Kolejnosc pinow w nadajniku Fox 800

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

uroczyromek
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:38
Lokalizacja: Z nikąd

Kolejnosc pinow w nadajniku Fox 800

Post autor: uroczyromek »

Czy moglby mi ktos podac kolejnosc pinow w nadajniku Fox 800?

Przy ostanim crashu urwala mi sie wtyczka i chcialbym podlutowac kabelki bezposrednio do gniazdka w TX'ie.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Idąc od strony złącza antenowego: Vcc, GND, Video, Audio

Edicao: jeszcze potwierdzę sprawdzając w moich bo to co podałem to z wujka gogle, ale na 99,9% to będzie tak jak podałem, zresztą: http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... tcount=144

Edicao2: a żeby było bardziej skomplikowanie to Fox700 oraz LawMate mają inaczej :-) GND, Audio, Vcc, Video
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: zeman0 »

Rurek pisze: GND, Audio, Vcc, Video
Potwierdzam, właśnie sprawdziłem ale Rurek pierwszy... :-P


Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek 05 cze 2014, 07:01 przez zeman0, łącznie zmieniany 6 razy.
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

A ten nadajnik czemu ma inaczej? nie jest to 700 setka ,w połowie wątku..
http://rc-fpv.pl/printview.php?t=11808&start=0&sid=9cead6e0954bc5aa6f1968284df7598f
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Hmm no to mamy problem :roll: dwa FOxy i dwa rodzaje pinologii. Dobrze że tylko dwa warianty ;-)
Wystarczy miernikiem znaleźć masę albo do którego pinu idzie jedna z nóżek stabilizatora i łatwo w ten sposób namierzyć masę albo Vcc a reszta będzie w/g któregoś z tych dwóch wariantów.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
uroczyromek
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:38
Lokalizacja: Z nikąd

Post autor: uroczyromek »

Panowie, dzieki za odpowiedzi.

Wyglada na to ze mam Foxa 700, bo pin 1 przewodzi do obudowy. Co wiecej, nadajnik jest raczej jest walniety, bo miernik pokazuje tez, ze pin 3 przewodzi do obudowy. :/
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: zeman0 »

uroczyromek pisze:pokazuje tez, ze pin 3 przewodzi do obudowy
I tak ma być. W fox-ie 800 czarny i czerwony przewód przewodzi do masy. Dziwne ale prawdziwe. Rozebrałem specjalnie nowy nadajnik i sprawdziłem. :-P
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

A więc śledztwa ciąg dalszy.... niezłe jaja są.
To może na początek zdjęcie dwóch moich FOXów: z kabelkami taki z 2011 roku natomiast z wtyczką nowszy , tak z 2013.
Obrazek
To jedyne na pierwszy rzut oka co je różni :-) czyli wtyczka vs kabelki fabrycznie lutowane do płytki.
Ale dla niepoznaki zdjąłem wtyczkę z kolorowymi kabelkami abyście mieli zagadkę :-) No dobra - OCZYWIŚCIE w FOXsie z wtyczką jest pinologia a'la LawMate czyli, od prawej do lewej na zdjęciu GND, Audio, Vcc, Video.
Tak więc sprawa wyjaśniona - kabelkowy ma Vcc, GND, Video, Audio natomiast wtyczkowy tak jak napisałem w poprzednim zdaniu.
zeman0 pisze:W fox-ie 800 czarny i czerwony przewód przewodzi do masy. Dziwne ale prawdziwe. Rozebrałem specjalnie nowy nadajnik i sprawdziłem.
Też sprawdziłem. W obu :-)
No i jest troszkę inaczej.
W starym kabelkowym FOXsie nie ma takiej opcji, masa to masa. A zasilanie to zasilanie.
Natomiast w nowym wtyczkowym rzeczywiście na nóżce Vcc jak i na nóżce stabilizatora jest zaledwie 20 Ohmów w stosunku do masy (np obudowy). Mało bo mało ale nie jest to zero. Tyle że niektóre mierniki dla tak małej rezystancji piszczą jakby był przelot.
To tyle moich skrupulatnych obserwacji i pomiarów. Trzeba uważać... ale miernik zawsze Twoim przyjacielem jest jak to mawiał mój profesor od miernictwa w szkole średniej ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
uroczyromek
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:38
Lokalizacja: Z nikąd

Post autor: uroczyromek »

Polutowalem zgodnie z Waszymi sugestiami i dziala :)

Jeszcze raz thx za pomoc.
ODPOWIEDZ