Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: pawelsky »

Adrián pisze:W czym problem zrobić centrujące się do środka? Wystarczy dołożyć sprężynkę tak jak jest z drugiej strony.
Nie wystarczy, trzeba jeszcze dokupic (lub dorobic) dzwignie.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: PiotrSz »

Takpoprostu, jeśli chcesz głębiej wejść w zabawy modelami kołowymi to zawsze możesz sobie zrobić konwersję taranisa q7x na pistoletówkę ale to już piniondzy trzeba dołożyć ;-)
Obrazek
https://www.thingiverse.com/thing:2552696
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

PiotrSz pisze:Takpoprostu, jeśli chcesz głębiej wejść w zabawy modelami kołowymi to zawsze możesz sobie zrobić konwersję taranisa q7x na pistoletówkę ale to już piniondzy trzeba dołożyć ;-)
Obrazek
https://www.thingiverse.com/thing:2552696
Transformers ! :shock: ;-) Ja w sumie chciałbym tylko jednego - taką aparaturę pistoletową do której bym mógł podłączyć jakiś nadajnik na 433 MHz ;-) A jeszcze lepiej bym mógł to kiedyś przekładać do apki kompaktowej jak bym chciał zacząć latać hehe... Wiem, wiem, takie cuda to tylko w dawnej Erze.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Verid »

Takpoprostu pisze:a w sumie chciałbym tylko jednego - taką aparaturę pistoletową do której bym mógł podłączyć jakiś nadajnik na 433 MHz ;-) A jeszcze lepiej bym mógł to kiedyś przekładać do apki kompaktowej jak bym chciał zacząć latać hehe... Wiem, wiem, takie cuda to tylko w dawnej Erze.
Niezupełnie tylko w Erze. Jak wspomniałem, podstawy elektroniki i lutowania będą niezbędne ale istnieje prawdopodobieństwo że nawet twoją obecną można przerobić na 433. Jeżeli moduł w niej zainstalowany występuje osobno i uda ci się wyłuskać PPM to możesz go podać na np. eLeReSa i będzie banglać.
Ten wredny...
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: tombstone »

albo najprościej kupić wzmacniacz wifi 2 albo 4W i wio
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: PiotrSz »

tombstone pisze:albo najprościej kupić wzmacniacz wifi 2 albo 4W i wio
I przy okazji złamać przepisy o mocy dopuszczonej przy aparaturach modelarskich... na 433mHz przy 100mW dopuszczonych przepisami w powietrzu można zrobić kilkadziesiąt kilometrów a na ziemi kilka pewnie, natomiast dopalona wzmacniaczem 2W albo 4W zrobi gigantyczną kaszanę w eterze.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: tombstone »

podpowiedz jeszcze koledze, jak szybko przerobić jego pistoletową 2.4GHz na 433MHz
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: pawelsky »

tombstone pisze:podpowiedz jeszcze koledze, jak szybko przerobić jego pistoletową 2.4GHz na 433MHz
Verid napisal jak...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: TorFPV »

Bierzesz swoją aparaturę pistoletową, robisz konwerter pwm na ppm ( https://oscarliang.com/build-pwm-ppm-co ... -receiver/ ) Możliwe, że ktoś sprzedaje gotowca na forum, nie szukałem. Z jednej strony podłączasz swój odbiornik z drugiej jakiegokolwiek lrs'a i masz aparaturę na 433 ;)

Jednym z plusów takiego rozwiązania jest to, że swój odbiornik od aparatury pistoletowej montujesz wraz z konwerterem i lrs'em na jakimś wysokim statywie co zapewni jeszcze większy zasięg i siedząc w domu (statyw na dworze) sterujesz samochodzikiem.

Drugi plus jest taki, że nie ma problemu dorobić trackera. Poczytaj na forum o eLeReS.

Koszt przerobienia zamyka się w cenie lrs'a i arduino ewentualny statyw ;-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

toretto1995 pisze:Bierzesz swoją aparaturę pistoletową, robisz konwerter pwm na ppm ( https://oscarliang.com/build-pwm-ppm-co ... -receiver/ ) Możliwe, że ktoś sprzedaje gotowca na forum, nie szukałem. Z jednej strony podłączasz swój odbiornik z drugiej jakiegokolwiek lrs'a i masz aparaturę na 433 ;)

Jednym z plusów takiego rozwiązania jest to, że swój odbiornik od aparatury pistoletowej montujesz wraz z konwerterem i lrs'em na jakimś wysokim statywie co zapewni jeszcze większy zasięg i siedząc w domu (statyw na dworze) sterujesz samochodzikiem.

