Beholder - statek z laminatu od zera, krok po kroku

na wodzie i pod wodą

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: Beholder - statek z laminatu od zera, krok po kroku

Post autor: Arthor »

Kadłub wylaminowany drugi raz i... wyszedł z formy bez szwanku (foto w pierwszym poście). Postawiony na wodzie - unosi się :) i nawet nie przewraca. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Teraz kombinujemy jak tu wkleić wał (obudowa wału ma średnicę prawie taką samą jak szerokość kila). Poza tym przygotowuję pokład i nadbudówkę, ale prawdopodobnie będę musiał to odłożyć do lutego.
No i dziś doszedł ster z ebay'a. Czyli już mam prawie wszystko. Jeszcze tylko idzie przegub do podłączenia silnika i kopułka podwodna, ale to już najmniej ważne.
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: Beholder - statek z laminatu od zera, krok po kroku

Post autor: Arthor »

Kadłub praktycznie skończony. Silnik i ster zamocowane. Teraz jeszcze dorzucić z pół kilo ołowiu, mocowanie na ESC, BEC, itp. Kopułkę podwodną Też odkładam na koniec. Teraz (po nieudanych próbach ze strzykawkami) przymierzam się do zrobienia sterów strumieniowych z pompki od spryskiwaczy. Ktoś ma z tym doświadczenia? Zadziała?
Nadbudówka też prawie skończona. Zostało mocowanie zamknięcia okna rewizyjnego (chyba zwykłe śruby i uszczelnienie gumą), uszczelnienie wyjścia anten i kamery. Pokład połączę z kadłubem klejem Sikaflex 291i i tylko zastanawiam się czy dodatkowo mocować pokład na śruby do przegród. Zobaczymy w praniu.
W każdym razie w przyszłym tygodniu planuję wszystko poskładać do kupy i wreszcie rzucić na wodę. Na początek będzie tylko kamera FPV i Gopro w obudowie przyklejone do pokładu.
kys_sobi
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 28 gru 2017, 22:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Beholder - statek z laminatu od zera, krok po kroku

Post autor: kys_sobi »

z chęcią zobaczę efekt finalny, bo też ostatnio wpadł mi do głowy pomysł aby cuś takiego sobie zmajstrować na potrzeby kręcenia aktywności sportowych na wodzie ;)
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: Beholder - statek z laminatu od zera, krok po kroku

Post autor: Arthor »

Tak więc próby morskie statek przeszedł bardzo dobrze (filmiki w pierwszym poście).
Obecnie problemem jest śruba. Mam założoną tą: https://hobbyking.com/en_us/3-blade-boa ... tore=en_us. Do przodu statek pruje przepięknie, ale na wstecznym stoi w miejscu. Czym (w praktyce) różni się ta śruba: https://www.banggood.com/Three-Blade-Mo ... rehouse=CN? Będzie lepsza i nie spali mi silnika?
bartoszm
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 20 mar 2018, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Beholder - statek z laminatu od zera, krok po kroku

Post autor: bartoszm »

Świetny pomysł z tą kamerką. Mam nadzieje że będzie więcej filmów ze ścigaczem bo o ile kamera na dronie to nie jest nic nowego, o tyle ujęcia pod wodą mogą być bardzo ciekawe.

Ścigacz z GoPro to może być super platforma do kręcenia ujęć modeli łodzi powodnych.
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: Beholder - statek z laminatu od zera, krok po kroku

Post autor: Arthor »

bartoszm pisze:Ścigacz z GoPro to może być super platforma do kręcenia ujęć modeli łodzi powodnych.
Pomysł dobry. Statek wreszcie jest gotowy, w poniedziałek ostatnie testy i chyba rzeczywiście rozejrzę się po okolicznych klubach modelarskich z łodziami podwodnymi.
ODPOWIEDZ