V :cry: więc.. dwanaście.
Awatar użytkownika
przemas
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 17:33
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: przemas »

no to wszystko razem do + i do - i będzie działać nie odwrotnie :mrgreen: pakiet 3s wystarczy
smootny

Post autor: smootny »

przemas pisze:no to wszystko razem do + i do - i będzie działać nie odwrotnie :mrgreen: pakiet 3s wystarczy
W takim razie jeżeli nie trzeba żadnych przeróbek - jutro "posklejam" wsio do kupy.
Dzięki przemas.
Awatar użytkownika
przemas
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 17:33
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: przemas »

Powodzenia życzę
smootny

Post autor: smootny »

przemas pisze:Powodzenia życzę
Mam nadzieję , że wart ten zestaw był tych ok.500zł :] i troszkę z tym polatam :mrgreen:
smootny

Post autor: smootny »

Zrobiłem dziś testy "domowe" Aurory 9 (2,4Ghz) i swojego zestawu betatronika (1,2Ghz) z OSD RemZibi.
- przy odległości mniejszej niż 10cm któregokolwiek z serw lub odbiornika 2,4Ghz od nadajnika Video serwa szaleją na maxa,
- przy 15cm -> i więcej wszystko pracuje w 100% normalnie.

Sądzę, że do pierwszych lotów "przy kominie" taki zestaw będzie sprawował się ok.
Jutro pierwsze testy zasięgu tego kompletu na ziemi.

Ciekawostką jest fakt całkowitego zakłócania wyświetlania na ekranie dotykowym w nadajniku Aurora 9 w bliskim sąsiedztwie nadajnika Video z zestawu betatronika.
Awatar użytkownika
przemas
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 17:33
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: przemas »

Jaką moc ma nadajnik? Musisz się liczyć z zakłóceniami jeżeli masz mocny nadajnik.Metody są różne na eliminowanie zakłóceń począwszy od innego umiejscowienia nadajnika, przez wymianę kabli na ekranowane do wymiany serw.Każdy model trzeba odkłócać indywidualnie nie ma uniwersalnego sposobu.
Awatar użytkownika
przemas
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 17:33
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: przemas »

Ja na przykład musiałem zamontować nadajnik 1W z boku i z tak wykrzywioną anteną
Obrazek
smootny

Post autor: smootny »

przemas pisze:Jaką moc ma nadajnik? Musisz się liczyć z zakłóceniami jeżeli masz mocny nadajnik.Metody są różne na eliminowanie zakłóceń począwszy od innego umiejscowienia nadajnika, przez wymianę kabli na ekranowane do wymiany serw.Każdy model trzeba odkłócać indywidualnie nie ma uniwersalnego sposobu.

Mam taki zestaw:
Technical Parameters Of Transmitting Unit

·Transmission Frequency: 1.2Ghz

·Transmission Power: 1000mW

·Modulation: FM

·Transmission Distance:800~1200M

·Power Supply: DC 12V

·Operating Temperature: -10℃~+50℃
Awatar użytkownika
przemas
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 17:33
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: przemas »

1W to sporo stwierdziłem, że za sporo Kefir bije rekordy na 0,5W.
Obecnie jestem w posiadaniu 1-watowca i ubolewam nad zakłócaniami które mam i zmniejszony za tym zasięg RC 2,4Ghz nadajnik ustawiony j/w w tej konfiguracji serwa nie wariują.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 15 mar 2010, 20:37 przez przemas, łącznie zmieniany 1 raz.
smootny

Post autor: smootny »

przemas pisze:1W to sporo stwierdziłem, że za sporo Kefir bije rekordy na 0,5W.
Obecnie jestem w posiadaniu 1-watowca i ubolewam nad zakłucaniami które mam i zmniejszony za tym zasięg RC 2,4Ghz nadajnik ustawiony j/w w tej konfiguracji serwa nie wariują.
Sprawdzimy jak to będzie się zachowywało, w najgorszym wypadku mam jeszcze MX-12, więc łatwo będzie z przesiadką. Z rekordami na razie sobie odpuszczam więc może "jakoś" to polata.
Awatar użytkownika
przemas
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 17:33
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: przemas »

To super, że masz taką możliwość
smootny

Post autor: smootny »

Wiem, że na 100% lepszą kombinacją jest ta z zestawem nadawczo odbiorczym (RC) na 35Mhz ale mam już Aurorę na 2,4 Ghz i chciałbym ją potestować. Zakłuceń widocznych przy zachowaniu około 20cm niema więc jest szansa na normalne loty.
ODPOWIEDZ