Katamaran dwu silnikowy własnej roboty i aparatura turnigy9x

na wodzie i pod wodą

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

brauzik
Posty: 1
Rejestracja: piątek 28 sie 2015, 09:21

Katamaran dwu silnikowy własnej roboty i aparatura turnigy9x

Post autor: brauzik »

Witam wszystkich serdecznie. Na RC FPV jestę nowy więc liczę na wyrozumiałość.
Zbudowałem łódź zanętową typu katamaran pokaźnych rozmiarów dł 100cm szer 50cm i wys 32cm.
Do sterowania łodzią zakupiłem aparaturę turnigy 9x 2,4 Gh 9 kanałów i tu jest problem muszę zmiksować 2 kanały na niej bo za ster służą mi dwa silniki 12V klasy 500E. Wchodzę w zakładkę elevon i nie dam rady poustawiać miksera tak jak to jest w instrukcji bo pisze mi mix on i nie da się tego zmienić jak to mam zmiksować aby lodź po wciśnięciu drążka do przodu też i tam płynęła silniki mam podpięte do kanału 1 i 2i i obecnie mi płunie ale na drążku muszę mieć np; w lewo i do przodu i wtedy płynie. Mam dwukierunkowe regulatory bardzo bym prosił o pomoc :roll:
Awatar użytkownika
jedrekxxd
Posty: 223
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:47
Lokalizacja: Niszczewice

Re: Katamaran dwu silnikowy własnej roboty i aparatura turni

Post autor: jedrekxxd »

Zobacz to:
https://www.youtube.com/watch?v=5WYHBNmkK_c


wstaw jak możesz zdjęcie swoich ustawień
grzesiekcichy
Posty: 83
Rejestracja: sobota 26 wrz 2015, 18:29
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Katamaran dwu silnikowy własnej roboty i aparatura turni

Post autor: grzesiekcichy »

Witam wszystkich :) Podłączę się do tematu.
Też jestem nowy na tym forum i zaczynam przygodę z modelarstwem RC. Jestem w trakcie budowy łódki zanętowej (katamaran 85x47x28cm) gdyż wędkarstwo to moje drugie hobby.
Mam takie pytanko:
- Czy ten zestaw http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... x_Set.html prześle mi obraz na 300 - 400m? czy lepszy będzie ten http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ennas.html
- czy istnieje możliwość podłączenia takiego zestawu do tabletu?
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Re: Katamaran dwu silnikowy własnej roboty i aparatura turni

Post autor: xq_operator »

grzesiekcichy pisze:obraz na 300 - 400m
wg mnie tak. jak poczytasz to się okaże, że 200mW w wolnej przestrzeni pozwala na 1000m+
jak zareaguje na wodę, ciężko ocenić - jakakolwiek fala zasłaniająca anteny może zerwać połączenie.
swoją drogą z poziomu kilku-kilkunastu cm nad wodą to po kilkudziesięciu metrach już brzegu nie zobaczysz, więc pewnie chodzi o kompas, GPS i OSD :) ?
grzesiekcichy
Posty: 83
Rejestracja: sobota 26 wrz 2015, 18:29
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Katamaran dwu silnikowy własnej roboty i aparatura turni

Post autor: grzesiekcichy »

Dzięki za odpowiedź. Chodzi o precyzyjne podpływanie do markery. Mogę zastosować dodatkowa antenę tylko czy ten tańszy zestaw da radę? GPS jest zbyt mało dokładny :-( Jak to podpiąć do tabletu?
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Re: Katamaran dwu silnikowy własnej roboty i aparatura turni

Post autor: xq_operator »

grzesiekcichy pisze:Dzięki za odpowiedź. Chodzi o precyzyjne podpływanie do markery. Mogę zastosować dodatkowa antenę tylko czy ten tańszy zestaw da radę? GPS jest zbyt mało dokładny :-( Jak to podpiąć do tabletu?
podstawowe pytanie jak wysoko jesteś w stanie tę antenę umieścić. ponad to raczej wystawiłbym w górę cały moduł nadawczy bo najpopularniejsze przewody koncentryczne mają IMHO straszne tłumienie w okolicach 5.8GHz
a jak już podepniesz do tabletu to z softem sobie poradzisz? bo może raczej potrzebujesz współpracownika a nie prostych porad przez forum.
grzesiekcichy
Posty: 83
Rejestracja: sobota 26 wrz 2015, 18:29
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Katamaran dwu silnikowy własnej roboty i aparatura turni

Post autor: grzesiekcichy »

Jeśli będzie taka potrzeba to cały
moduł mogę podnieść 50cm nad lustro wody. Chyba że prościej będzie wykorzystać przenośny odtwarzacz DVD?
ODPOWIEDZ