Kamera bezprzewodowa na łódce zanętowej.

na wodzie i pod wodą

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

grigoriew1
Posty: 2
Rejestracja: piątek 14 lip 2017, 10:19
Lokalizacja: Warszawa

Kamera bezprzewodowa na łódce zanętowej.

Post autor: grigoriew1 »

Witam, szukałem podobnego tematu ale informacji jakie bym chciał uzyskać nie odnalazłem. Stałem się posiadaczem łódki zanętowej i wymyśliłem, że chciałbym ją wyposażyć w bezprzewodową kamerę podwodną do obserwacji dna łowiska-jakość obrazu nie musi być jakaś wygórowana z grubsza chodzi o to aby podejrzeć jaka jest struktura dna, czy zanęta wyłożona na dnie została przez ryby wyjedzona ewentualnie jak wygląda zestaw końcowy położony na dnie. Może jest na forum ktoś kto wykonał już taki system? Od kilku dni zgłębiam temat i natknąłem się na Mini Odbiornik FPV 5,8 GHz podłączany przez USB do telefonu lub tabletu- miał ktoś z Was z tym ustrojstwem do czynienia? Jest sens w to inwestować czy od razu zapomnieć i kupić monitor 7 cali? Wyczytałem też, że będę jeszcze potrzebował nadajnik FPV który zostanie umieszczony na łódce-jaką powinien mieć moc? Odległość jaka mnie interesuje to 200-300 metrów-jeśli dystans będzie miał duży wpływ na jakość obrazu i cenę urządzeń to mogę zostać przy max 200 metrach. Częstotliwość transmisji wybrałem 5,8 GHz ze względu, że na 2,4 GHz chodzi aparatura od łódki i nie wiem czy nie będą się wzajemnie zakłócać. Wiem także, że potrzebował będę jeszcze antenę do obornika i nadajnika-czytałem o antenach kierunkowych-czy można zamontować na łódce antenę doooklną a na brzegu przy stanowisku operatora antenę kierunkową? Mam kilka typów ale chciałbym usłyszeć opinię doświadczonych w temacie kolegów. Co polecacie? Czy możecie zaproponować jakiś kompletny zestaw który byłby dobry w moim zastosowaniu? Jakie rozdzielczości można uzyskać przesyłając obraz na dystansie o którym pisałem wcześniej? 640x480? 720p?A może Full HD? Czy można zastosować zwykłą kamerę stosowaną w systemach telewizji dozorowej? Czy musi być jakaś specjalna kamera do FPV? Od strony mechanicznej i elektrycznej czyli złożenie wszystkiego do kupy oraz z wykonaniem zasilania sobie poradzę. W planie jest opuszczanie zdalne kamery na przewodzie z łódki na głębokość do 5 może 8 metrów-nie wiem jaki przewód sygnałowy mógłbym zastosować? Może jakaś podpowiedź w tym temacie? Sporo pytań jak na pierwszy post ale będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozostaje jak zawsze jeszcze kwestia ceny w jakiej chciałbym się zmieścić czyli maks 500 PLN za całość systemu przekazania obrazu czyli nadajnik, odbiornik, monitor jeśli będzie niezbędny, anteny i inne elementy o których nie napisałem. Jeśli potrzebujecie jeszcze jakieś dane na temat mojego projektu piszcie pytania :) Pozdrawiam wszystkich i czekam na odzew :)
ODPOWIEDZ