Dziwna numeracja kanalow w tx FOX 800mW

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Pmaverick
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek 02 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Warszawa/Bemowo

Dziwna numeracja kanalow w tx FOX 800mW

Post autor: Pmaverick »

Panowie, dziwna sprawa ( a przynajmniej dla mnie dziwna ). Doszedl do mnie zestaw od Ledy, FOXik 800. Wszystko ladnie pieknie az do momentu podlaczenia. I tu zdziwienie - numeracja kanalow w nadajniku zaczyna sie od 4...potem 5,6,7,8,9,H,C i znowu od 4...Spotkal sie ktos z was z czyms takim kiedys?
Obraz niby jest. Nadajniczek sie robi przyjemnie cieplutki ale nie gorący. Obraz jest na 3 pietrze w segmencie wiec nie podejrzewam, zeby to mialo jakis wplyw na dzialanie, ale troche sie obawiam ze moze byc cos nie tak z nadajnikiem.
Silent cockpit...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Przewijały mi się przez ręce różne chińszczyzny z cyfrowym wyborem kanałów ale takiego dziwadełka jeszcze nie widziałem...
A odbiornik reaguje tak samo czy tam masz normalnie czyli od 1 do C?

Skoro jednak mówisz że i nadajnik robi się ciepły (moje chińskie 2,4GHz 700mW też było tylko ciepłe - nigdy gorące) i masz obraz "przez ścianę" to pozostaje tylko test zasięgu w terenie. Nawet jeżeli masz jakiś błąd w sofcie że nie możesz wybrać kanałów 1-3 to i tak latasz z reguły tylko na jednym :mrgreen: więc pozostaje ci całkiem sporo do wyboru.
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Verid pisze: że nie możesz wybrać kanałów 1-3 to i tak latasz z reguły tylko na jednym :mrgreen: więc pozostaje ci całkiem sporo do wyboru.
ale on ma tyle kanalow co trzeba (8) tylko numeracja jest dziwna.
daj zdjecie nadajnika wyjetego z zewnetrznej obudowy.
Pmaverick
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek 02 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Warszawa/Bemowo

Post autor: Pmaverick »

Verid pisze: A odbiornik reaguje tak samo czy tam masz normalnie czyli od 1 do C?
No właśnie odbiornik śmiga normalnie od 1 do 12. Numeracja w nim jest taka sama czyli 4,5,6,7,8,9,H,C

Cholo - wyglada identycznie jak twoj. Nie rozkrecalem ale w srodku jest rowniez blaszana puszeczka napewno. Te bez blaszanej puszeczki nie maja wyprowadzonej szybkozłączki tylko wejście na mini jack'a.
Silent cockpit...
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 173
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 13:38
Lokalizacja: Wolsztyn/ Ziel. Góra

Post autor: Lech »

Witam.
Ja mam tak samo z tymi kanałami, ale wszystko jest ok.
Pozdrawiam Leszek.
ODPOWIEDZ