kamerka 2.4 ghz w łódce

na wodzie i pod wodą

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

booster
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 18:24
Lokalizacja: Gliwice

kamerka 2.4 ghz w łódce

Post autor: booster »

cześć
chłopaki doradźcie coś zamontowałem do swojej łódki zanętowej echosondę i zakupiłem taka kamerkę na 2.4ghz http://allegro.pl/kamera-2-4-ghz-w-meta ... 12304.html w domu na sucho działa wszystko ok na wodzie po odpłynięciu 30 metrów łódka traci zasięg ,aparatura w łodzi to Futaba właśnie też na 2.4 ghz(aparatura nówka działa bez problemu z wyłączona kamerą),źle zrobiłem ,że zakupiłem kamerkę na 2.4 ghz i teraz moje pytanie czy da rade jakoś ten sygnał z kamery z tłumić?? bo z apki odpada ,albo jakiś moduł,filtr itp fajnie jakby działało (jak się da) to 200 metrów by mi stykło hehe bo przyznam się ,że zakupiłem 2 takie kamerki hehe tylko jedna jest zewnętrzna ....szkoda kasy tyle wydawać no ale jak nie będzie lekarstwa to zostanie mi 1.2ghz- bo to jest w rozsądnej cenie.

dzięki za rady.....
klocolus
Posty: 1364
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klocolus »

Tak wiele nie zmienisz, możesz spróbować możliwie daleko odsunąć odbiornik Futaby od kamerki. Jak to nie pomoże to tylko zmiana częstotliwości kamerki/aparatury.
Każdy ma swoje 6 minut :-)
booster
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 18:24
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: booster »

dzięki za szybką odpowiedź .
łódka ma 60 cm długości już nie ma gdzie uciec z odbiornikiem aparatury .A da się zmienić częstotliwość kamerki? tak aby obraz mi przesyłało na brzeg bo zmiana częstotliwości aparatury odpada bo jest bezawaryjna a na Rybniku to b.ważne.
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

A może jakiś ekran między antenami odbiornika rc i nadajnika wideo?
Konrad
booster
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 18:24
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: booster »

nie wiem czy ekran coś da wydaje mnie się,że bez jakiejś przeróbki się nie obejdzie-tylko jakiej??
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Tylko odsunięcie odbiornika rc jak najdalej od nadajnika video może coś pomóc.

Tak patrzę na tą aukcję i jest napisane :

"Zasięg: około 100 m na otwartej przestrzeni, zasięg w terenie zabudowanym uzależniony jest od ukształtowania terenu i grubości ścian. Niektórzy nierzetelni sprzedawcy podają 200 czy nawet 300 m co fizycznie jest niemożliwe."

Więc nawet jak będziesz miał to 300m zasięgu RC to video padnie o wiele szybciej :) Źle zrobiłeś że kupiłeś zestaw na tą samą częstotliwość co aparatura :) Kto pyta nie błądzi :)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

no niestety, jedno sieje w drugie i byś musiał wstawić ekran pomiędzy anteny, ale odbicia swoje zrobią, więc lepiej po prostu zmienić częstotliwości
^ sens tylko w postępie ^
klocolus
Posty: 1364
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klocolus »

Spróbuj jeszcze raz zbindować odbiornik z nadajnikiem przy uruchomionej kamerce- może hoping tak jak w RL ucieka z zajętych kanałów i jakoś zacznie się przebijać przez to co kamerka nadaje. Ot taka wolna myśl- bo może to nic nie dać.
Każdy ma swoje 6 minut :-)
booster
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 18:24
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: booster »

spróbuje zbindować to jeszcze raz ,ale nie wiem czy to coś da kurcze myślałem ,że 2,4 ghz tyle milionów kombinacji i nie będzie problemów a tu taki psikus hehe no wygląda na to ,że 2 apki na 2,4 ghz też mogą się zakłócać nie dobrze .Czyli żadne ingerowanie w kamerkę i odbiornik nic nie da? jakieś filtry czy coś podobnego ?
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Gdyby nad tym posiedzieć to może upragnione 200m dało by się uzyskać. Jednak pewności nie ma a jakiś tam czas będzie trzeba poświęcić, jeszcze kwestia jaki. Chyba pewniej będzie zmienić pasmo.
booster
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 18:24
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: booster »

hmmm szkoda a jak kupie kamerę kamerę z odbiornikiem na 1.2 ghz to nie będzie zakłócać mi aparatury 2.4 ghz??
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

To wtedy filtra na wideo trzeba założyć.
Konrad
booster
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 18:24
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: booster »

jaki to ma być ten filtr i gdzie go zamontować i czy może taki filtr na tą 2.4ghz mogę zamontować na próbę??? może coś poprawi ba kamerka działa tylko łódka wtedy staje po 30 metrach .
Awatar użytkownika
qlf
Posty: 810
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 15:29
Lokalizacja: IRL

Post autor: qlf »

Grzegorz
vaderjk
Posty: 383
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 18:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: vaderjk »

Kolega latal na futabie z FAASTEM i nadajnikiem 1,2GHz fox 800 z filtrem low pass na 3km nawet i dzialalo.

Musisz koniecznie zmienic nadajnik video na 1,2GHz albo na 5,8GHz. Do 5,8GHz nie potrzebujesz filtra.
VaderJK AXN FPV Eagle Tree
ODPOWIEDZ