Boscam 5.8Ghz 200mw / 600mw co wybrać, czy ktoś używa?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kiso
Posty: 152
Rejestracja: sobota 15 gru 2012, 15:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Boscam 5.8Ghz 200mw / 600mw co wybrać, czy ktoś używa?

Post autor: Kiso »

Witam,

Wybór padł na tor video 5,8 GHz, są dwie fajne cenowo propozycje:
99$
54$

Jak widać jedna o mocy 200mw, druga 600mw. Pytanie czy jest sens płacić prawie 100% ceny więcej za 600mw? Raczej nie planuje dalekich eskapad, oczywiście zakładam że anteny od razu do wymiany, na koniczynki.

Czytałem kilka postów, natomiast nie mogę znaleźć nic konkretnego. Czy ktoś używa któregoś z tych linków i jest w stanie coś powiedzieć ? Czytałem, że wersje 500mw były kiepskiej jakości i bardzo się grzały, stąd miały wentylatorek.
Chyba nikt nie miał 600mw.
W ogóle fajnie byłoby gdyby ktoś napisał jak tam z zasięgiem na konkretnym zestawie i z jaką anteną.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: pirzol »

Witam

posiadam wersje 200mW oraz własnie tą 32ch 600mW (sam nadajnik).

co do latania na 200mW w górach (antenki koniczynki)...
- przy 300m mam juz problemy z zanikiem sygnału,
- bardzo wrazliwe na strefe fresnela

jeden oblot na 600mW
- jest lepiej, na 300m nie mialem utraty sygnału w miejscu gdzie zwykle 200mW go gubiło.

za mało testów aby coś więcej powiedzieć...

zastanów się nad 1,2GHz...
pzdr
Piotr
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

lepsze 200mW na 1.2GHz niż 600mW na 5.8Ghz, w naszych realiach 5.8Ghz jest tak zapchane w eterze, że w większych aglomeracjach nie polatasz za daleko, a "w zasięgu" będziesz musiał przyzwyczaić się do szumu i snieżenia na ekranie - to całkiem typowe i normalne :-)
Awatar użytkownika
Kiso
Posty: 152
Rejestracja: sobota 15 gru 2012, 15:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Kiso »

Dzięki Panowie za odpowiedź.
Skoro użytkownik 5.8GHz poleca 1,2Ghz to jest to chyba wystarczający argument :)
Awatar użytkownika
Kiso
Posty: 152
Rejestracja: sobota 15 gru 2012, 15:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Kiso »

Leci do mnie jednak 1.2GHz, założenie pierwszego FPV jest również nie przesadzać $$$.
Przy kolejnym projekciku już pewnie będę wiedział czego chce.

Kupiłem za 55$ z Banggood'a o taki 800mw

Natomiast jeśli znajdą się inni użytkownicy 5.8GHz, wpisujcie proszę swoje doświadczenia z wcześniej wymienionymi zestawami. Na Polskich forach nie ma zbyt wielu opisów.
Jest za to cała masa mitów, kłótni i słownych przepychanek, że ten lepszy od tego.....
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

Latam na Boscam 400mW. Zasięgi uzyskiwane quadem to 600-700m. Antenki koniczynki, zrobione "na kolanie", raczej kiepskiej jakości :-)
Obraz w miarę choć rewelacji nie ma, każda przeszkoda typu krzak, drzewo i śnieg albo całkiem znika. 5,8GHz dobre w terenie otwartym, do niedalekich lotów przy widoczności anten. W pozostałych przypadkach lepiej 1,2GHz. Też latałem i przy moim stylu latania (raczej nisko i po kilkaset metrów) sprawdza się o wiele lepiej.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kolsek345 »

Latam na 400 mw 5.8ghz z HK.Antena w nadajniku to trzylistna koniczyna od Bartraw , w odbiorniku na koniczynie mialem slaby zasieg tzn okolo 700-800 m.Zrobilem niedawno helika 7 zwojów na 5.8 i jest lepiej niz dobrze.Latam bez problemow do 4 km - przy czym helik podlaczony do monitorka z wbudowanym RC305 przyczepinym do apki dzieki czemu moge kierowac łatwo wiązke.Gdy model jest nad głowa dzieki 400 mW obraz rownież bez zaklócen (nie trzeba starannie kierowac wtedy helika).Wszystko male zwarte i mobilne ,bez rozstawiania bazy itp.Dodam że link RC to zwykle FRSKY bez dopalacza z 2 dipolami w modelu (oddalonymi od siebie max) oraz dipol 5dBi w nadajniku - apka turnigy 9x.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Qwer
Posty: 196
Rejestracja: sobota 06 kwie 2013, 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qwer »

