Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

na wodzie i pod wodą

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: maxiiii »

zaznaczanie punktów odbiornik dowolny(3) do input 7
tryby pływania dowolny(5) do input 8

3 i 5 przy aparaturze T6 lub I6 bo takie miałem wolne kanały w aparaturze. Przy innej mogą być dowolne inne.
marek67
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 23 mar 2017, 12:31
Lokalizacja: Zabrze

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: marek67 »

Dzięki
Teraz zostało Mi tylko rozgryzanie ustawień i ponton awaryjnie ;-)
Jeszcze jedno pytanko: czy APM może być podpięty pod USB do PC jeśli ma zasilanie z BEC, nie wypali się coś?
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: maxiiii »

Nic się nie spali.
greg312
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2017, 22:39

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: greg312 »

witam posiadam apm2.8 z m8n po załadowaniu ardurover oraz wsadu z tej strony efekt jest taki ze nie mixuje mi silników. ustawienia aparatury sa takie same jak w instrukcji
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: maxiiii »

Po załadowaniu pliku należy jeszcze nacisnąć WRITE. Dopiero wtedy parametry zostają wysłane do autopilota.
greg312
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2017, 22:39

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: greg312 »

dokładnie tak robię wszystko działa ok tylko drążek pływania przód i tył nie działa tylko w pozycji lewo-prawo silniki chodzą na dopychanie i na wsteczny aparatura jest zkalibrowana.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: maxiiii »

Pobierz jeszcze raz plik lub zrób kalibrację aparatury.
Bo jak na teraz to nie wiem dlaczego nie rusza.
Speedaco
Posty: 106
Rejestracja: sobota 23 lip 2016, 20:14
Lokalizacja: Myślenice

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: Speedaco »

Próbuję się bawić z pixem, ale ani Windows 10 ani Windows 7 mimo iż przekopałem neta w poszukiwaniu sterowników - nie widzi mojego pixa. Próbuję to robić tak jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=uH2iCRA9G7k&t=923s ale bez skutku. Zmiana kabelków USB na inne nie pomaga. Menager urządezń nie pokazuje w żadnym z przypadków " PX4FMU "
marek67
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 23 mar 2017, 12:31
Lokalizacja: Zabrze

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: marek67 »

Ja mam w lapku 2 wyjścia USB3 i jedno USB2. APM widzi zawsze na USB2 a na USB3 czasami. Moje APE działają nawet na dwóch przedłużkach USB jak sprawdzam GPS. Wydaje Mi się że to nie wina kabla.
Speedaco
Posty: 106
Rejestracja: sobota 23 lip 2016, 20:14
Lokalizacja: Myślenice

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: Speedaco »

W takim razie gdzie leży problem? Próbowałem różne stery i dupa! Spróbuję jeszcze na innym systemie - może Winda 8.1 Chyba, że są jakieś stery o których nie wiem.
marek67
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 23 mar 2017, 12:31
Lokalizacja: Zabrze

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: marek67 »

Przynajmniej wykrywa Ci nieznane urządzenie, bo jeśli nie to może być uszkodzony.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: maxiiii »

No to kiszka. Jeżeli komputer nie widzi pixa a kabel jest sprawny to oznacza, że pix ma uszkodzony port usb. Może odlutowało się tylko gniazdo.
Speedaco
Posty: 106
Rejestracja: sobota 23 lip 2016, 20:14
Lokalizacja: Myślenice

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: Speedaco »

maxiiii pisze:No to kiszka. Jeżeli komputer nie widzi pixa a kabel jest sprawny to oznacza, że pix ma uszkodzony port usb. Może odlutowało się tylko gniazdo.
Chyba jednak nie jest tak żle!
Port USB jest ok. Znalazłem jeszcze inny kabelek USB i odpaliłem QGroundControl i dopiero po instalacji sterowników jakie zawierał to pod nim pojawił się port pixa i system zaczął go widzieć. Wygląda na to, że działa bo procedura konfiguracji ruszyła.

edit: Kolego maxiiii - czy zastosowanie tego modułu http://www.banggood.com/APM2_52-2_62_8- ... ds=myorder będzie sensowne i pożądane do zasilania pixa i zapewnienia mu stałego i właściwego napięcia ?

I pytanie kolejne - czy takie podłączenie do pixa jak na schemacie jest właściwe Obrazek bo Twój opis nie jest dla mnie jasny tym bardziej jak patrzę na wyjścia w pixie Obrazek które wszystkie są opisane jako out i są dwa rzędy wyjść oznaczone 1 i 2 Obrazek
Inaczej mówiąc należy się wpiąć z wtyczkami pod wyjścia oznaczone jako MAIN OUT czy też AUX OUT ??
greg312
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2017, 22:39

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: greg312 »

witam jestem po pierwszych testach pływania łódką niby wszystko jest ok ale czasami łódka (najczesciej w ustawieniu RTL) zanim złapie odpowiedni kurs porusza sie prawo-lewo tak ok 10-15 razy potem łapie kurs i płynie płynnie jest tak tez czasami jak ma dopłynac do punktu wyznaczonego. czym to moze byc spowodowane czy to wina GPS ( łapie ok 12-16 satelit przy hdop 0,6-1,2 tak pokazuje na tower beta jest ublox M8N) czy to jakis problem z kalibracja żyro czy jakas inna przyczyna
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: maxiiii »

greg312 pisze:zanim złapie odpowiedni kurs porusza sie prawo-lewo tak ok 10-15 razy potem łapie kurs i płynie
duże prawdopodobieństwo złego ustawienia kompasu.
Można jeszcze zmienić deklinację z automatycznej na ręczną.
Speedaco pisze:Kolego maxiiii - czy zastosowanie tego modułu http://www.banggood.com/APM2_52-2_62_8- ... ds=myorder będzie sensowne i pożądane do zasilania pixa i zapewnienia mu stałego i właściwego napięcia ?
Tak to dobra inwestycja.
Speedaco pisze: maxiiii pisze:
No to kiszka. Jeżeli komputer nie widzi pixa a kabel jest sprawny to oznacza, że pix ma uszkodzony port usb. Może odlutowało się tylko gniazdo.

Chyba jednak nie jest tak żle!
Port USB jest ok. Znalazłem jeszcze inny kabelek USB i odpaliłem QGroundControl i dopiero po instalacji sterowników jakie zawierał to pod nim pojawił się port pixa i system zaczął go widzieć. Wygląda na to, że działa bo procedura konfiguracji ruszyła.

edit: Kolego maxiiii - czy zastosowanie tego modułu http://www.banggood.com/APM2_52-2_62_8- ... ds=myorder będzie sensowne i pożądane do zasilania pixa i zapewnienia mu stałego i właściwego napięcia ?

I pytanie kolejne - czy takie podłączenie do pixa jak na schemacie jest właściwe
Niestety nie, pix ma wejście po ppm.
Speedaco pisze:należy się wpiąć z wtyczkami pod wyjścia oznaczone jako MAIN OUT
Tak
ODPOWIEDZ