Słaba jakość obrazu immersion/uszkodzenie go pro

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Słaba jakość obrazu immersion/uszkodzenie go pro

Post autor: Qwerterek1 »

Panowie mam problem z odbiorem wizji. Chciałem podłączyć do gopro zasilanie ale kabelki były nie opisane. Pokombinowałem i wróciłem do zasilania baterią i odbioru tylko wizji z go pro. Po tej akcji jedna kamera nie przesyła w ogóle wizji a na drugiej coś widac ale jakośc jest słaba. Wcześniej wszystko było ok. Zamieniałem nadajniki 3szt, kamery. Kabelek mam tylko jeden. Kanały w monitorze przeleciałem wszystkie. Czyżbym popsuł gopro? Chyba że macie pomysł co jest przyczyna takiego obioru
Filmik https://youtu.be/mcHQw8j7cyQ
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Słaba jakość obrazu immersion/uszkodzenie go pro

Post autor: Verid »

Wygląda podobnie jakbyś masę od wideo zgubił albo zamienił miejscami kable - wideo do masy a masa do wideo.
Ten wredny...
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słaba jakość obrazu immersion/uszkodzenie go pro

Post autor: Qwerterek1 »

próbowałem zamieniać przewody i było jeszcze gorzej, więc założyłem ze lepszy obraz - dobrze podłączone kabelki
A czemu drugie gopro nie przekazuje obrazu? Czy mogłem uszkodzić wejscie usb kombinujac z kabelkami z zasilaniem 5v?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Słaba jakość obrazu immersion/uszkodzenie go pro

Post autor: Verid »

No jak puściłeś 5V tam gdzie go być nie powinno...
Ten wredny...
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słaba jakość obrazu immersion/uszkodzenie go pro

Post autor: Qwerterek1 »

no to z jedną kamerą sie wyjaśniło. Pytanie teraz czemu na tej drugiej jest taki kiepski obraz?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Słaba jakość obrazu immersion/uszkodzenie go pro

Post autor: Verid »

Być może z tego samego powodu tylko nie zdechło do końca.

Weź ty chłopie to potestuj porządnie a nie na odwał.
1)Kamera płytkowa albo inne pewne źródło obrazu - zweryfikuj działanie podłączając bezpośrednio do telewizora. Obraz ma być ideał. Nie idź dalej dopóki tego nie uzyskasz.
2)Rzeczone źródło obrazu podłącz do nadajnika wideo. Upewnij się co do kanału. Obraz ma być ideał. Jak nie jest to albo dałeś rzyci z kanałami albo ubiłeś któryś z elementów toru wideo - najprawdopodobniej nadajnik bo najłatwiej.
3)Jak powyższe działa to znaczy że wina leży albo w GoPro albo w jej okablowaniu. Porządnym kablem (a nie tymi ogryzkami na taśmę) podłącz kamerę do telewizora. Obraz ma być ideał. Jak nie jest to ubiłeś AV w GoPro. Jak jest to dałeś rzyci z kablami.
Ten wredny...
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słaba jakość obrazu immersion/uszkodzenie go pro

Post autor: Qwerterek1 »

Zacznę od podmiany kamery i przewodów. Nadajniki mam 3 szt i na wszystkich jest tak samo, wiec wątpię żeby wszystkie 3 były uszkodzone. Dobra jutro pożyczę kamerę i będe testował dalej.

EDIT: Wyciągnąłem z 250 kamere płytkową i obraz jest idealny.... nadajnik, odbiornik OK
Musze jeszcze podmienić go pro i kabel od gopro ale obawiam sie że sama kamera odmówiła posłuszeństwa
ODPOWIEDZ