Zaczynałem przygodę z FPV na boscamie 200mv z HobbyKinga. Na domyślnych antenkach tragedia, przy 300 m zaczynało już mocno śnieżyć do tego przy dowolnej odległości pojawiły się losowe zaniki sygnału, różne szumu. Przesiadłem się na koniczynki z banggooda i jak na 13$ za komplet to naprawdę dawały radę. Zaleciałem na 1km i obraz może minimalnie zaczynał szumieć. Poleciałbym dalej ale stockowy FrSky zaczynał pikać :lol:
Niestety po kilkunastu lotach coś w moim boscamie umarło (chyba nadajnik).
Aktualnie pracuje nad przesiadką na 1.2 bo jednak często latam nisko a na 5.8 wlecenie za większe krzaki skutkuje w najlepszym wypadku mocnymi zakłóceniami. Zobaczymy o ile będzie lepiej na 1.2 :-)
DESPERADO
Posty: 152
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DESPERADO »

Ja z własnego doświadczenia moge powiedzieć tyle ze 5.8GHz nie jest takie złe.
Obecnie latam na ImmersionRC 5.8Ghz i robie loty na odległość 1800-1900m i nie mam większych problemów, oczywiście do tego oryginalne kończyny i otwarta przestrzeń.

Co do modelu Boscam FPV 5.8GHz 600mW 32CH to rownież jest zainteresowany jakością, bo ostatnio rozważań zakup.
"nie jest ważne jak i czym latasz - ważne ze chcesz latać..."
Awatar użytkownika
losieeek
Posty: 205
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 09:47
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: losieeek »

mam ten zestaw Boscam 5,8GHz 32ch , kupiłem do Quada ale nadajnik nie ma wejścia audio.... a miał pracować z gadającym MISIO OSD więc lipa.... (audio ogólnie jest ale w postaci mikrofonu w nadajniku i trzeba by się gdzieś dolutować kabelek na płytce.....) musiałem dokupić 5.8GH 200mw z HK, odbiornik ok pracuje praktycznie z każdym nadajnikiem 5,8Ghz wyprowadziłem RSSI do diversity, jak dojdzie drugi z HK może zrobię jakieś testy zasięgu...
Awatar użytkownika
Kiso
Posty: 152
Rejestracja: sobota 15 gru 2012, 15:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Kiso »

Dziś przyszła paczka z http://www.banggood.com, szła wyjątkowo długo. Zazwyczaj zamykali się w dwa tygodnie.

Wygląda to tak:

Obrazek

Szału nima, bo nawet napis zatarty, chyba się śpieszyli przy produkcji.
Mam nadzieje, że działa lepiej niż wygląda ale z drugiej strony, mam zestaw AV za 55$ :)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Jakie są gniazdka antenowe w tych boscamach bo bg coś ściemnia o sma, a innym razem sma-rp
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Qwer
Posty: 196
Rejestracja: sobota 06 kwie 2013, 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qwer »

Odwrotne niż w foxach czyli RP-SMA. Przynejmniej w tych z HK ale to chyba to samo :-)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=18972
Awatar użytkownika
Xpand
Posty: 104
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 11:32
Lokalizacja: internet

Post autor: Xpand »

Kiso pisze:Leci do mnie jednak 1.2GHz, założenie pierwszego FPV jest również nie przesadzać $$$.
Przy kolejnym projekciku już pewnie będę wiedział czego chce.

Kupiłem za 55$ z Banggood'a o taki 800mw

Natomiast jeśli znajdą się inni użytkownicy 5.8GHz, wpisujcie proszę swoje doświadczenia z wcześniej wymienionymi zestawami. Na Polskich forach nie ma zbyt wielu opisów.
Jest za to cała masa mitów, kłótni i słownych przepychanek, że ten lepszy od tego.....
No i jak ten zestaw 1.2Ghz z BG ?
Awatar użytkownika
Kiso
Posty: 152
Rejestracja: sobota 15 gru 2012, 15:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Kiso »

Nie powiem za wiele, bo testowałem w domu, sygnał na zwyklych antenach ok, przez wszystkie ściany :)

Zastała mnie zima i nie mam jeszcze gotowej platformy do lotów, więc czeka sobie ale na pewno działa :) Wykonanie też raczej bez zastrzeżeń.
ODPOWIEDZ