Pytanie o miksowanie kanałów i regle

na wodzie i pod wodą

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jabbarider
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 05 cze 2017, 18:03
Lokalizacja: Wodzisław Slaski

Pytanie o miksowanie kanałów i regle

Post autor: jabbarider »

Hej,
Łódka dwusilnikowa, aparatura FS-i6, odbiornik fs-ia6b, jak zmiksować kanały aby łódź skręcała poprzez przyhamowanie jednego z silników a płynęła prosto na dwóch silnikach?
Aparatura ma możliwość miksu dla V-taila oraz Elevon, oprócz tego mogę ustawić trzy własne miksy.
Następne pytanie to gdzie szukać regulatorów dla silników szczotkowych zasilanych z aku kwasowego 12v? I jakich producentów brać pod uwagę?
Dziękuje bardzo za wszelkie odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Pytanie o miksowanie kanałów i regle

Post autor: miś »

Wystarczy Elevon.
Pzdr. -----MIŚ-----
Speedaco
Posty: 106
Rejestracja: sobota 23 lip 2016, 20:14
Lokalizacja: Myślenice

Re: Pytanie o miksowanie kanałów i regle

Post autor: Speedaco »

A cóż to za łajba, że udżwignie 12V kwasiaka? To chyba babol jakiś przy pisaniu bo nie chce mi się wierzyć że taki masz plan? Normalnie stosuje się albo żelówki albo litowo-jonowe lub też li-fe. Ze sprawdzonych regli polecam albo tańsze z Modelhobby albo z ProLam ( Regulator dwukierunkowy do silnika szczotkowego MODELHOBBY http://modelhobby.republika.pl/regle/regle.htm lub http://www.prolam.pl/?page_id=763 ) Sam stosuję te z ProLam już chyba w siódmej łódce jaką popełniłem :-D
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Pytanie o miksowanie kanałów i regle

Post autor: miś »

Speedaco, A żelówka to nie kwasiak ? A do skuterów nie ma małych 12V kwasiaków (mokrych) ?
Pzdr. -----MIŚ-----
jabbarider
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 05 cze 2017, 18:03
Lokalizacja: Wodzisław Slaski

Re: Pytanie o miksowanie kanałów i regle

Post autor: jabbarider »

Akumulator (dokładniej to dwa :D) żelowy, 7Ah 12v, lajba dosyć spora. Możecie coś więcej o kanałach napisać? Gdzie podłączyć regle do odbiornika i co ustawić w tej zakładce elevon? Bo jeśli dobrze rozumiem to na dwa silniki musiałbym użyć dwóch kanałów z odbiornika ale w takim razie jak łódka miałaby zakręcać jeśli gaz byłby w nie-zerowej pozycji? Przecież kanał od gazu każe dwóm silnikom pchać na powiedzmy 30% a kanał od skracania każe lewemu silnikowi zwolnić do powiedzmy 10%. Nie będzie mi to zwarcia robiło?
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Pytanie o miksowanie kanałów i regle

Post autor: Głuś »

Źle rozumujesz. Kanały w linku RC to jedno, a drążki i przełączniki na apce to drugie i jedno z drugim nie musi mieć przełożenia 1:1. Można sterować kilka drążkami/przełącznikami jednym kanałem, a można jednym drążkiem kilkoma kanałami itp. itd. U Ciebie będą dwa kanały "od gazu" jeden od silnika nr.1, drugi od silnika nr.2. Jeśli podniesiesz drążek gazu o wspomniane 30% to oba kanały w odbiorniku wyplują identyczną wartość - dla obu ESC -> silników, jak ruszysz drążek skrętu to wartości sygnału już będzie się różnić.
Jeśli nie masz żadnego autopilota to cała magia dzieje się w samej apce właśnie przy pomocy wspomnianego miksu :-)
Może napisz konkretnie co to za apka jeśli jeszcze będziesz miał z tym problemy ;-)

PS. To łajba zanętowa?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
jabbarider
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 05 cze 2017, 18:03
Lokalizacja: Wodzisław Slaski

Re: Pytanie o miksowanie kanałów i regle

Post autor: jabbarider »

