Bagniak :-)

na wodzie i pod wodą

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Pomysł ze śrubą rzymską Rurku dobry,byleby tylko znaleźć takie micro :-D Może na początek regulowanie stabilizatora załatwić jakimś np.orczykiem czy dźwignią sterów ? Chodzi mi o otwory w równych odległościach.
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

To odświeżę po roku :-) bo sezon na pływanie rekreacyjno-wakacyjne w pełni ;-)
Nic nie dorobiłem ze szpejów poprawiających właściwości nautyczne niestety z braku czasu :-( jedynie wypełniłem środek pianką poliuretanową i jakoś wody nie nabiera + wszędzie uszczelnione gdzie się da taśmą izolacyjną.
I tak uzbrojony i szczęśliwy wybrałem się na mazury.

Jeden pływ i pozamiatane :-( Jakoś nie wpadłem aby tak jak w latających ... wyważyć zespół napędowy... wyobraźcie sobie że PĘKŁ krzyżak mocujący silnika, taki zwyczajny jak w latawcach, pękł z obu stron i silnik odpadł. Echhh... a tak się nastawiłem na pływanko szalone ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

no tak...znowu krzyżak na Mazurach....szkoda bagniaka :roll:
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ale nic się nie stało bagniakowi oprócz braku frajdy którą to lukę wypełniłem innymi równie frapującymi zajęciami 8-) 8-) 8-)
Teraz tylko zastanawiam się jak to odkręcić bo wkleiłem na klej do gwintów i wszystie moje śrubokręty pomału rozjeżdżają mi łebki śrub, tylko dwóch śrub .. a kłopot wielki :evil: :evil: :evil:
Chyba nie obejdzie się bez grzania opalarką (te anaerobowe lepiszcza puszczają po podgrzaniu) tylko muszę żonie zakosić rękawice do piekarnika z kuchni :lol:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

Kurcze Rurek, narobiłeś mi smaku. Muszę chyba zabrać się za odpalenie mojego silniczka 26ccm Zenoah benzyniaczka który kiedyś skitrałem do takiego projektu. Tylko muszę poszperać w necie, może znajdę jakiś gotowy projekt.
Rurek pisze:I tak uzbrojony i szczęśliwy wybrałem się na mazury.
Urzędujesz gdzieś głęboko na mazurach na wielkich jeziorach czy bliżej warmii Olsztyna ?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

To już czas przeszły ;-) bo zawsze w pierwszy weekend lipca jeździmy w grupie towarzyskiej /bez dzieciarni 8-) / nad jezioro w okolice między Rucianem a Piszem i leżymy nic nie robiąc dwa dni :lol: :lol: :lol:
A od dwóch lat między kolejnymi browarami był bagniak grany ;-) do tego stopnia że jeden z kumpli zarażony tematem zbudował jakiś ślizg tyle że początkujący jest i coś niedowymiarował w setupie i silnik mu się przegrzewa.... ale moc taka zrobił że pięć minut na moich pakietach lotniczych 2200 3S doginał tak że mój bagniak (skądinąd rakietowy) to motorower przy jego wyścigówce 8-) ale silnik parzy i pakiety też gorące.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Bagniak :-)

Post autor: Rurek »

Kolejny rok i kolejny sezon ruszył :-)
Przy użyciu opalarki odkręciłem śrubki i wymieniłem krzyżaczek oraz jakoś tam wyważyłem zespół napędowy.
Bagniak popyla znowu jak trzeba :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Bagniak :-)

Post autor: PiotrSz »

Rurku, brakuje mi tu jeszcze kierownika tej krypy i będzie malyna ;-) Fajna zabaweczka...
michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Re: Bagniak :-)

Post autor: michal_e »

PiotrSz pisze:;-) Fajna zabaweczka...
powiedz to tym wędkarzom w tle :-D
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Bagniak :-)

Post autor: Rurek »

Powiedziałem zanim zacząłem pływać, miałem do wyboru 4 pomosty i zostałem przez wszystkich wędkujących w okolicy skierowany w te miejsce za obopólnymi zgodami i ustaleniami więc nie wiem gdzie szukasz problemu....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Bagniak :-)

Post autor: Kowal »

Strasznie stresowałeś dzieciaków... "wujku" :lol:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Re: Bagniak :-)

Post autor: michal_e »

oj Rurek , przeca ja żartuję , tylko tak fajnie chłopaki w tle w tej łódce... :mrgreen: a wędkarz jak wędkarz, nigdy nie biorą, choć TYM RAZEM, jak zwykle w planach, miały brać ;-)
Michał
Awatar użytkownika
garnett
Posty: 43
Rejestracja: piątek 13 maja 2011, 06:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bagniak :-)

Post autor: garnett »

Bagniak super. Fajnie śmiga. A o wedkarzach to mozna pisać i pisać ile się z nimi naprzechodziłem nurkując
ODPOWIEDZ