OSD odłączenie od kamerki

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

OSD odłączenie od kamerki

Post autor: Keri »

Witam
Jak w temacie, poprawcie mnie zanim coś spalę;
Obrazek
By odłączyć OSD od kamerki odłączam wtyczkę nr 3 z kamerki ( ta po prawej stronie ) oraz odłączam wtyczkę nr 1 z kamerki, a w to miejsce podłączam wtyk nr 2 zasilania z OSD :?: To, że wtyk nr1 łączacy OSD z kamerką jest 4pinowy, a zailania 3 pinowy nie ma znaczenia? Jeśli dobrze kombinuję to "zewnętrzne" OSD - to od wyświetlania parametrów lotu, a nie ustawienia kamery wpinam w gniazdo nr 3 :?: W takim razie do czego jest gniazdko powyżej gniazda wielopinowego (11?) OSD
I drugie pytanie; czy mogę odciać tę ramkę płytki, a całą płytkę mocowac wkrętami w miejscach czerwonych kropek? Czy one służą do czego innego - wydaje siejakby po drugiej stronie łączyły siez obwodem drukowanym :?:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Troszkę pomieszałeś pojęcia i funkcje. Tutaj , ta płytka "oesde" jak ją nazwałeś to jest chamska płytka z przyciskami i dystrybucją zasilania, nie ma nic wspólnego z OSD (jedynie tylko to że bez niej nie wywołasz menu kamery).
Tym bardziej nie ma tutaj ŻADNEGO przełożenia na OSD nasze lotnicze ( Remzibi, Zbig czy inne zagraniczne). Ta wtyczka wielopinowa działa na zasadzie zwierania do masy albo do zasilania poszczególnych przycisków (a co za tym idzie - pinów we wtyczce) dlatego tych drucików tak mnogo jest.
Teraz jeśli chodzi o wtyczkę z zasilaniem - tu nie ma reguły i najlepiej miernikiem przedmuchać który pin na płytce z przyciskami przekłada się na pin znajdujący się na płytce kamery. I to wszystko, no może jeszcze dobra rada - wtyczki wywalić, nowe kabelki, mniej kruche niż te chińskie paździerze, lutować bezpośrednio do pinów i na to hotglut.
Wracając do OSD lotniczego - dokładanie informacji do sygnału następuje na płytce OSD (lotniczego a nie tego co uważałeś za oesde ;-) ) która ma wejście wideo i wyjście wideo. Idąc tym tropem - kamerkę podłączasz do wejścia wideo OSD, z kolei wyjście wideo z niego puszczasz do nadajnika. I to cała filozofia.
A co do urżnięcia płytki, raczej nie ma przeciwwskazań - pewno tylko zrobi się po cięciu mniej typowy rozstaw otworów pod śrubki mocujące.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Rurek pisze:Troszkę pomieszałeś pojęcia i funkcje. Tutaj , ta płytka "oesde" jak ją nazwałeś to jest chamska płytka z przyciskami i dystrybucją zasilania, nie ma nic wspólnego z OSD (jedynie tylko to że bez niej nie wywołasz menu kamery).
Raczej nie pomieszałem bo napisałem, że płytka OSD kamery ! Dalej pytam gdzie podłączyć "zewnętrzne" OSD czyli własnie te z danymi lotu; kierunek wysokosc GPS itp więc nie pomyliłem pojęć :mrgreen: ale po tym wyjasnieniu dalej nie wiem...
Płytka nie jest wymiarowa - jej wymiary z "prospektu" to zdaje się 32x32mm z tą krawędzią jest 38x38
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

no to może zamiast tysiąca słów, jeden obrazek:
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Rurek pisze:no to może zamiast tysiąca słów, jeden obrazek:
Qrcze! ale na tym etapie chcę tylko odłączyć tę płytkę za pomocą której wchodzę w meni kamerki. O OSD remzibiego zapytałem tylko w które gnizdo połączyć na moim konkretnym foto przykładzie :mrgreen: Nie pomyliłem OSD kamerki z OSD Remzibiego.
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Koledze chodzi o to, że gdy odłączy płytkę OSD kamery to gdzie ma podpiąć zasilanie do niej.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

hmmm, no to zacytuję sam siebie, przeczytaj jeszcze raz dokładnie poniższe:
Teraz jeśli chodzi o wtyczkę z zasilaniem - tu nie ma reguły i najlepiej miernikiem przedmuchać który pin na płytce z przyciskami przekłada się na pin znajdujący się na płytce kamery. I to wszystko, no może jeszcze dobra rada - wtyczki wywalić, nowe kabelki, mniej kruche niż te chińskie paździerze, lutować bezpośrednio do pinów i na to hotglut.
Wracając do OSD lotniczego - dokładanie informacji do sygnału następuje na płytce OSD (lotniczego a nie tego co uważałeś za oesde ) która ma wejście wideo i wyjście wideo. Idąc tym tropem - kamerkę podłączasz do wejścia wideo OSD, z kolei wyjście wideo z niego puszczasz do nadajnika.
i w tym jest zawarta odpowiedź co zrobić z wtyczkami, co odłączyć i co podłączyć i gdzie...kurde nie chce mi się rysować :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Ale się uwziąłeś na ta płytkę OSD.
TO PŁYTKA KLAWIATURY jak już Rurek ci pisał a nie żadna osd.
Odłącz ją a dalej na mój gust (tak jest w innych kamerach):
- czarny - minus zasilania
- czerwony - plus zasilania
- zółty - wizja
- biały - mikrofon
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

slawko_k pisze:Odłącz ją a dalej na mój gust (tak jest w innych kamerach):
- czarny - minus zasilania
- czerwony - plus zasilania
- zółty - wizja
- biały - mikrofon
Przecież cały czas o to pytam :!: Nie macie pojęcia to powiedzcie, że nie wiecie. Sławek - jak widzisz na fotce - a moze jej nie widać są trzy wiązki przewodów więc to nie jest tylko sprawa zamiany pinów. ja sie domyślam jak to zrobiś ale chciałem potwierdzenia nie sugerując jak chcę to zrobić. Myślałem, że ktoś już ją posiada i podzieli się informacją.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Keri - masz miernik? To odłącz to mniejsze gniazdo od kamery i sprawdź czy ci się na wtyczce kolory pokrywają z tym co masz na wejściu do płytki klawiatury. Czarne wchodzące z czarnym na wyjściu, czerwone z czerwonym itd. Nie masz miernika? Też dobrze, weź lupkę i popatrz do którego kabelka łączącego obie płytki leci ścieżka od kabelka wchodzącego na płytkę klawiatury. Duże złącze jest pod klawisze więc je ignorujesz.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Nie macie pojęcia to powiedzcie, że nie wiecie.
Keri, akurat wszyscy którzy tu napisali mają pojęcie - wierz mi :mrgreen:

Jeśli nie zrozumiałeś, to może teraz:
- od kamery odpinasz złącze 3
- wiązkę czteroprzewodową odpinasz od płytki klawiatury i używasz tych czterech przewodów, jak napisał Sławek:
- czarny - minus zasilania
- czerwony - plus zasilania
- zółty - wizja
- biały - mikrofon
Jasne?
________________
Cobra
ODPOWIEDZ