Zanim...
Zanim...

Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest piątek 23 lut 2018, 01:37

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Tjaa, bo gapienie jednym okiem przez soczewkę na ekranik mniejszy od znaczka pocztowego to wzrok nie siądzie a gapienie obojgiem oczu przez soczewkę na ekranik wielkości przeciętnego smyrfona to już wzrok zabija. :roll: Ogarnij chłopie co piszesz bo smalisz takie farmazony że od samego czytania wady wzroku można dostać.

Awatar użytkownika

Nie ma większego znaczenia, w obu Ci wzrok prędzej czy później się popsuje ;-)
Kubły czy nie, to już kwestia indywidualna.
Latalem w kublach różnej maści i wolę fatsharki. Mniejsze lżejsze, mniej kabli nie licząc z baterii. Ale też znacznie droższe i nie każdemu leżą. To jak buty, trzeba mierzyć.
Udaj się na zlot i poproś o przymiarkę. Znajdziesz tam różne.
Ale to nie ten budżet.

Tylko czy na pewno chcesz ten odbiornik? Może kupisz gogle a w nich będzie już zamontowany?
Lub typu fatshark, tam to rozwiązanie jest średnio wygodne. Lepiej wbudowany w gogle, niż plątać się z kablem jak nie musisz.

Rozwiązanie na którym latasz jest według mnie, najgorszy.
Tak, jest tanie, ale opóźnienie jest widoczne a co gorsze, masz duża szanse na utratę sygnału przez aplikację na telefonie lub tablecie.
Jedynie do wolnych lotów, najlepiej w zasięgu wzroku, żebyś mogł wrócić na ziemię w jednym kawałku heh

Awatar użytkownika

krzyszo,
Wszystkie te nadajniki 600mW stabilnie zaczynają pracować dopiero od 8,5V. 2S to trochę za mał, podłącz 3S i dopiero testuj.

Verid pisze:
Tjaa, bo gapienie jednym okiem przez soczewkę na ekranik mniejszy od znaczka pocztowego to wzrok nie siądzie a gapienie obojgiem oczu przez soczewkę na ekranik wielkości przeciętnego smyrfona to już wzrok zabija. :roll: Ogarnij chłopie co piszesz bo smalisz takie farmazony że od samego czytania wady wzroku można dostać.

Nosisz okulary? ;> Powiesz mi że wszyscy okularnicy noszący szkła przez gapienie się przez soczewkę ślepną? że po 2 latach noszenia okularów ze szkłem zostajesz ślepy?
Bo to działa na takiej samej zasadzie;] Więc.. troszkę w tym temacie poczytaj :P

Ciekawe czy użytkownicy forum maja jakieś gogle fpv na sprzedaż ;]

Trzeba będzie zapytać w dziale.

Awatar użytkownika

krzyszo pisze:
Nosisz okulary? ;> Powiesz mi że wszyscy okularnicy noszący szkła przez gapienie się przez soczewkę ślepną? że po 2 latach noszenia okularów ze szkłem zostajesz ślepy?
Bo to działa na takiej samej zasadzie;] Więc.. troszkę w tym temacie poczytaj :P

Ponawiam prośbę - ogarnij się chłopie zamiast błaźnić się durnymi tekścikami o okularnikach i doczytywaniu. Napisałeś:
krzyszo pisze:
Duże kubełkowe są dużo tańsze, mają dobrą rozdzielczość ale to jest gapienie się tak jakby w telefon z odległości 20-30cm. Wzrok siądzie;/ A te lepsze soczewkowe

Co jest totalnym idiotyzmem wynikającym z braku elementarnej wiedzy w temacie. I kubły i fatsharkopodobne mają dokładnie TĄ SAMĄ BUDOWĘ. Różnica polega na tym że w kubłach masz jeden ekranik, wydarty z zestawu do kamery cofania czy innego podobnego źródła, oraz dużą soczewkę (akryl a w starszych modelach fresnel) a w fatshark'ach i im podobnych masz dwa malutkie ekraniki, każdy z własną soczewką tyle że umieszczone centymetr od oka.
Więc jak wedle twojej bujnej imaginacji w zielonej salopce kubły mają ci rozwalić wzrok to tak samo zrobią to te wspaniałe i drogie "soczewkowe" jak i te oprawki na telefon, szumnie nazywane VR.

krzyszo pisze:
Duże kubełkowe są dużo tańsze, mają dobrą rozdzielczość ale to jest gapienie się tak jakby w telefon z odległości 20-30cm. Wzrok siądzie;/ A te lepsze soczewkowe