Drugi plus jest taki, że nie ma problemu dorobić trackera. Poczytaj na forum o eLeReS.

Koszt przerobienia zamyka się w cenie lrs'a i arduino ewentualny statyw ;-)
Np. OpenLRS ? i w przyszłości wykorzystać z Taranisem do lotów gdzie tylko wpinam w odpowiednie gniazdo z tyłu obudowy aparatury ?

Tylko jak wyciągnąć ten sygnał PWM z mojej apki pistoletowej od samochodu ?

Bo ja to nie bardzo chyba rozumiem:
-Kupuje powiedzmy na BG taki konwerter.
Mój odbiornik ma jeden rząd pinów jako zasilanie, pozostałe trzy rzędy wyjście na serwa
-i teraz jeżeli ma dwa serwa to muszę wyjść dwoma kablami z nadajnika analogicznie do konwertera i do niego serwa ?
Załączniki
pwm-ppm-sbus-converter-receiver-rx.jpg
pwm-ppm-sbus-converter-receiver-rx.jpg (36.55 KiB) Przejrzano 4493 razy
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: TorFPV »

Bindujesz swoją aparaturę pistoletową ze swoim odbiornikiem który masz w komplecie. Odbiornik to ten mały prostokąt z wieloma rzędami pinów. Jeśli masz odbiornik 3 kanałowy to łączysz go z konwerterem trzema takimi kabelkami jak na zdjęciu które wstawiłeś jak masz 4 kanałowy odbiornik to 4 takimi kabelkami itd...

Dalej do tego konwertera pod pin ppm out podpinasz lrs'a. Może to być tak jak napisałeś openlrs jednakże ja proponuję któryś z polskich produktów np eLeReS, QLRS, tematy o tych urządzeniach są na forum.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

toretto1995 pisze:Bindujesz swoją aparaturę pistoletową ze swoim odbiornikiem który masz w komplecie. Odbiornik to ten mały prostokąt z wieloma rzędami pinów. Jeśli masz odbiornik 3 kanałowy to łączysz go z konwerterem trzema takimi kabelkami jak na zdjęciu które wstawiłeś jak masz 4 kanałowy odbiornik to 4 takimi kabelkami itd...

Dalej do tego konwertera pod pin ppm out podpinasz lrs'a. Może to być tak jak napisałeś openlrs jednakże ja proponuję któryś z polskich produktów np eLeReS, QLRS, tematy o tych urządzeniach są na forum.

aaaa i do lrs,a dopiero podpinam serwa. Teraz rozumiem ! :) Kurde tłumaczysz tak że zaczynam to wszystko czaić hehe. I odbiornik LRSa muszę osobno zasilić tak ?

A co z nadajnikiem ? Jak wyciągnąć z mojej aparatury PWM ?
Ostatnio zmieniony wtorek 18 gru 2018, 09:44 przez Takpoprostu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: TorFPV »

PWM wyciągasz z odbiornika a nie z aparatury. PWM znajduje się w odbiorniku na tych pinach, które łączysz kabelkami z konwerterem. Nawet na obrazku masz napisane PWM IN, patrzyłeś na ten obrazek ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

toretto1995 pisze:PWM wyciągasz z odbiornika a nie z aparatury. PWM znajduje się w odbiorniku na tych pinach, które łączysz kabelkami z konwerterem. Nawet na obrazku masz napisane PWM IN, patrzyłeś na ten obrazek ?
aaa no tak,
I teraz do tego konwertera wpinam nadajnik LRS i do modelu odbiornik LRS. I rozumiem że musi to być zasilane osobnym pakietem - dzięki temu mogę to wystawić na wysokim maszcie i mieć lepsze zasięgi. Rewelka :) A czy LRSa trzeba jakoś konfigurować ? Czy jest to plug&play ?
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: TorFPV »

Są takie które trzeba konfigurować a są też plug&play ;)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
ODPOWIEDZ