kilka pytań

na wodzie i pod wodą

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

pczk1234
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 23:31

kilka pytań

Post autor: pczk1234 »

Moj projekt nie dokonca związany jest z forum ale zglaszam sie do Was jako fachowców.
Chce zamontować transmisje na łódce i z tego powodu mam kilka pytań.
1. Czy foX 700-800 ewentualnie boscam 200mw umożliwią mi zasięg około 350 metrów? który system będzie lepszy?
2. W łódce zamontowany jest silnik szczotkowy a zasilanie z zelówek i do nich chiałbym podłączyć układ czy wystarczy nadajnik i kamera czy potrzebuje jakieś filtry?
3. Pytanie o OSD czy któreś osd ma możliwość zapamietania kilku punktów gps a pożniej przed wypłynięciem wybieram sobie punkt do którego chciałbym popłynąć?
4. Mam inny moduł na łódce który sterowany jest w łódce z 4 przycisków jednak nie sa to załączniki w takim sensie ze jest on off gdzie moglbym zastosowac klasyczny switch on off a przyciski "klikane" trudno to opisac w sensie ze przycisk nie zaskakuje a sie tylko klika czy istnieja jakies switche którymi moglbym w czasie płyniecia "klikać" i zmieniac ustawienia modulu oczywiscie po wlutowaniu sie w przyciski
tomekk167
Posty: 164
Rejestracja: sobota 23 lut 2013, 16:53
Lokalizacja: Ziębice

Post autor: tomekk167 »

ODP:
1. TAK oba sobie poradzą:) nawet na więcej...
2. Jaki link nadajnika? jeśli 2,4 to TAK potrzebujesz forumowego filtra.
3. OSD jest "nakłądką" na obraz wideo który umożliwia podgląd wartości czujników. Ty potrzebujesz AP- czyli autopilota może FY31 lub 21?
4. nie rozumiem pytania...
Średniozaawansowany oblatywacz
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

3. Potrzebny autopilot ale na naszym forum znane są tylko AP dla latających :-) Pewno jedyna opcja to namówić Miśia aby przystosował MultiWii do obsługi tylko steru kierunku=steru w łódce :-) do nawigacji....
4. Trochę plątaniny w kablach i można to zrobić za pomocą 4szt http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... itch_.html i do tego 4 kanały RC oraz skonfigurowana (i przerobiona na kolejny 3-pozycyjny przełącznik) aparatura.... chyba tylko w turnigy 9x/9XR i z softem er9x takie cuda można skonfigurować...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
pczk1234
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 23:31

Post autor: pczk1234 »

Dziekuje za szybkie odpowiedzi
Tomekk167 odbiornik i nadajnik mam fly dream v3, silnik szczotkowy chinski regulator dwukierunkowy 110a serwa zwykle tower pro a chce kupic boscama albo foxa czy w zwiazku z tym potrzebuje jakies filtry
Czy w tym autopilocie w czasie plyniecia, latania mozna zaznaczac sobie w punkt i potem z listy powybierac te punkty czy wszystko potrzeba przez komputer robic.
Ja nie potrzebuje autopilota w sensie zeby sama plynela ale zeby pokazywala strzalke tak jak u was miejsce wylotu tylko punkt docelowy tylko fajnie by bylo zeby mozna bylo zapisac pare takich punktow i je wybierac.
Rurek ja jeden drazek mam wolny tylko zastanawiam sie czy mozna switche tak skonfigurowac ze np gora to switch numer 1 dol to switch numer 2
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Jeżeli chodzi o filtry, to żeby nie było zakłóceń video od zasilania należy stosować filtr LC, bądź też zastosować osobne zasilanie z innego pakietu. Jest dostępny firmware ardurover który po wgraniu do APM 2.5 może być równie dobrze stosowany w łodziach jak i pojazdach kołowych. Po dołączeniu telemetrii w czasie rzeczywistym możesz kierować łódź w wybrane miejsce na podstawie MP, z uwzględnieniem przeszkód terenowych takich jak roślinność na akwenach.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

pczk1234 pisze:zastanawiam sie czy mozna switche tak skonfigurowac ze np gora to switch numer 1 dol to switch numer 2
Wsofcie er9x do aparatury turnigy 9x / 9XR da się i na tym opierał się mój pomysł podany w poprzednim poście. Dwa przełączniki trójpozycyjne które w środkowych pozycjach nic nie robią ...za to w skrajnych masz guzik 1-2 a na drugim przełączniku guziki 3-4 (przy założeniu że nie musisz na raz wciskać guzików 1 oraz 2 czy też 3 oraz 4)
Co do AP- skoro APM daje nawigować pływającymi to w tym kierunku chyba trzeba iść....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