Bagniak :-)

na wodzie i pod wodą

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Rurek pisze:a'la butapren kontaktowy też techicolla...schnie...wydaje się że jest lepiej ale to tylko do przytrzymania jak powiercę i na wkręty jednak skręcę te wzmocnienie
kontaktowy musi dac rade :roll:
fajny jest jeszcze klej konstrukcyjny, ktory pecznieje jak schnie ale to raczej nie do tego przypadku.
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Filon z opisu Rurka wynik,że jest dalej posuniety w struganiu bagniaka :->
Może komorę pod pokładem ,poza pozostawioną częścią pod sprzęt + zapas wypełnić pianką poliuretanową ? Uszczelni, wzmozni, coś jak worek ze styro w dziobie.
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Bagniak fabrycznie ma wkładki ze stryropianu, na mniej więcej 90% objętości. Uzupełnię resztę do 100% kawałkami styro jakie mi się tu walają po podłodze.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Barzy mi chodziło wypełnienie czymś płynnym lub w aerozoly - o "dobrych właściwościach penetrujących- patrz uszczelniających" - chyba,ze ten styro w taki sposób wtryśnięto.
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Gdyby sprzedawali piankę poliuretanową w małych puszkach (50ml) to był trysnął ale tak to mi szkoda bo jak wiemy puszka jest w zasadzie jednorazowa i szkoda wyrzucać pozostałe 200ml :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

a sąsiad nie wstawiał ostatnio u siebie okien czy czegoś pianko-potrzebnego :-D
Pozdrawiam, Jacek
Artu

Post autor: Artu »

Jak Byś wiedział jakich Rurek ma sąsiadów... :-P To nie było by tego pytania :lol:
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

:lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Jest progress :-)
Wzmocnienie wstępnie przyklejone kontaktowym techicollem i wzmocnione 18ma wkrętami :-)
Na drugim zdjęciu widać plamkę na dole - to była próba hotgluta. Jak można było przypuszczać (hotglut to przecież płynny PE/PP) Meteor miał rację :-) Nie idzie tego oderwać w porównaniu z wszystkimi innymi klejami świata. [ale po chwili walki tak czy siak odchodzi, z tym że z trudnością w porównaniu do innych hiperwynalazków]
Obrazek
Obrazek
.
.
.
BTW.....
Bambi_461 pisze:Należy pamiętać o listwach kierunkowych na spodzie kadłuba (taki niby-kil) ,bez
tego utrzymanie w linii bagniaka bedzie bardzo utrudnione.
Właśnie cały fun tego bagniaka polega na tym że od ma uprawiać drift po wodzie (heh po trawie, po lodzie) i nie trzymać linii :-)
Ostatnio zmieniony wtorek 24 lip 2012, 21:38 przez Rurek, łącznie zmieniany 1 raz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Łeeee, to nie bagniak tylko trawnikowiec. Sąsiedzi o tym wiedzą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ?
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

A'propos dorobienia powiększonej budy - kokpitu na FPV - z czego to zrobić (myślę o cienkiej balsie albo wręcz sklejce -fornirze - potem naciągniętej pończosze stylonowej i klej polimerowy (szybki sposób Zbig'a na laminowanie - "na firankę") - w środku wzmocnienia z listew sosnowych oraz nadanie wszelkich linii, krzywizn cienkimi listewkami sosnowymi (przed zapolimerowaniem ;-) ). Tylko się zastanawiam jak szybko można spasować kształt względem powierzchni pokładu -jak widać nie jest płaski...jak to praktycznie rozwiązać aby się z tym nie pierd$%^lić jak matka z łobuzem? I żeby było od spodu hermetyczne, cała buda będzie przecież "odejmowana" w celu wymiany akku...
Kołnierza "bryzgoszczelnego" na pokładzie nie chce mi się robić, tym bardziej że niczego sensownie do tego plastiku nie przykleję :-)
Buda będzie fiksowana do pokładu na te fajne fabryczne "śrubki-przykrętki" przedłużane z dużym łbem do kręcenia w palcach...
No i na dziobie szczycie budy będzie kopułka do kamery :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
kuki83
Posty: 2091
Rejestracja: wtorek 19 paź 2010, 19:08
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpacie

Post autor: kuki83 »

fajne ! ;-)

zrobisz na zlot ?
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Rurek pisze:A'propos dorobienia powiększonej budy - kokpitu na FPV - z czego to zrobić (myślę o cienkiej balsie albo wręcz sklejce -fornirze - potem naciągniętej pończosze stylonowej i klej polimerowy (szybki sposób Zbig'a na laminowanie - "na firankę") - w środku wzmocnienia z listew sosnowych oraz nadanie wszelkich linii, krzywizn cienkimi listewkami sosnowymi (przed zapolimerowaniem ;-) ). Tylko się zastanawiam jak szybko można spasować kształt względem powierzchni pokładu -jak widać nie jest płaski...jak to praktycznie rozwiązać aby się z tym nie pierd$%^lić jak matka z łobuzem? I żeby było od spodu hermetyczne, cała buda będzie przecież "odejmowana" w celu wymiany akku...
Kołnierza "bryzgoszczelnego" na pokładzie nie chce mi się robić, tym bardziej że niczego sensownie do tego plastiku nie przykleję :-)
Buda będzie fiksowana do pokładu na te fajne fabryczne "śrubki-przykrętki" przedłużane z dużym łbem do kręcenia w palcach...
No i na dziobie szczycie budy będzie kopułka do kamery :-)
po mojemu zrobiłbym tak :kadłub na płaskie podłoże np. stół -jego płaszczyzna to będzie "ground zero" ; na powierzchni kadłuba w miejsce przewidywanego kokpitu kładę przylegającą do kadłuba niby-matrycę np. miękkie styro ;późnie objeżdżam je dookoła rysikiem z poziomnicą ze stołu i mam przyszłe kopyto na kokpit lub jak inni wolą wzorzec z Luwru ,ot tak na chłopski rozum ;-)
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

A ja takie coś zrobiłem w 1 noc jak kiedyś obok mnie zaczęli napełniać fontannę :) Niestety przez brak listewek od spodu strasznie ciężko się pływa. Jutro wrzucę fotki
Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Planuję sobie mniej więcej coś takiego zrobić na wodę tylko że z depronu.
I tu moje pytanie, czy koniecznie będę musiał ten depron oklejać od spodu taśmą? Przemoknie mi jak nie będzie taśmy ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
ODPOWIEDZ