Co jest totalnym idiotyzmem wynikającym z braku elementarnej wiedzy w temacie. I kubły i fatsharkopodobne mają dokładnie TĄ SAMĄ BUDOWĘ. Różnica polega na tym że w kubłach masz jeden ekranik, wydarty z zestawu do kamery cofania czy innego podobnego źródła, oraz dużą soczewkę (akryl a w starszych modelach fresnel) a w fatshark'ach i im podobnych masz dwa malutkie ekraniki, każdy z własną soczewką tyle że umieszczone centymetr od oka.
Więc jak wedle twojej bujnej imaginacji w zielonej salopce kubły mają ci rozwalić wzrok to tak samo zrobią to te wspaniałe i drogie "soczewkowe" jak i te oprawki na telefon, szumnie nazywane VR.[/quote]

To kubły mają soczewkę?! ;>

Awatar użytkownika

krzyszo pisze:

:shock: A ty serio myślałeś że ktoś coś widzi trzymając ekran wielkości komórki w odległości ~15cm od oczu bez żadnych dodatkowych elementów?
Mają, mają. Takie Quanumy V2 Pro nawet kilka w zestawie żebyś sobie mógł dobrać w zależności od wady wzroku tak żebyś nie musiał okularów do środka pchać.

Verid pisze:
krzyszo pisze:

:shock: A ty serio myślałeś że ktoś coś widzi trzymając ekran wielkości komórki w odległości ~15cm od oczu bez żadnych dodatkowych elementów?
Mają, mają. Takie Quanumy V2 Pro nawet kilka w zestawie żebyś sobie mógł dobrać w zależności od wady wzroku tak żebyś nie musiał okularów do środka pchać.

Jakbyś się naoglądał tylu samoróbek na necie...
Na pierwszy rzut oka nie powiedziałbym że tam coś więcej siedzi..
A co myślisz o SJ-V01 ?
za 540 zł można wyrwać

Awatar użytkownika

Jak to Jagoda kiedyś miał w podpisie - moje zdanie w tym temacie nie odgrywa żadnej roli. Dlaczego? Bo to mają być gogle dla ciebie nie dla mnie. Musisz spojrzeć na to co TOBIE jest potrzebne, na czym ci zależy i czy te gogle rzeczywiście to mają. Co dla mnie będzie bez sensu, dla ciebie może grać pierwsze skrzypce.
Przykładowo - rozdzielczość. Dla mnie - na cholerę taka wysoka skoro typowy link wideo to tylko PAL więc i tak tego nie wykorzystam a cenę podbija. No ale ty może chcesz sobie oprócz latania pograć w tych goglach i tobie ta rozdziałka się przyda. Albo weźmy wbudowany odbiornik - mnie na nic bo poza Phantomem 2 nie mam nic co korzysta z 5,8GHz a jak latam Mydelnicą to wolę ją mieć na oku i używam monitorka, nie gogli. Ale dla kogoś kto śmiga racerami to będzie miły dodatek.

Zamówione ;] Same pozytywne recenzje. Inne sklepy internetowe - ceny około tysiaka.
Na gearbest 780 zł, rozsprzedane. Na banggood wyszły mnie 540zł. O 40 zł przekroczyłem budżet ale sadzę że będę z zakupu zadowolony. Same pozytywne recenzje - dobre filmy na youtube.
Dobry przełączalny odbiornik siedzi w tych goglach fpv. I piszą że stosunkowo lekki.

Verid pisze:
Albo weźmy wbudowany odbiornik - mnie na nic bo poza Phantomem 2 nie mam nic co korzysta z 5,8GHz a jak latam Mydelnicą to wolę ją mieć na oku i używam monitorka, nie gogli. Ale dla kogoś kto śmiga racerami to będzie miły dodatek

Wejście i wyjście AV ;] Tak podaje producent i tak piszą na forach.
Czyli nie będzie problemem przekazać transmisję z odbiornika 1.2 na google poprzez AV.
Dodatkowo wyszły nowe soczewki, dedykowane dla tych googli - zmiatają większość soczewek na rynku. Koszt około 160zł.
Pewnie ktoś mi powie że na siłę reklamuję te gogle, ale powiem tak. Są rozwojowe i dobre;]
No chyba że ktoś nie znosi kubłów. Moje jeszcze w drodze do mnie.

Awatar użytkownika

krzyszo pisze:
Pewnie ktoś mi powie że na siłę reklamuję te gogle

Tak. Generalnie pianie peanów na cześć czegoś czego (jeszcze) się nie ma i nie testowało osobiście, opartych jedynie na tym co napisał producent/sprzedawca jest w najlepszym przypadku kwitowane drwiącym uśmieszkiem politowania. O najgorszy przypadek nie pytaj... :mrgreen:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.