Tak, dokładnie :D
Apka to FlySky Fs-i6 a odbiornik ia6b, dziękuję za pomoc, jeśli bym sobie nie poradził to napiszę w tym temacie jeszcze.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Pytanie o miksowanie kanałów i regle

Post autor: Głuś »

A jak już sobie poradziłeś (tak wnioskuję) to też daj znać i pokaż jak ta łajba pływa bo ciekawy jestem. Znajomy mnie męczy już dwa lata żeby mu pomóc takie cudo wybudować tylko się nie może zebrać za budowę kadłuba :-P
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Speedaco
Posty: 106
Rejestracja: sobota 23 lip 2016, 20:14
Lokalizacja: Myślenice

Re: Pytanie o miksowanie kanałów i regle

Post autor: Speedaco »

Przecież można kupić gotowy kadłub. No chyba, że koniecznie ma to być samoróbka od początku do końca.Tyle że budowa sensownego kadłuba jest i pracochłonna i trudna.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Pytanie o miksowanie kanałów i regle

Post autor: Głuś »

Po pierwsze ja miał bym pomóc tylko z elektroniką, a po drugie nie moja sprawa - jak mu się nie chce to mniej kłopotu dla mnie :-D a tak na serio z kadłubem chodzi głównie o koszta. Wiem że już nawet próbował coś lepić z włókna szklanego, ale nie wiele z tego wyszło.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
gumiś
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 29 cze 2017, 14:17
Lokalizacja: Poznań

Re: Pytanie o miksowanie kanałów i regle

Post autor: gumiś »

Lepienie kadłuba z laminatu dla jednego egz. to trochę pracochłonna zabawa.
DronNOOB

Re: Pytanie o miksowanie kanałów i regle

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

aparatura FS-i6, odbiornik fs-ia6b, jak zmiksować kanały
Wgrywając oprogramowanie w aparaturę z wersji FS- i6x i wykorzystując odbiornik z IBUS bez problemu można miksować kanały ( 3pozycyjny i 2 pozycyjny przełącznik). W stokowej wersji FS-i6 kanały miksować nie może.
Speedaco
Posty: 106
Rejestracja: sobota 23 lip 2016, 20:14
Lokalizacja: Myślenice

Re: Pytanie o miksowanie kanałów i regle

Post autor: Speedaco »

DronNOOB pisze:

Kod: Zaznacz cały

aparatura FS-i6, odbiornik fs-ia6b, jak zmiksować kanały
Wgrywając oprogramowanie w aparaturę z wersji FS- i6x i wykorzystując odbiornik z IBUS bez problemu można miksować kanały ( 3pozycyjny i 2 pozycyjny przełącznik). W stokowej wersji FS-i6 kanały miksować nie może.
Bzdury kolega pisze... ;-)
DronNOOB

Re: Pytanie o miksowanie kanałów i regle

Post autor: DronNOOB »

Bzdury kolega pisze... ;-)
Zobacz sobie filmy na YT, sam to robiłem. Bez problemu można wgrać oprogramowanie przez kabel lub samemu zrobić .
Poczytaj sobie nie co zamiast pisać farmazony. Tym własnie i różni się programowo aparatura i6s i i6x
Mam i jedną i drugą aparaturę.






Speedaco
Posty: 106
Rejestracja: sobota 23 lip 2016, 20:14
Lokalizacja: Myślenice

Re: Pytanie o miksowanie kanałów i regle

Post autor: Speedaco »

Jak czytam, kolega jabbarider nie określa w swoim poście że w jego dyspozycji jest FS i6X lub I6S. Pisze ogólnie - aparatura FS-i6 Ja się tylko odniosłem do Twojego stwierdzenia mówiącego, że w stokowej wersji FS-i6 kanałów miksować nie można. Używam takiego radia w wersji 6 kanałowej ze zmodyfikowanym softem do 10 kanałów i kanały mam zmiksowane więc to co napisałeś nie jest prawdą i tylko do tego się odniosłem. Również bez rozszerzenia do 10 kanałów można miksować kanały w tym nadajniku o czym pisał już wyżej kolega miś. Jak jest w opisanych przez Ciebie FS i6X lub I6S - nie wiem i do tego się nie odnoszę.
ODPOWIEDZ