FPV do czołgu RC

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Gustlik
Posty: 24
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 18:23
Lokalizacja: Łódź

FPV do czołgu RC

Post autor: Gustlik »

Witajcie koledzy. Jestem zielony w temacie, więc proszę o wyrozumiałość. Chciałem sobie założyć zestaw FPV do mojego czołgu RC. Wiadomo, zasięg niewielki, ale różne przeszkody ziemne itp, no i może wykorzystam go kiedyś do czegoś innego. Zależy mi na dobrym obrazie i niewielkich zakłóceniach. Cena nie jest aż tak istotna. Co proponujecie?
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: FPV do czołgu RC

Post autor: Adasko »

ja mam zalozone w 2 czolgach fpv jezdzimy czasem z synem po mieszkaniu /ogrodzie na poczatku byla fajna zabawa
ale po kilku razach to w sumie nudy i nawet 10latek nie chcial sie wiecej tym bawic
Gustlik
Posty: 24
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 18:23
Lokalizacja: Łódź

Re: FPV do czołgu RC

Post autor: Gustlik »

Dlatego piszę, że może wykorzystam to do czegoś innego. :-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: FPV do czołgu RC

Post autor: Adrián »

Wejdź na dział nadajniki i odbiorniki i coś dobierz. Wszystko zależy od tego, co rozumiesz przez duży bądź mały zasięg i do czego to później może być wykorzystane.
Będzie wiadomo, czy warto dokładać do drugiego, czy podstawowy najtańszy też wystarczy.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: FPV do czołgu RC

Post autor: cobra »

No i czy aparatura 2,4 Ghz nie będzie zakłócać FPV 5,8?

Nie będzie.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: FPV do czołgu RC

Post autor: Pieth »

Tylko ta kamera z nadajnikiem pracuje w NTSC więc nie bardzo, do tego możesz jeszcze dołożyć to
https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-V ... ds=myorder i dzieciaki trochę później się znudzą ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
WhiteElephant
Posty: 81
Rejestracja: piątek 16 wrz 2016, 21:31
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Re: FPV do czołgu RC

Post autor: WhiteElephant »

A jak jest z grzaniem się tych nadajników przy większych mocach? W quadzie mamy chłodzenie od obracających się śmigieł, a przy takiej prawie stacjonarnej maszynie?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: FPV do czołgu RC

Post autor: Adrián »

Nie przesadzać z mocą, albo dobrze wentylowany. Można zamontować jakiś wiatraczek i po problemie.
Gustlik
Posty: 24
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 18:23
Lokalizacja: Łódź

Re: FPV do czołgu RC

Post autor: Gustlik »

Dziękuję za zwrócenie uwagi na parę rzeczy. Jeżeli chodzi o grzanie to ten tbs ma regulowany zakres mocy i w przypadku czołgu wystarczy chyba dolna granica. W każdym bądź razie jest pole do eksperymentów. :-) A jakby co to będę kombinował z jakimś radiatorem, lub nawet wentylatorem. Pytanie, czy do takiego nadajnika mogę podłączyć jakąś kamerę go pro, czy coś w podobie, bo w sumie i tak nosiłem się z zamiarem kupienia takowej, więc upiekłbym dwie pieczenie przy jednym ogniu.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: FPV do czołgu RC

Post autor: Adasko »

https://pl.aliexpress.com/item/2016-New ... b002378d7b
i po problemie zasieg ponad 100m przy szybkim autku
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: FPV do czołgu RC

Post autor: Adrián »

Gustlik pisze:Pytanie, czy do takiego nadajnika mogę podłączyć jakąś kamerę go pro, czy coś w podobie
Możesz i w większości, będziesz mógł uzyskać podgląd + nagrywanie. Czyli 2w1
Opóźnienie tutaj pomijam, bo to nieistotne.
Gustlik
Posty: 24
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 18:23
Lokalizacja: Łódź

Re: FPV do czołgu RC

Post autor: Gustlik »

Po długich rozważaniach zdecyduję się chyba na tą kamerę. http://oautach.pl/test-lamax-x10-taurus ... kamera-4k/ Czy aby na pewno będzie ona współpracować z FPV? Gopro wiem, że współpracują. Pisałem w tej sprawie do polskiego dystrybutora, ale chyba nie byli przygotowani na takie pytanie. :mrgreen: Może któryś z kolegów będzie coś wiedział na ten temat? Nawet jeżeli nie na pewno, to jakieś przypuszczenia też mile widziane. :-)
ODPOWIEDZ